Domki na Roztoczu
Znaleźliśmy 7 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Roztocze, które mogą być interesujące
Domki na Roztoczu
Roztocze to piękna kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. Spotkasz tu niesamowitą przyrodę i bujne lasy. Dzięki wspaniałej atmosferze, która się tu tworzy, przeżyjesz niezapomniane wakacje daleko od gwaru miasta. Zaciszne domki znajdziesz we wszystkich najważniejszych miejscowościach. Na wschodzie w Lubyczy Królewskiej i Jędrzejówku. W środkowej części, w województwie lubuskim przywitają Cię piękne domki w wioskach Susiec i Majdan Sanocki. Bliżej Roztoczańskiego Parku Narodowego znajdziesz wynajem w Krasnobrodzie, Guciowie i Zwierzyńcu. Porównaj już dziś wszystkie ofert na Holidu!
Relaksujące rodzinne wczasy w krainie RoztoczaKrainę Roztocze można nazwać skarbcem architektury drewnianej. W dodatku, ze względu na mieszankę kultur tego miejsca, domki wyróżniają się na tle innych regionów Polski. Prawie wszystkie swą ofertę kierują dla rodzin lub dużych grup, nawet do 10 osób. Przywitają Cię pięknym ogrodem i tarasem, w którym nie zabraknie grilla, mebli ogrodowych takich jaki stół, a nawet placu zabaw dla dzieci. W każdym domku istnieje wydzielona strefa do odpoczynku. Większość posiada darmowe Wi-Fi i telewizor z płaskim ekranem. Kuchnia w pełni wyposażona lub aneks kuchenny są standardowym udogodnieniem. Jeśli lubisz pochlapać się w wodzie, znajdziesz też domki z basenem. Czego chcieć więcej?
Podróżujący i aktywności
Spływy kajakowe są bardzo wziętą atrakcją na terenach Roztocza. Ich popularności sprzyja ukształtowanie powierzchni terenu, ponieważ sprawia ono, że rzeki płyną spokojnie i leniwie i są dość płytkie. Wspaniały plan na spędzanie dni z rodziną lub dużą grupą przyjaciół. Na terenie Roztocza znajdziesz wiele firm, które oferują ciekawe trasy i dadzą Ci możliwość wypożyczenia sprzętu. Jedną z bardziej kultowych rzek, na której organizuje się spływy, jest Wieprz. Dla początkujących kajakarzy przystępnym odcinkiem tej rzeki będzie spływ z miejscowości Obrocz do Zwierzyńca. Inne trasy na Wieprzu prowadzą z przystani w Hutkach do Guciowa, przez Bondyrz lub z Guciowa do Zwierzyńca. Ta przyjemna trasa wiedzie poprzez łagodne meandry Wieprza, aby w spokoju móc się delektować przyrodą. Na rzece Tanew trasy są o wiele dłuższe, można je jednak podzielić na mniejsze odcinki. Popularny spływ zaczyna się w Narolu i dociera do miejscowości Rebizanty, po drodze trzeba przenosić kajak. Łatwą trasą jest również z miasta Borowe Młyny do Osuchy.
Roztocze dla narciarzyJeśli podróżujesz zimą, na Roztoczu czekają na ciebie stacje narciarskie i ścieżki do biegów narciarskich, które gwarantują niesamowitą zabawę na śniegu. Tomaszów Lubelski jest stolicą narciarstwa biegowego. Wiele tras do uprawiania tego sportu znajdziemy w Siwej Dolinie, czyli kompleksie śródleśnych polan. Trasy zaczynają się przy Ośrodku Sportu i Rekreacji „Tomasovia”, jest ich łącznie sześć. Jedna z nich, o długości 1200 metrów, jest podświetlana do późnych godzin nocnych. Idealna dla osób, które nie lubią mocnego słońca albo szukają romantycznego planu. Na Siwej Dolinie znajduje się również lodowisko i specjalny stok do zjazdów na sankach lub workach z sianem. Na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego mieści się Stacja Narciarska w miejscowości Jacnia. Na terenie znajdują się trzy wyciągi, w tym jeden do pontonów śnieżnych. Można skorzystać również z wypożyczalni sprzętu oraz usług szkółki narciarskiej i snowboardowej. Odkryj zimę na Roztoczu!
Nazwa Roztocze w gwarze ludowej oznacza „dzielić”, pasmo to dzieli bowiem dorzecza takich rzek jak Wieprz, Bug, San i Dniestr.
7 rzeczy do zrobienia na Roztoczu
Nad rzeką Wieprz w Krasnobrodzie znajduje się największe kąpielisko roztocza, które posiada piękną piaszczystą plażę. Dla aktywnych zaraz obok jest boisko do piłki siatkowej, park linowy i wypożyczalnia rowerków wodnych. Idealne miejsce dla całej rodziny dzięki bogatej infrastrukturze!
2. Przespaceruj się ścieżką przyrodniczą na Bukowej GórzeBukowa Góra ma wysokość 310 m n.p.m. i leży obok Zwierzyńca. Trasa ma kolor zielony. Przejście ścieżki zajmuje średnio 1,5 godziny. Góra ta jest wspaniałym punktem widokowym na Roztocze Środkowe. Koniecznie weź ze sobą aparat.
3. Poznaj historię cmentarzyska kurhanowego w GuciowieNiezwykłe kurhany, czyli dawne mogiły w Guciowie pochodzą z II w. p.n.e. Znajdują się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Stanowisko składa się ze 101 kopców. Naczynia z epoki brązu wykopane w tym miejscu znajdują się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie.
4. Odwiedź kościół św. Mikołaja w SzczebrzeszynieObecny budynek kościoła pochodzi z XVII wieku, jednak pierwszy kościół powstał już tutaj w XIV wieku. Godną podziwu jest czterokondygnacyjna wieża z barokowym zwieńczeniem. Większość wyposażenia wnętrza pochodzi z XVII wieku jak ołtarze naw bocznych i ambona z figurami aniołów podtrzymującymi baldachim.
5. Weź udział w Festiwalu Folkowisko w GorajcuKażdego lipca w Gorajcu odbywa się światowej sławy Festiwal Folkowisko. Impreza ta to nie tylko koncerty muzyczne, ale również warsztaty umiejętności ludowych i spotkania literackie. Weź udział w tej czterodniowej przygodzie, jeśli akurat przebywasz na Roztoczu.
6. Odkryj miejsce tajemnych spotkań Marysieńki i Jana SobieskiegoW gminie Krasnobród we wsi Kaczórki znajduje się Uroczysko Belfont, co oznacza nic innego jak piękne źródło. Było to według legendy miejsce, w którym spotykał się Jan Sobieski z Marysieńką. Znajdziesz tu pełno źródlisk z mokradłami, oczkami wodnymi i lasem, który jest ostoją bobrów.
7. Wycieczka do Tomaszowa LubelskiegoMówi się, że Tomaszów jest stolicą Roztocza Środkowego. Centralnym miejscem miasta jest kwadratowy rynek, tutaj można usiąść i odpocząć w jednym z barów lub restauracji. W Tomaszowie znajduje się bardzo cenny zabytek drewnianej architektury sakralnej, kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Zaraz obok można zobaczyć prawosławną cerkiew. Ciekawym budynkiem jest również „Czajnia”, czyli herbaciarnia.