Domki w Solinie
Znaleźliśmy 41 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Solina, które mogą być interesujące
Domki w Solina: Najpopularniejsze cele podróży
Domki w Solinie
Solina to wieś w województwie podkarpackim w powiecie leskim. Słynie z tego, że położona jest nad brzegami Jeziora Solińskiego i na jej terenie znajduje się sławna Solińska Zapora. W dodatki tło jej krajobrazu kształtują Bieszczady. Dlatego jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Posiada bogatą ofertę domków do wynajęcia. Urocze domki znajdziesz w samym centrum wsi Solina. W okolicznych wioskach nad Jeziorem Solińskim również nie zabraknie ofert. Szczególnie na zachodnim brzegu jeziora w Polańczyku, Myczkowie i Berezce. Na północ od Soliny zaszyjesz się w ustronnie położonych domkach w Myczkowcach lub Zwierzyniu.
Solińskie domki z tarasamiZakochaj się w drewnianych domkach w okolicy wsi Solina. Architektura bieszczadzki domków zauroczy Cię swoim pięknem. Gdy choć raz wybierzesz się na wakacje w te rejony, będziesz wracał co roku! Doskonałe domki dla rodzin lub dużych grup osób, mogą bowiem pomieścić od 4 do 8 osób. Większość pozwala na zabranie zwierzęcego przyjaciela. Domki wyposażone są w kuchnię lub aneks kuchenny, niektóre w usłudze mają serwowania śniadań. Bardzo duża część domów ma darmowe połączenie z Internetem i telewizor. Jednak to, co najbardziej podoba się wszystkim przybywającym tu gościom to wspaniałe widoki z tarasu lub balkonu na góry, lub jezioro! Na tarasie można też usiąść i odpocząć od codziennych trosk!
Podróżujący i aktywności
Bieszczady to idealne góry dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z rowerem górskim. Wybierz się w drogę po wspaniałych trasach w okolicy Jeziora Solińskiego. Poznaj krajobrazy regionu w ten nietypowy sposób. Miasto Solina to początek wielu interesujących szlaków. Nie martw się o rower, jeśli nie zabrałeś ze sobą własnego, na miejscu wypożyczysz odpowiedni sprzęt. Odkryj atrakcje trasy „Nad bieszczadzkimi jeziorami”, której długość wynosi 29 km. Na drodze napotkasz zaporę wodną na Sanie, grekokatolicką cerkiew w Zwierzyniu i Zaporę Makowiecką. Co powiesz na ścieżkę rowerową wzdłuż zatok Zalewu Solińskiego? Choć trasa nie jest długa, wymaga dobrej kondycji. Zaczyna się w Polańczyku i prowadzi przez Wołkowyję, Górzankę i Berezkę. Solinę przecina również bardzo znany dłuższy szlak Zielony Rower R 61 Greenway Karpaty Wschodnie. Po nim będziesz poruszał się po niebieskich oznaczeniach i udasz w rejony Bieszczad mocne skrywane przez przewodniki.
Solina dla miłośników sportów zimowychMarzysz o zjazdach po pięknych stokach Bieszczad? Nie jesteś zaawansowanym narciarzem i chcesz się nauczyć tej sztuki? W Solinie znajdziesz do tego odpowiednie warunki. Stoki narciarskie w Solinie nie są duże ani bardzo znane, co będzie komfortem podczas nauki jazdy na nartach. W samej Solinie znajduje się wyciąg orczykowy na stoku góry Jawor o wysokości 71 m n.p.m. Długość trasy to 1200 metrów. Do Twojej dyspozycji będą parking, restauracje i wypożyczalnie sprzętu. Obok wioski Polańczyk znajduje się wyciąg na stoku góry Horb. Trasa ta jest stosunkowo krótka, ma jedynie 320 metrów. Miejsce to jest uważane za idealne dla osób uczących się jazdy na nartach. Nieco dalej w Arłamowie, znajduje się naprawdę godny polecenia stok narciarski. Wyciąg to dwie nitki z podwójnym orczykiem. Są tam również dwie wspaniałe trasy! W Solinie na nartach nie będziesz się nudził!
W okolicach Jeziora Solińskiego, a dokładnie w kamieniołomie Koziniec, kręcono sceny do drugiego sezonu serialu Watahy.
7 rzeczy do zrobienia w Solinie
Z miejscowości Polańczyk można udać się na godzinny rejs po Jeziorze Solińskim. Do wyboru dla turystów są dwa małe statki, Tramp i Bryza. Wypływają one z portu w każdej pełnej godzinie! Świetny pomysł na pierwsze zapoznanie się z okolicami bieszczadzkiego morza.
2. Zwiedzanie Zapory SolińskiejZapora Solińska ma 82 metry wysokości. Prowadzi na nią deptak, który nazywany jest bieszczadzkimi Krupówkami, a to dlatego, że pełno tutaj sklepików z pamiątkami. Na Zaporze Solińskiej możesz podziwiać widoki na jezioro z jej szczytu lub zwiedzić jej wnętrza, po wcześniejszym umówieniu się.
3. Przespaceruj się po Porcie SolinaPort Solina to idealne miejsce na popołudniowe leniwe spacery. Zawsze jest w ruchu. W ciągu całego dnia przypływa i wypływa stąd mnóstwo różnego rodzaju statków. Na terenie portu dla dzieci utworzono plac zabaw z dmuchanymi zamkami. To również świetne miejsce, aby zjeść świeżą rybkę!
4. Odwiedź Ogród Biblijny i Park Ekumeniczny w MyczkowcachObiekt ten powstał na przełomie 2009 i 2010 roku. To nic innego jak park miniatur cerkwi. Na dziesięciu wzgórzach odnajdziesz 140 replik świątyń z całego świata! Jeśli pasjonuje się architektura sakralna to miejsce dla Ciebie!
5. Skosztuj piwa w browarze Ursa MajorBrowar Ursa Major znajduje się w miasteczku Uherce Mineralne. Nazwy piw tego browaru są związane z historią Bieszczad. Możesz spróbować tutaj piw takich jak: Śnieg na Beniowej, Deszcz w Cisnej czy Wataha. Oprócz trunku wikingów można skosztować tutaj innych piwnych przysmaków jak cukierki krówki.
6. Zobacz pomnik Tołhaja w OrelcuOrelec to kolejne piękne bieszczadzkie miasteczko. Na jego terenie stoi wyjątkowych pomnik Tołhaja. Tak nazywa się w tych rejonach rozbójnika. Z miejscem wiąże się legenda o zbóju, który został schwytany i umieszczony w klatce na środku wsi. Ta kara sprawiła, że już nigdy nie wrócił do dawnego zawodu!
7. Zwiedzanie Muzeum Kultury Bojkowej w MyczkowieMuzeum Kultury Bojkowej w Myczkowie to wspaniałe miejsce dla osób, które pragną poznać kulturę regionu. W nim dowiesz się, kim byli Łemkowie i Bojkowie. Po zwiedzeniu centrum można napić się kawy i zjeść pyszne regionalne ciastko w pobliskiej kawiarni.