Chatki & siedliska w Polsce
Znaleźliśmy 661 Chatki & siedliska. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Chatki & siedliska w Polska: Najpopularniejsze cele podróży
Wyszukaj noclegi
Znajdź Chatki & siedliska w Polska
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Polska, które mogą być interesujące
Chatki & siedliska w Polska: Więcej popularnych kierunków podróży
Główne atrakcje w w Polska
- Chatki i siedliska
- Polska
- Atrakcje dla rodzin z dziećmi
- Atrakcje dla miłośników sportów
- Góry
- Bałtyk
- Jeziora
Chatki & siedliska w Polsce
Polska to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Góry – oczywiście. Morze – bardzo proszę. Mazury – pewnie, że tak! Jeśli właśnie zastanawiasz się, gdzie wybrać się na najbliższy urlop, skorzystaj z naszych propozycji. Chatki i siedliska to taki rodzaj zakwaterowania, który najbardziej będzie odpowiadał osobom chcącym odpocząć od tłumów i zaszyć się w ustronnym miejscu. Jest to też doskonała opcja dla ludzi, którym bliska jest idea relaksu w wiejskim klimacie i na łonie natury. Przyszedł teraz czas na wybór lokalizacji: chatki i siedliska znajdziesz na terenie całej Polski, od Szczecina po Bieszczady. Wiele znajduje się na Pomorzu, Podlasiu i przy granicy z Czechami i Słowacją. Wybierz region, który jest najbliższy Twojemu sercu, i podążaj za swoją intuicją!
Od Szczecina po BieszczadyChatki i siedliska to niezwykle urokliwe miejsca, położone w malowniczych okolicach, małych wsiach i na łonie natury. To świetna opcja dla zróżnicowanych liczebnie grup i osób o różnych upodobaniach: zarówno samotni podróżnicy, jak i rodziny z dziećmi czy pary lub seniorzy będą czuli się w nich komfortowo i przyjemnie. Do podstawowych udogodnień w obiektach tego typu należą wyposażona kuchnia, ogród, taras i parking. Niekiedy w chatkach jest też zapewniony dostęp do sieci Wi-Fi. Domki są przestronne, czyste, funkcjonalne i urządzone ze smakiem. Zarezerwuj jedną z nich i spędź spokojny urlop wśród lasów, pól i łąk!
Podróżujący i aktywności
Gdziekolwiek się wybierasz, w każdym regionie znajdziesz wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Na Pomorzu spędzicie miło czas na plaży, popływacie w morzu i zbudujecie zamki z piasku. Ciekawą atrakcją będzie też wizyta w jednej z wielu latarni morskich – maluchy z pewnością zapamiętają widoki z samej góry! Warto również pokazać dzieciom największe miasta kraju, takie jak Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław czy Poznań. Dużym zainteresowaniem wśród rodzin cieszą się także tereny wiejskie i atrakcje małych miasteczek, których w Polsce nie brakuje. Wybierzcie się też w góry – czeka na Was wiele łatwych szlaków w Beskidzie Niskim, Beskidzie Sądeckim, Górach Stołowych czy Sudetach.
Polska dla miłośników sportówJeśli lubisz spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu, możemy polecić Ci kilka ciekawych miejsc na wakacje. Dobrym pomysłem będzie pobyt w Bieszczadach – w Bieszczadzkim Parku Narodowym znajduje się wiele szlaków turystycznych. Te położone w południowo-wschodniej części Polski góry cechują się wspaniałymi krajobrazami i rozległymi połoninami. Wejdź na Tarnicę, Smerek lub przejdź się po Połoninie Caryńskiej, Wetlińskiej lub Bukowskiej. W tej części Polski znane jest również Jezioro Solińskie, na którym możesz uprawiać różne sporty wodne lub pływać żaglówką. W Polsce dość popularne są także spływy kajakowe. Będąc w Bieszczadach, można wziąć udział w spływie rzeką San. Jeśli lubisz kolarstwo, wybierz się w podróż na dwóch kółkach jednym z polskich szlaków rowerowych, na przykład Kaszubską Marszrutą w Borach Tucholskich lub Forteczną Trasą Rowerową na Podkarpaciu. W sezonie zimowych możesz dołączyć do grupy morsów lub pojeździć na nartach w Małopolsce.
Dokładny środek Polski znajduje się we wsi Piątek, położonej 33 kilometry od Łodzi.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Polsce
Najważniejszym miastem w Polsce jest jej stolica, Warszawa. Warto poświęcić jej przynajmniej jeden dzień i zwiedzić najpopularniejsze atrakcje. Turyści, którzy przyjeżdżają do Warszawy pociągiem, od razu po wyjściu z Dworca Centralnego widzą Pałac Kultury i Nauki, w którym organizuje się wiele wystaw i wydarzeń kulturalnych. Na samym początku swojej podróży przejdź się po wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO Starym Mieście, odbudowanym po II wojnie światowej. Warto też wybrać się na Plac Zamkowy, zobaczyć Kolumnę Zygmunta, a także przejść się po Łazienkach Królewskich i zwiedzić Zamek Królewski.
2. Wybierz się na górską wycieczkęW Polsce znajduje się wiele pasm górskich, które należą do trzech łańcuchów górskich: Karpat, Sudetów i Gór Świętokrzyskich. Polecamy wybrać się do zimowej stolicy Polski, Zakopanego, i wybrać się na jeden z malowniczych szlaków turystycznych. Do najważniejszych tatrzańskich atrakcji należą z pewnością Morskie Oko, Gubałówka, Giewont, Kasprowy Wierch czy przeznaczone dla bardziej wprawnych wędrowców Rysy, najwyższy szczyt Polski.
3. Zawitaj do TrójmiastaTrójmiasto to ośrodek metropolitalny, na który składają się trzy miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot. W największym z nich, Gdańsku, spędź dzień na plaży, przejdź się po Starym Mieście, zobacz Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II wojny światowej, a także zajrzyj do Bazyliki Mariackiej. W Gdyni wybierz się na molo i obejrzyj piękne widoki na miasto z Kamiennej Góry, a w Sopocie przejdź się po słynnym Monciaku i zjedz świeżą rybę.
4. Odpocznij w Krainie Tysiąca JeziorZawitaj też do jednego z najbardziej popularnych regionów turystycznych w kraju, na Mazury. To tam znajdują się największe jeziora w Polsce, czyli Śniardwy i Mamry. Na jeziorach możesz uprawiać wszystkie rodzaje turystyki wodnej, łowić ryby, opalać się na plażach, a także obserwować siedliska rzadko występujących ptaków i zwiedzać okoliczne miasteczka.
5. Wybierz się w podróż na dwóch kółkachJeśli jesteś miłośnikiem kolarstwa, wybierz się na szlak Green Velo w województwie podlaskim. Ten region jest świetnie przystosowany dla rowerzystów – brak większych miast, mało uczęszczane drogi, przepiękne krajobrazy i mnóstwo szlaków rowerowych sprawiają, że każdy kolarz zapragnie tam być.
6. Poznaj regionalne kuchnie PolskiKuchnia Polski jest bardzo różnorodna i każdy region może poszczycić się „swoimi” potrawami. W kuchni Podhala wyróżniają się oscypek i kwaśnica, na Podlasiu skosztujesz babki ziemniaczanej, kuchnia Pomorza to przede wszystkim świeże ryby, a w Bieszczadach zjesz fuczki i proziaki.
7. Zwiedź wszystkie parki narodoweParków narodowych jest w Polsce 23 i każdy z nich czymś się wyróżnia, na przykład w Białowieskim Parku Narodowym chronione są żubry, a Bieszczadzki Park Narodowy znany jest z rysi. W parkach wytyczono wiele szlaków pieszych i rowerowych. Warto także poznać ich historię w muzeach, które są prowadzone na ich terenie.