Chatki i siedliska na Roztoczu
Znaleźliśmy 7 Chatki & siedliska. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Roztocze, które mogą być interesujące
Chatki i siedliska na Roztoczu
Roztocze to niezbyt popularna turystycznie kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. Mimo iż nie jest najczęściej odwiedzanym rejonem Polski, zdecydowanie warto się tam udać, ponieważ dysponuje fantastycznymi miejscami noclegowymi. Niewątpliwą zaletą chatek i siedlisk w tej części kraju jest ich położenie w pobliżu lasów. Wiele z nich znajduje się tuż na skraju borów i obfitej zieleni. Na tych terenach nie znajdziemy wielu jezior czy rzek, ale mimo to można wypocząć w obiektach położonych zaledwie 5 minut piechotą od różnych zalewów.
Liczne udogodnienia, które mogą zaskoczyćRoztoczańskie chatki cechuje przede wszystkim dostęp do ogrodów i tarasów. To idealne miejsca na rozpalenie grilla, a atrakcją dla dzieci są place zabaw. Niektórych mogą zaskoczyć kwatery posiadające dostęp do strefy spa i kilku basenów zarówno krytych, jak i otwartych, w tym przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Wiele miejsc noclegowych zapewnia również aneks kuchenny lub wspólną kuchnię albo restaurację na terenie obiektu. Większość kwater posiada także darmowe miejsce parkingowe, jednak w niektórych obowiązują dodatkowe opłaty. Darmowy dostęp do Internetu jest dość powszechnym udogodnieniem, a niektóre miejsca noclegowe akceptują zwierzęta.
Podróżujący i aktywności
Jeśli kochasz spacery, odkrywanie pieszych szlaków lub łagodne wędrówki z kijkami, na Roztoczu poczujesz się jak ryba w wodzie. Na tym obszarze znajdują się liczne szlaki dla pieszych i rowerzystów, mierzące w sumie aż tysiąc kilometrów. Czekają tam wędrówki w otoczeniu pięknej przyrody i ze wspaniałymi widokami na okolicę. Roztoczańskie ścieżki są na tyle niewymagające, że poradzą sobie na nich także dzieci i osoby z przeciętną kondycją fizyczną. Ten region idealnie nadaje się do pieszych wycieczek także dlatego, że jest to najbardziej nasłoneczniona część Polski, zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że deszcz nie popsuje planów spacerowych. Jedna z tras, którą warto przemierzyć na Roztoczu, znajduje się w Sochach koło Zwierzyńca, gdzie leży Bukowa Góra. Można się na nią wspiąć z różnych stron, np. szlakiem czerwonym. Stamtąd rozpościera się przepiękny, sielski widok na pofałdowane pola. Teren ten znajduje się na obszarze Roztoczańskiego Parku Narodowego.
Roztocze dla pasjonatów zabytków w mniejszych miejscowościachOsoby zainteresowane architekturą i historią niewielkich miejscowości z pewnością znajdą atrakcje dla siebie w tym rejonie Polski. Jednym z najciekawszych miejsc do zobaczenia jest Zagroda Guciów. To nietypowe miejsce przypomina miniskansen, gdzie można zobaczyć m.in. meteoryty! Jest tam także restauracja w rustykalnym stylu i odbywają się pokazy dawnych technik kulinarnych. Warto odwiedzić również miejscowość Bondyrz, gdzie znajduje się XIX-wieczny młyn na rzece Wieprz w otoczeniu pięknej scenerii. Z kolei jednym z miejsc kultu religijnego, które powinno zainteresować miłośnika zabytków, jest cerkiew pw. św. Mikołaja w Jarczowie. Jest to drewniana budowla, o której pierwsze wzmianki pochodzą z XVI wieku. W 1921 roku cerkiew została rekoncyliowana i zamieniona na kościół rzymskokatolicki. Inny zachwycająca świątynia znajduje się w Tomaszowie Lubelskim. Jest to kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny wybudowany w 1627 roku przez Tomasza Zamoyskiego i stanowi jeden z niewielu zabytków, które przetrwały burzliwe losy miasta.
Najwyższy szczyt na Roztoczu leży… we Lwowie na Ukrainie. Jest to „Wysoki Zamek”, którego wysokość wynosi 410 metrów.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu na Roztoczu
To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na Roztoczu. Leży w Parku Krajobrazowym Puszczy Solskiej i zajmuje powierzchnię około 63 hektarów. Można tam przejść ścieżką górną lub dolną, a płynąca w rezerwacie rzeka Sopot nadaje malowniczości temu pięknemu miejscu.
2. Wycieczka do rezerwatu „Nad Tanwią”Potocznie to miejsce nazywane jest „Szumy nad Tanwią”. Można tam zobaczyć niepowtarzalny w Polsce krajobraz piętnastu niewielkich wodospadów, zwanych szumami, w leśnym uroczysku-wąwozie, na krystalicznie czystych wodach rzeki Tanew. To niezwykle urokliwe i dzikie miejsce warte zobaczenia podczas wakacji na Roztoczu.
3. Wypad do kamieniołomu w NowinachTen nieczynny już kamieniołom stanowi nietypową atrakcję regionu. Można go opisać jako rozległe, skalne wgłębienie w sosnowym lesie. Ze ściany kamieniołomu można podziwiać panoramę Puszczy Solskiej.
4. Kościół na wodzie w ZwierzyńcuKościół pw. św. Jana Nepomucena, zwany także Kościołem na wyspie, to barokowa budowla o nietypowej lokalizacji. Został zbudowany na terenie stawu kościelnego w XVIII wieku.
5. Krasnobrodzki Park KrajobrazowyNa terenie parku o powierzchni 30 794 hektarów znajdują się liczne pomniki przyrody i dwa rezerwaty, które warto zobaczyć. W jednym z nich, Świętym Rochu, znajduje się drzewostan jodłowo-bukowy o charakterze naturalnym oraz urokliwa kaplica Świętego Rocha, od której pochodzi nazwa rezerwatu.
6. Zwiedzanie kaplicy w Górecku KościelnymTa kaplica o niezwykle ciekawej lokalizacji mieści się na palach nad potokiem Szum. Wierzy się, że na jej miejscu 7 października 1648 r. objawił się św. Stanisław Biskup i Męczennik, mimo że sama kaplica powstała dopiero w drugiej połowie XIX wieku.
7. Wizyta w leśnej osadzie Florianka z hodowlą koników polskichNiewiele osób wie, iż istnieje polska rasa koni, której hodowla mieści się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. W rzeczywistość ludzka ingerencja w ich życie jest tam ograniczona do minimum, a zwierzęta żyją w swoim naturalnym środowisku.