Domki na Śląsku
Znaleźliśmy 17 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Domki w w Śląsk
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Śląsk, które mogą być interesujące
Domki w Śląsk: Najpopularniejsze cele podróży
Domki na Śląsku
Masz ochotę odkryć nowe miejsca? Kusi Cię obszar mniej turystyczny? Śląsk pozytywnie Cię zaskoczy! Oferowane w tym rejonie domki zlokalizowane są głównie na Górnym Śląsku. Znajdziesz oferty w okolicy miasta Bielsko-Biała, Szczyrk czy Żywiec. Domki położone są blisko granicy czeskiej i niemieckiej. Ich lokalizacja jest doskonała na jednodniowe wypady w góry lub za południową granicę Polski. W Holidu dostępne są też domki w okolicach Częstochowy, blisko Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą”. Warte uwagi są oferty na wschód od Katowic. Zarezerwuj swoje wakacje już teraz! Złap oddech i nabierz sił!
Szeroka oferta domków na ŚląskuW Holidu każdy znajdzie domek, który najbardziej mu odpowiada. W ofercie są przytulne domki dla dwóch osób. Ich rozmiar zależy jedynie od Twoich potrzeb i marzeń. Można znaleźć również domki dla rodzin lub grup przyjaciół, aż do 9 osób. W standardzie ofert jest ogród i piękny widok na góry! Zwierzaki domowe znajdą kąt dla siebie. W większości domków dostępne jest Wi-Fi gratis. Nie martw się też o darmowy prywatny parking. Niektóre domki dysponują odkrytym basenem! Nie przegap kąpieli z widokiem na góry!
Podróżujący i aktywności
Przez żołądek do serca? Jeśli tak, to Śląsk Cię w sobie rozkocha. Kuchnia śląska łączy tradycje polskie i te napływowe z Austrii, Czech i Niemiec. W jej kanonie jest rolada wołowa, kluski śląskie, kapusta modra, gołąbki z kaszą czy pieróg postny. Szlak Kulinarny Śląskie Smaki jest doskonałą wskazówką, gdzie zjeść w danym dniu. Poleca on 25 miejsc rozciągniętych na całym obszarze śląska. Blisko Bielsko-Białej jest Karczma w starej dziewiętnastowiecznej chacie. Serwuje się tu pasztety z dzika i gęsi, a także pierogi z bryndzą, golonkę pieczoną z warzywami czy grillowany ser owczy. Na szlaku jest Restauracja Chata Olimpijczyka, usytuowana w sercu urokliwej miejscowości Wisła. Znajdziesz tu wyśmienite potrawy, górskie powietrze, sezonowe ogródki i piękne widoki. Idealne miejsce na romantyczną kolację we dwoje! Specjalnością zakładu jest Kapuśnica po wiślańsku, placki szkubane i ze szpyrkami. Chęć na deser? Warto wstąpić na słodkie pyszności do cukierni Cichoń w Ornontowicach.
Śląsk dla kolarzy górskichNa Śląsku znajduje się sieć popularnych, jednokierunkowych tras rowerowych, tzw. „singletracków”. Znajdują się one w okolicy Koziej Góry, blisko Bielsko-Białej. Na szczyt góry można wjechać koleją linową. Kozia Góra jest niewysokim wzniesieniem (ma 686 m n.p.m) z dużą tradycją turystyczną. Znajdziesz tu klimatyczne schroniska jeszcze z XIX wieku. Zbocza góry oferują trasy dla kolarzy górskich o różnym stopniu zaawansowania. Cały kompleks ścieżek nazywa się Enduro Trails - Bielsko-Biała. Oferuje on ścieżki o lekkim nachyleniu i utwardzonej powierzchni dla początkujących kolarzy. Są tu również trasy niebieskie i czerwone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych. Cechuje je nawierzchnia naturalna i mieszana o większym stopniu nachylenia. Dla ekspertów kompleks proponuje trasy naturalne z nachyleniem nawet do 18%. Jeśli nie dysponujesz własnym rowerem, nie martw się! Jest tu wypożyczalnia rowerów górskich. Odbywają się również szkolenia i zawody. Te ostatnie były częścią Pucharu Europy Centralnej.
Śląsk Górny jest na dole mapy, a Dolny na górze, wytyczną dla nazw jest bowiem rzeka Odra.
7 rzeczy do zrobienia na Śląsku
Niewielkie Miasteczko Żarki na Śląsku w czasach przedwojennych było w 60% żydowskie. Zostały tu ślady żydowskiej kultury warte zobaczenia! Przykładem może być Synagoga czy cmentarz żydowski.
2. Zabawa podczas OFF Festival KatowiceJesteś na Śląsku w sierpniu? Nie przegap festiwalu, który w tym czasie odbywa się w Katowicach. Festiwal ma już długą tradycję, a w 2012 uzyskał nagrodę European Festival Award. Został zaliczony do 20 najlepszych światowych festiwali letnich, średniej wielkości.
3. Poznaj tradycję warzenia piwaNa południu województwa śląskiego, znajduje się drugi, największy browar Polski. Muzeum Browaru Żywiec pozwala zapoznać się z tradycją warzenia piw, poznać różne rodzaje piwa, zapoznać się z historią piwnego tematu, a przede wszystkim, przyjrzeć bliżej procesowi warzenia.
4. Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków TechnikiWe wrześniu, na Śląsku odbywa się festiwal dziedzictwa przemysłowego. Jest on próbą połączenia świata natury i przemysłu. Postindustrialne obiekty ożywają koncertami i występami. Znajdujący się na Śląsku Szlak Zabytków Techniki to okazja poznania bliżej przemysłowego serca Polski.
5. Zobacz z bliska wyjątkową wieżę w GliwicachNajwyższa drewniana konstrukcja w Europie znajduje się na Śląsku. Wieża byłej radiostacji mierzy 111 metrów i jest symbolem miasta Gliwice. Jest ewenementem na skalę światową. Została zbudowana bez żadnego stalowego gwoździa.
6. Spacer po parku w stylu angielskimRomantyczny spacer? Zamek w Pszczynie otoczony jest pięknym parkiem krajobrazowym. Park zachowany jest w angielskim stylu. Wnętrza zamku to Muzeum Zamkowe. Tylko kilometr dalej, znajduje się rezerwat żubrów. Można stamtąd obserwować te dzikie zwierzęta.
7. Zwiedź podziemia kopalniKopalnia Guido to ikona turystyki na Górnym Śląsku. Dostępne do zwiedzania są 3 podziemne poziomy. Można nawet wziąć udział w podziemnym koncercie lub przedstawieniu teatralnym. Dla chętnych dostępne jest zwiedzanie kopalni w prawdziwym górniczym rynsztunku.