Domki nad Śniardwy
Znaleźliśmy 2 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Śniardwy, które mogą być interesujące
Domki w Śniardwy: Najpopularniejsze cele podróży
Domki nad Śniardwy
Jezioro Śniardwy to największy akwen w Polsce, czasami nazywa się je „mazurskim morzem”. Wakacje nad tym pięknym zbiornikiem wodnym z pewnością będą niezapomniane, dla Ciebie i Twoich bliskich. Sprawdź oferty domków letniskowych w Holidu. Jest to idealny rodzaj wakacyjnego wynajmu, jeśli chcesz przyjechać Tutaj na dłużej. Domki letniskowe nad Jeziorem Śniardwy znajdziesz na wschodnim i zachodnim brzegu połączonego z nim Jeziora Mikołajskiego, w okolicy miasteczek Mikołajki i Prawdowo. Jeżeli lubisz spokojniejsze cele podróży, doskonałe domki letniskowe znajdziesz na wschodzie Śniardwy przy Jeziorze Tyrkło.
Rodzinne wakacje nad Jeziorem ŚniardwyDoskonałe domki letniskowe dla rodzin i małych grup przyjaciół nad Jeziorem Śniardwy znajdziesz w witrynie Holidu już teraz. Nie zwlekaj dłużej i sprawdź ofertę i warunki. Przystępne ceny i wszystko, czego potrzebujesz! Domki letniskowe w tej okolicy pomieścić mogą cztery, pięć lub sześć osób. Idealne dla rodzin z dziećmi! Posiadają ogród, balkon i wspaniałe widoki z działki. W niektórych będziesz mógł cieszyć się kąpielą w basenie. Większość posiada Internet i telewizor, ale jeżeli szukasz całkowitego odcięcia się od rzeczywistości, znajdziesz również domki, bez tych udogodnień. Kuchnia, zmywarka i lodówka, abyś mógł przyrządzać wyśmienite przepisy, są dostępne w domkach letniskowych nad Śniardwy.
Podróżujący i aktywności
Śniardwy oferuje wiele atrakcji dla osób lubiących aktywnie spędzać czas na łonie natury. Na pewno nie będziesz się tutaj nudził. Bardzo popularnym sportem w tych okolicach jest kajakarstwo. Najbardziej znanym i najczęściej wybieranym jest szlak kajakowy rzeką Krutynia. Zaczyna się we wsi Sorkwity, a kończy nad przepięknym Jeziorem Bełdany. Długość szlaku wynosi 91 km. Trudnym odcinkiem na trasie jest rzeczka Sobiepanka, ponieważ jej zmienny nurt powoduje, że czasem trzeba wiosłować pod prąd. Mniej znanym, ale równie pięknym szlakiem jest trasa z Okartowa do Giżycka. Ten szlak jest ciekawy nie tylko ze względu na przyrodę, ale również na swoje historyczne walory. Do wyboru jest trasa dłuższa, około 80 km, z Orzysza do Giżycka, oraz nieco krótsza, bo licząca jedynie 30 km, trasa z Okartowa do Giżycka. Na dłuższym trasie przepłyniesz przez jeziora Ublik Wielki i Ublik Mały. Nie martw się o sprzęt kajakowy, w Mikołajkach znajdziesz wiele wypożyczalni. Jest to zabawa dla całej rodziny! Nie daj się namawiać!
Śniardwy dla rowerzystówOkolice Śniardwy są doskonałe dla rowerzystów i miłośników przyrody. Podobnie jak na innych obszarach Mazur, tak i tutaj stworzono wiele malowniczych szlaków rowerowych, dzięki którym można dogłębniej poznać kulturę i przyrodę tego regionu. Dlatego nie zwlekaj i udaj się na szlak „Wielkiej Pętli Śniardw”. Długość trasy wynosi 85 km. Po drodze odwiedzisz wszystkie ważna miasta i wioski: Mikołajki, Wierzba, Wejsuny, Niedźwiedzi Róg, Kwik, Suchy Róg, Dziubiele i inne. Koniecznie zatrzymaj się w Popielnie, aby odwiedzić rezerwat konika polskiego. Ciekawym szlakiem może być również trasa „Tropami Galindów”, która ma długość 60 km. Miniesz miejscowości Iznota, Kadzidłowo, Wojnowo i Bobrówko. Rowery można wypożyczyć w paru miejscach w Mikołajkach.
Chociaż Śniardwy jest jednym z największych jezior w Polsce o powierzchni 11 340 ha, jest ono bardzo płytki, miejscami dochodzi jedynie do 6 metrów.
7 rzeczy do zrobienia nad Śniardwy
W małej miejscowości Łuknajno znajduje się płatny punkt widokowy na Jezioro Śniardwy. Zdecydowanie warto uiścić tę niewielką opłatę, aby podziwiać niesamowitą panoramę z wysokiej wieży widokowej i zrobić zdjęcia do rodzinnego albumu.
2. Wybierz się na wyspę Czarci OstrówTeren wyspy Czarci Ostrów w odległych czasach stanowił miejsce kultu pruskiego plemienia Galindów. Począwszy od XVIII wieku obszar ten miał duże znaczenie militarne, dopóki nie wybudowano Twierdzy Boyen w Giżycku. Do tej pory spacerując po obszarach wyspy, znajdziesz pozostałości po koszarach, spichlerzach, a nawet pralni i piekarni. Możesz również odkryć wielki skarb, który zostawił tutaj sam diabeł.
3. Przeprawa promem na linieW miejscowości Wierzba możesz przepłynąć przez Jezioro Bełdany promem, który porusza się za pomocą biegnącego na dnie akwenu lina. Z pokładu statku można podziwiać wspaniałe widoki. Wycieczka ta z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem.
4. Odwiedź Wioskę Galindów w Puszczy PiskiejW tym wyjątkowym, bajecznym lesie jakim jest Puszcza Piska, znajduje się Wioska Galindów, czyli plemienia pruskiego, które niegdyś zamieszkiwało okoliczne tereny Jeziora Śniardwy. Na miejscu odkryjesz rytualne kręgi, domy, leśne uroczyska i pieczary. Dowiesz się wszystkiego o ich życiu i poczujesz jak podczas podróży w czasie.
5. Zwiedzanie MikołajekMikołajki to jedno z najpiękniejszych miasteczek turystycznych na Mazurach. Tutaj czeka na ciebie zwiedzanie Muzeum Reformacji Polskiej, które opowiada historię polskiego piśmiennictwa. Inne warte zobaczenia obiekty to kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej oraz kościół św. Trójcy. Przespaceruj się po najstarszej i najdłuższej ulicy miasta, czyli ulicy Michała Kajki.
6. Ćwicz windsurfing w Nowych GutachPomimo swojej nazwy Nowe Guty to jedna z najstarszych wsi w okolicy. To idealne miejsce dla windsurferów. Znajduje się tutaj również szkoła pływania na desce. Duży wiatr przy brzegu i rozległa płycizna tworzą idealne warunki pogodowe.
7. Zjedz świeżą rybkę w OkartowieNajlepszym miejscem na zjedzenie pysznej, świeżej rybki nad Jeziorem Śniardwy jest miejscowość Okartowo. Tutaj znajduje się Gospodarstwo Rybackie Śniardwy, gdzie można zakupić ryby świeże i mrożone, a także skosztować na miejscu rybiego przysmaku w pobliskiej smażalni ryb. To bogate w historię miasteczko to jedno z najważniejszych punktów na trasie Śniardwy.