Domki letniskowe na Roztoczu
Znaleźliśmy 4 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Roztocze, które mogą być interesujące
Domki letniskowe na Roztoczu
Roztocze to kraina geograficzna, której część zachodnia i środkowa leży na terytorium Polski, a część wschodnia na Ukrainie. Ten wyżynny obszar łączący Wyżynę Lubelską z Podolem, charakteryzuje się niesamowitymi krajobrazami. Dlatego wynajmując domek letniskowy w tej okolicy, twoje wakacje będą pełne przyrody. Duża ilość ofert domków letniskowych znajduje się w okolicach Roztoczańskiego Parku Narodowego, między Szczebrzeszynem a Suścem. Ten rodzaj wynajmu, znajdziemy na Roztoczu, w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego w powiecie lubaczowskim, a także na obrzeżach Parku Lasy Janowskie.
Domki letniskowe skrojone na miaręDomki letniskowe na Roztoczu są doskonałe dla dużych i średnich grup przyjaciół lub rodzin. Mogą pomieścić od 4 do 11 osób. Ich przystępna cena i wszystkie najważniejsze udogodnienia sprawią, że wakacje na Roztoczu będą niezapomniane. Większość posiada ogród i grill, a także plac zabaw, dla najmłodszych członków rodziny. Wszystkie posiadają balkony lub tarasy, jeżeli lubisz budzić się o poranku i wyjść na zewnątrz, aby odetchnąć świeżym powietrzem. W niektórych będziesz miał również możliwość skorzystania z sauny i basenu. Brzmi kusząco?
Podróżujący i aktywności
Roztocze to malownicza kraina, która jest prawdziwym rajem dla rowerzystów. Zachwyci nawet najbardziej wybrednych miłośników tego sportu. Tutaj rozciąga się ogromna sieć szlaków rowerowych, co daje dużą możliwość wyboru, jest też dobrym pomysłem na zwiedzanie Roztocza. Na szczególną uwagę zasługuje Centralny Szlak Rowerowy Roztocza, który prowadzi z nadgranicznej miejscowości Hrebenne, przez Susiec, Józefów, Zwierzyniec do Kraśnika. Według National Geographic trasa ta zajmuje trzecią pozycję w rankingu najpiękniejszych szlaków rowerowych. W Józefowie, które nazywane jest stolicą rowerową roztocza, ma swoją siedzibę Józefowska Kawaleria Rowerowa, która organizuje rajdy i wyprawy, takie jak Majówka Rowerowa lub Roztocze Tour. Na terenie Roztocza, można wziąć również udział w Międzynarodowym Rajdzie Rowerowym Lubycza Królewska — Rawa Ruska, a także w Forum Roztocz MTB, jeżeli twoją pasją są rowery górskie.
Roztocze dla fanów spływów kajakowychRoztocze posiada dwie główne rzeki, Tanów i Wieprz, które dzięki warunkom terenu są idealne do spływów kajakowych. Możesz znaleźć trasy spływów odpowiednie dla profesjonalistów, amatorów lub rodzin z dziećmi. Mogą trwać kilka godzin, cały dzień lub kilka dni. Na rzece Tanew z rodziną możesz udać się na szlak Osuchy — Króle Stare. Ten 6-godzinny szlak jest łatwy i przyjemny, warto spróbować go i zobaczyć piękną przyrodę. Inną trasą tej rzeki jest Króle Stare — Harasiuki o długości 27 km. Rzeka Wieprz oferuje odrobinę krótsze trasy. Hutki — Guciów, jest ciekawym spływem, ponieważ wymaga wielu przenosek, ze względu na utrudnienia na drodze. Możesz też wybrać szlak Obrocz — Zalew Rudka w Zwierzyńcu, przyjemny, dwugodzinny spacer kajakiem, który zauroczy każdego. Roztocze posiada jednak więcej rzek, na których także możesz uprawiać kajakarstwo, są nimi rzeka Łada, Pora, czy Huczwie. Wszystkie te atrakcje czekają na Ciebie!
Roztocze nazywane jest polską Toskanią, ponieważ dzięki dużemu nasłonecznieniu jego klimat sprzyja uprawie winorośli.
7 rzeczy do zrobienia w Roztoczu
To wspaniały festiwal, który odbywa się co roku w maju od 10 lat w Gorajcu. Można na nim zobaczyć nie tylko występu polskich, folkowych zespołów, ale również warsztaty umiejętności ludowych. Można też udać się na wycieczkę śladami dawnych mieszkańców.
2. Odwiedź Basztę Widokową w JózefowieBaszta widokowa w Józefowie ma wysokość 18 metrów. Z jej szczytu można podziwiać przyrodę Puszczy Solskiej, a także liczne kamieniołomy.
3. Spacer po Poleskim Parku NarodowymPoleski Park Narodowy leży w dorzeczach Wieprza i Bugu. Podczas tego malowniczego spaceru, zaurocz Cię cisza i spokój, jakie biją z tego miejsca. Park zamieszkują rzadkie i liczne gatunki ptaków, a na jego terenie można spotkać nawet rośliny przedlodowcowe.
4. Podziwiaj wodospad Jeleń w RoztoczuTo najwyższy roztoczański wodospad. Można udać się do niego szlakiem z miejscowości Susiec. Ma wysokość około 1,5 metra i 9 metrów szerokości. Znajduje się pod ochroną jako pomnik przyrody nieożywionej.
5. Poznaj historię pałacu w NaroluBarokowy pałac w Narolu został wzniesiony w XVIII wieku przez Antoniego Feliksa hr. Łosia, dlatego nazywany jest pałacem Łosiów. Dokoła można podziwiać piękny ogród w stylu włoskim.
6. Wizyta w Muzeum Skarbów Ziemi i Morza w SzczebrzeszynieMuzeum posiada 1000 eksponatów z całego świata. Można tutaj nie tylko zobaczyć cenne i mało spotykane kamienie takie jak turmalin, czy agaty. W kolekcji znajdują się również: kauczuk brazylijski, zęby rekinów, skamieliny ryb morskich, kości mamuta itp.
7. Kościół na wodzie w ZwierzyńcuW miasteczku Zwierzyniec znajduje się kościół św. Jana Nepomucena, który nazywany jest kościołem na wodzie, ponieważ leży na wyspie stawu kościelnego. Aby do niego dotrzeć, należy przejść przez most. Ten wyjątkowy budynek o późnobarokowej architekturze, koniecznie trzeba zobaczyć, będąc na Roztoczu.