Domki na Podkarpaciu

Domki na Podkarpaciu

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Podkarpacie, które mogą być interesujące

Domki w Podkarpacie: Najpopularniejsze cele podróży

    Główne atrakcje w w Podkarpacie

    • Góry
    • Rezerwaty przyrody
    • Zamki
    • Przyroda
    • Architektura drewniana
    • Tereny zielone
    • Rzeki
    • Zwierzęta

    Domki na Podkarpaciu

    Relaks w otoczeniu przyrody

    Wiele kwater to drewniane domki o klimatycznym wnętrzu u podnóża Karpat. Niektóre z nich to budynki z bali zaadaptowane na potrzeby nawet najbardziej wymagającego turysty, inne to nowoczesne obiekty. Znajdziemy tutaj oferty przeznaczone dla par, jak i dla większych grup.

    Wypoczynek z dala od miasta na Podkarpaciu

    Wiele kwater dysponuje sprzętem do grillowania lub miejscem na ognisko. Można znaleźć też domki z dostępem do udogodnień takich jak odkryty basen albo ruska bania. Z okien wielu obiektów można podziwiać przepiękne widoki na okolicę. Niektóre miejsca noclegowe mają współdzielone sale telewizyjne, a czasem nawet telewizor w pokojach. Nie we wszystkich miejscach mile widziane są zwierzęta. W wielu kwaterach dostępny jest bezpłatny parking, w niektórych też można połączyć się z Internetem.

    Podróżujący i aktywności

    Podkarpacie dla miłośników sportu

    Podkarpacie to moc atrakcji dla wszystkich amatorów ruchu. Przede wszystkim odnajdą się tu wielbiciele gór, którzy będą mogli wspiąć się na Tarnicę, Połoninę Wetlińską czy Bukowe Berdo. W Bieszczady przyjeżdża się przez cały rok, jednak szczególnie piękne widoki można spotkać jesienią. Rowerzyści mogą spróbować swoich sił na pięćdziesięciokilometrowej Fortecznej Trasie Rowerowej albo na odcinku trasy Green Velo pomiędzy Bolestraszycami a przepięknym Parkiem Krajobrazowym Pogórza Przemyskiego. Miłośnikom adrenaliny udostępniono trzynastokilometrową leśną trasę rowerową „Singletrack pod Honem”. Pływacy, żeglarze i windsurferzy ucieszą się z bliskości Jeziora Solińskiego. Osoby, które pragną nauczyć się jeździć na nartach, mogą też wybrać się do ośrodka w Arłamowie, Karlikowie albo Cisnej.

    Podkarpacie dla amatorów przyrody

    Miłośnicy natury odnajdą tu swój raj na ziemi. Spokoju mogą zaznać osoby zmęczone miejskim zgiełkiem. Na Podkarpaciu znajdują się bowiem 2 parki narodowe oraz 10 parków krajobrazowych i 96 rezerwatów przyrody. Najwięcej osób przyjeżdża, żeby zobaczyć Bieszczadzki Park Narodowy, jednak również Magurski Park Narodowy wart jest uwagi. W regionie można napotkać dzikie zwierzęta, w tym żubry, dziki, jelenie, łosie, rysie, żbiki, wilki i niedźwiedzie. W Bieszczadach znajduje się także Park Gwiezdnego Nieba, w którym można podziwiać rozgwieżdżone niebo. Jest to jedno z najciemniejszych miejsc w Europie. W Podkarpackiem znajduje się także Karpacki Szlak Ogrodów i Domów Historycznych, idealny dla tych, którzy szukają połączenia przyrody z przepiękną architekturą.

    W Sanoku produkowane są polskie autobusy marki Autosan. Jeden z modeli turystycznych dla fabryki został zaprojektowany przez znanego malarza Zdzisława Beksińskiego, jednak ze względu na zbyt nowatorski dizajn nigdy nie wszedł do produkcji seryjnej.

    Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu na Podkarpaciu

    1. Zapierający dech w piersiach zamek w Łańcucie

    Należąca niegdyś do rodów Lubomirskich i Potockich rezydencja była w przeszłości jedną z najznamienitszych w Polsce. Nawet dziś, spacerując po komnatach budowli czy po przylegającym do niej parku zamkowym, można poczuć dawną świetność gmachu i jego mieszkańców. W pobliżu zamku znajduje się też klimatyczna oranżeria oraz powozownia z największą w Polsce kolekcją powozów, sań, karet i bryczek.

    2. Wycieczka do Sanoka

    Godnym polecenia miejscem jest skansen w Sanoku, który chlubi się największą ilością obiektów w Polsce. Kręcono tutaj kilka filmów. Warto odwiedzić Galerię Zdzisława Beksińskiego w Zamku Królewskim. Malarz urodził się właśnie w Sanoku. Idealnym na romantyczne spacery miejscem w okolicy są ruiny zamku Sobień w Załużu oddalonym kilka kilometrów od miasta.

    3. Tajemniczy zamek w Krasiczynie

    Jedna z najpiękniejszych budowli renesansowych w kraju skrywa wiele tajemnic. W jednej z baszt gmachu znajduje się kaplica, która przez znawców porównywana jest do tej na Wawelu. Cały budynek zdobią attyki, loggie, rzeźbione portale. Wzrok przyciągają też liczne sgrafitta, czyli dekoracje ścienne na zewnętrznych fasadach zamku. Wokół zamku rozlega się przepiękny park z ponad dwustoma gatunkami drzew i krzewów, wśród których można odnaleźć także rośliny chronione czy egzotyczne.

    4. Zwiedzanie Przemyśla i arboretum w Bolestraszycach

    Znajdujące się nieopodal granicy z Ukrainą miasto jest położone na siedmiu wzgórzach. Mówi się, że znajduje się w nim ponad tysiąc zabytków zbudowanych w różnych stylach architektonicznych. Jednym z piękniejszych widoków jest zachodzące słońce padające na kamienice na rynku. W mieście zwiedzimy wiele pięknych obiektów sakralnych oraz zamek. Warto także odwiedzić nowoczesne Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej czy Muzeum Dzwonów i Fajek. Na jednej z ławeczek przemyskich został upamiętniony Wojak Szwejk. Jeden z tomów powieści o jego przygodach został umiejscowiony właśnie w Przemyślu. Z kolei w pobliskich Bolestraszycach odnajdziemy przepiękne arboretum, leżące na Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych.

    5. Spacer po rezerwacie przyrody Sine Wiry

    Będący częścią Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego zachwycający rezerwat umożliwia około trzygodzinny spacer z widokami na dolinę rzeki Wetliny. Na trasę najlepiej wyruszyć z parkingu leśnego w miejscowości Polanki. Podobno można tu spotkać niedźwiedzia.

    6. Podkarpacki szlak architektury drewnianej

    Liczący ponad 1200 km długości szlak, na którym znajduje się ponad 130 drewnianych obiektów takich jak dworki, pałace, obiekty architektury sakralnej został podzielony na 9 tras. Część budowli drewnianych została też wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, tak jak na przykład cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku lub cerkiew św. Paraskiewy w Radrużu.

    7. Degustacja podkarpackich przysmaków

    Placki z sody, czyli proziaki, które można jeść z masłem lub na słodko, z dżemem albo powidłami, bałabuchy – ciasto ziemniaczane z farszem, które smakuje świetnie z barszczem czerwonym, pierogi, kluski ziemniaczane zwane halyszkami, serwowane z boczkiem czy małdrzyki – placuszki z twarogu to tylko przykłady kuchni podkarpackiej. Regionalne dania są proste w przygotowaniu, a przepisy na nie - przekazywane z pokolenia na pokolenie.

    FAQs: Domki w Podkarpacie

    Jakie typy udogodnień można znaleźć w domkach w Podkarpacie?

    Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można stwierdzić, że domki w Podkarpacie oferują wszystko czego odwiedzający potrzebują! Tutaj, domki posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: widok (90%), grill (90%) i balkon/taras (90%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

    Jak podróżujący oceniają domki w Podkarpacie?

    Domki w tym miejscu często otrzymują dużo pozytywnych opinii. Wiele (72%) posiada ocenę 4.5 gwiazdki!

    Czy domki w Podkarpacie są przyjazne dla dzieci?

    Jak podaje Holidu, 69% domków w Podkarpacie jest przyjazna dla dzieci, dlatego łatwo będzie Ci znaleźć domek dla siebie i całej rodziny.

    Czy domki w Podkarpacie są odpowiednie dla urlopowiczów, którzy chcą podróżować ze swoimi zwierzętami domowymi?

    Oczywiście! W Podkarpacie, 49% domków akceptuje zwierzęta domowe, 81% ma również ogród!

    Czy domki w Podkarpacie zazwyczaj posiadają dostęp do internetu?

    Tak! Patrząc na dane ze strony Holidu, 61% z domków w Podkarpacie posiada dostęp do internetu. Bez problemu będziesz miał możliwość dostępu do poczty elektronicznej i ulubionych portali społecznościowych w trakcie urlopu!

    Ile trzeba zapłacić za pobyt w domku w Podkarpacie?

    Większość domków w Podkarpacie (44%) kosztuje średnio mniej niż 100 zł za noc. To wymarzone miejsce na zarezerwowanie domku!

    Czy domki w Podkarpacie zwykle oferują kominek lub basen?

    Oczywiście! Według danych Holidu, domki w Podkarpacie są idealne o każdej porze roku. Tutaj, 59% noclegów ma kominek i 12% basen.

    Czy domki w Podkarpacie są odpowiednie na urlop w kilkanaście osób czy raczej na wakacje w małym gronie?

    Według danych Holidu, 92% domków jest odpowiednia dla czterech gości. W tej lokalizacji, około 83% domków posiada przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Podkarpacie to idealne miejsce dla małych grup znajomych!

    Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w domkach w Podkarpacie?

    Tak, to idealne miejsce, aby odetchnąć świeżym powietrzem i spędzić czas na zewnątrz! 90% domków posiada tutaj balkon lub taras, a 90% oferuje piękny widok. Ponadto, 81% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 90% domków posiada grill.