Domki w Polsce
Znaleźliśmy 835 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Domki w Polska: Najpopularniejsze cele podróży
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Domki w w Polska
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Polska, które mogą być interesujące
Domki w Polska: Więcej popularnych kierunków podróży
Główne atrakcje w w Polska
- Morze
- Góry
- Jeziora
- Lasy
- Przyroda
- Zamki
- Twierdze
- Miasta
Domki w Polsce
Cała Polska stoi przed nami otworem. W ofercie znajdziemy bowiem kwatery położone nad morzem i w górach, a także w pobliżu jezior – na Mazurach czy Kaszubach. Możemy zdecydować się na urlop z drugą połówką, z całą rodziną lub z większym gronem znajomych – bez problemu wybierzemy nocleg, który będzie nam odpowiadał. Dostępne są domki drewniane lub murowane. Niektóre obiekty mają zwyczajny standard, w innych przygotowano cały wachlarz udogodnień.
Wypoczynek dopasowany do potrzebWiększość miejsc oferuje bezpłatny dostęp do Internetu oraz parking. Obiekty niekiedy zapewniają sprzęt do grillowania, można też skorzystać z przygotowanych rowerów lub sprzętu do plażowania, a także telewizora. W części kwater znajduje się basen lub centra odnowy biologicznej, a także bary i centra fitness.
Podróżujący i aktywności
W każdym polskim województwie czekają na nas liczne atrakcje przyrodnicze. Na północy kraju to oczywiście Morze Bałtyckie, a także dwa z dwudziestu trzech parków narodowych – Woliński i Słowiński. Na południu góry – Karpaty i Sudety. W centrum kraju znajdziemy liczne jeziora, lasy czy rzeki.
Polska wymarzonym miejscem dla miłośników zabytkówPasjonaci historii czy architektury nie zaznają ani chwili nudy, jeśli zdecydują się na spędzenie urlopu w kraju. W Polsce znajdziemy piękne miasta, zamki, pałace, dworki, twierdze i kościoły. Warto odwiedzić miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, takie jak Stare Miasto w Krakowie, Zamościu czy Toruniu, Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, kopalnie soli w Bochni i Wieliczce czy drewniane kościoły południowej Małopolski lub mniej znane atrakcje takie jak Zespół Zamkowo-Pałacowy w Krasiczynie, Zamek w Kórniku czy Pałac w Rogalinie nieopodal Poznania. Fani najstarszych dziejów Polski mogą wybrać się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim.
Wśród laureatów Nagrody Nobla znajduje się aż osiemnaście osób związanych z Polską. Najbardziej znani to Lech Wałęsa, Henryk Sienkiewicz i Maria Skłodowska-Curie.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Polsce
Wyjazd do Wolińskiego Parku Narodowego to gwarancja niezapomnianych widoków. Park obejmuje odcinek wybrzeża klifowego z pasem wód morskich, jeziora polodowcowe i sztuczne oraz lasy. Symbolem parku jest gniazdujący tu orzeł bielik. Poleca się obejrzeć park z punktów widokowych takich jak Piaskowa Góra czy Góra Gosań i przejść się jednym z licznych szlaków.
2. Zwiedzanie PoznaniaPoznań bez wątpienia można nazwać ukrytym klejnotem Polski. Nie spotkamy tu tłumów, dzięki czemu możemy spokojnie poznawać Stare Miasto z renesansowym ratuszem, „najpiękniejszym na północ od Alp”, Ostrów Tumski, gdzie znajdziemy najstarszą w Polsce katedrę czy unikatową w skali kraju Dzielnicę Cesarską. W mieście jest też wiele terenów zielonych i trzy jeziora, gdzie można odetchnąć w upalne dni, a w niewielkiej odległości od Poznania znajduje się Wielkopolski Park Narodowy, wymarzone miejsce na długie spacery lub wycieczkę rowerową.
3. Wycieczka do LublinaDawne królewskie miasto Korony Królestwa Polskiego to perła wschodniej Polski. Stare Miasto z Bramą Krakowską czy Wieżą Trynitarską, skąd zobaczymy przepiękne widoki okolicy, Plac po Farze, Dom Słów, Zamek, Państwowe Muzeum na Majdanku to tylko część atrakcji Lublina. Warto przyjechać tu w czasie Festiwalu Sztukmistrzów – nad naszymi głowami będą przechadzać się artyści.
4. Twierdza Srebrna GóraLeżąca na przełęczy pomiędzy Górami Sowimi a Bardzkimi na Dolnym Śląsku Srebrna Góra to jedno z największych górskich założeń obronnych w Europie. Twierdzę można zwiedzać codziennie z przewodnikiem ubranym w mundur żołnierza regimentu z epoki napoleońskiej. Niektórym spodoba się opcja nocnego spaceru po obiekcie. Wycieczka trwa ok. 1 h 15 min, a w jej trakcie można zobaczyć podziemny most zwodzony, kazamaty czy przejść przez najgłębszą fosę w Polsce. Będąc w Srebrnej Górze, warto wybrać się na punkt widokowy na koronie Donjonu. W drugą sobotę czerwca w twierdzy odbywa się Święto Twierdzy.
5. Szlak Zabytków TechnikiW skład trasy wchodzi 40 obiektów w województwie śląskim, związanych z tradycją górniczą, hutniczą, kolejnictwem, włókiennictwem czy przemysłem spożywczym. Zwiedzimy tu miejsca takie jak familoki, Browar Zamkowy w Cieszynie, Muzeum Drukarstwa czy Muzeum Produkcji Zapałek. Co roku w czerwcu w kilkudziesięciu śląskich miastach i obiektach na Szlaku odbywa się jednodniowy festiwal o nazwie Industriada.
6. Sandomierz i Kazimierz DolnyZaledwie dziewięćdziesiąt kilometrów dzieli dwa piękne miasteczka położone nad Wisłą – Sandomierz i Kazimierz Dolny. Ten pierwszy, znany fanom serialu „Ojciec Mateusz” skrywa takie zabytki jak Podziemna Trasa Turystyczna, zamek czy rezerwat przyrody Góry Pieprzowe. Znajdują się tu też atrakcje gastronomiczne – Sandomierski Szlak Jabłkowy czy Szlak Winiarski. Z kolei do Kazimierza Dolnego warto przyjechać w sierpniu, kiedy w miejscowości organizowany jest Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Miasto przyciąga też licznych wielbicieli architektury obiektami takimi jak Kamienice Przybyłów czy Wiatrak Trzech Serc. W Kazimierzu Dolnym znajduje się też Park Krajobrazowy i stacja narciarska.
7. Babiogórski Park NarodowyW południowej Polsce, tuż przy granicy ze Słowacją, znajdziemy niesamowite miejsce, gdzie podziwiać możemy najbardziej wypiętrzony obszar Polski. Niezwykle bogate są flora i fauna parku. Żyje tu ok. 4500 gatunków zwierząt, w tym zagrożone wyginięciem głuszce i cietrzewie, a także rysie, wilki i niedźwiedzie. Najwyższym szczytem Beskidów Zachodnich, na który będziemy mogli się wspiąć, jest Babia Góra o wysokości 1725 m n.p.m.