Domki w Brenna
Znaleźliśmy 2 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Brenna, które mogą być interesujące
Domki w Brenna
Brenna to urocza miejscowość na Śląsku Cieszyńskim, położona na terenie Parku Krajobrazowego Beskid Śląski, to wymarzone miejsce na wspaniałe rodzinne wakacje. Wynajmij domek w gminie Brenna i zapomnij o zmartwieniach codziennego życia. Skup się jedynie na podziwianiu krajobrazów. Domki w Brenna możesz znaleźć na obrzeżach, na przykład w południowej części gminy na terenie Leśnicy. A także bliżej centrum miasteczka, przy głównej ulicy Bukowa, w części wsi o nazwie Lachy.
Rodzinne wakacje w BrennejZastanawiasz się co mają w sobie takiego wyjątkowego domki w Brennej? Balkon z pięknymi widokami, ogród, w którym będziesz mógł przyrządzić kiełbaski na grillu. Potrzebujesz czegoś więcej na Twoje idealne wakacje? Domki w Brenna są przeznaczone dla dużych grup przyjaciół lub rodziny. Mają miejsca przygotowane dla od 5 do 9 osób. Nie brakuje w nich również standardowych udogodnień takich jak: kuchnia, telewizor, a w zimie ogrzewanie i kominek. Są przystosowane dla dzieci, miejsce znajdzie tutaj również zwierzęcy pupil. Nie zwlekaj i zarezerwuj swój domek!
Podróżujący i aktywności
Spędzając wakacje w Brenna, możesz odkryć jej przyrodnicze i historyczne ciekawostki podczas rowerowych wycieczek. W centrum miasta znajduje się wypożyczalnia rowerów i innego potrzebnego sprzętu na trasie. W różnych miejscach gminy znajdują się tablice informacyjne z opisanymi trasami rowerowymi, z ich stopniem trudności, dystansem i czasem trwania. Każdy znajdzie szlak odpowiedni dla swoich potrzeb. Dla amatorów idealna trasa prowadzi z Brennej do Jaworza i trwa około 2 godzin, podczas których przemierzasz 29 km. Trasa górami dookoła Brennej to bardzo trudna trasa jedynie dla profesjonalnych górskich rowerzystów. Jej 53 km przemierzyć można w około 5 godzin i 30 minut. W Brenna znajduje się również Tor Pumptrack. Gwarantuje on niesamowitą zabawę podczas jazdy po wyznaczonych modułach i ciasnych zakrętach. Aby z niego skorzystać, nie istnieją ograniczenia wiekowe!
Brenna dla grotołazówW gminie Brenna znajduje się bardzo wiele ciekawych do odwiedzenia jaskiń. Zauroczą one najbardziej wybrednych grotołazów. Jaskinia Wiślańska jest największą jaskinią tego obszaru. Długość korytarzy to niecałe 2,5 km i głębokość miejscami dochodzi do 41 metrów. Odkryto ją w 2003 roku i obecnie przeprowadza się w niej badania naukowe. Dlatego jaskinia jest zamknięta dla turystów, jeśli jednak skontaktujesz się z którymś z klubów jaskiniowych być może uda Ci się zwiedzić, choć jej mały fragment. Jaskinia „Grota Klimczoka” położona jest na południowych stokach góry Trzy Kopce, na wysokości 980 m n.p.m. Wewnątrz zachował się rozwinięty system skomplikowanych korytarzy znajdujących się na kilku poziomach. W roku 1980 została uznana za pomnik przyrody. Najlepiej zwiedzać ją na wiosnę i lato, ponieważ w zimę hibernują tutaj nietoperze. Jedną z trudniejszych jaskiń do zwiedzania, jedynie dla speleologów jest jaskinia Salmopolska. Położona jest na wysokości 910 m n.p.m. na granicy gminy Brenna i Szczyrk. Masz ochotę na przygodę godną prawdziwego grotołaza?
Beskidzki Dom Zielin „Przytulia” to niesamowite żywe muzeum, które dzięki multimedialnej wystawie opowie Ci, jak zioła wpływają na codzienne życie górali śląskich.
7 rzeczy do zrobienia w Brenna
Wspaniała atrakcja turystyczna dla całej rodziny. Jeśli spędzasz zimowe wakacje w Brennej, koniecznie wybierz się na jedną z proponowanych tras kuligów: z centrum Brennej do wału rzeki Brennicy; z Brennej Leśnicy; lub z Górki Wielkie. Po przejażdżce czeka na ciebie ognisko, kiełbaski i góralska muzyka.
2. Zabaw się w Leśnym Parku NiespodzianekW okolicy Brennej, w małym miasteczku Ustroń, znajduje się nietuzinkowe zoo, Leśny Park Niespodzianek. Główną atrakcją są ptaki, szczególnie drapieżne takie jak: bielik amerykański, orzeł stepowy oraz sokół indyjski. Można zobaczyć pokazy lotów tych przepięknych zwierząt. Oprócz tego spotkasz tu żubry, dziki, jelenie, muflony, kozy i inne.
3. Jeden dzień w Bielsko-BiałejW niedalekiej odległości od Brenna znajduje się miejscowość Bielsko-Biała. W mieście tym zwiedzanie należy zacząć od dworca PKP o architekturze typowej dla dworców austriackich. Później trzeba udać się do Zamku Sułkowskich dawnej siedziby cieszyńskich Piastów z XVI w. W budynku znajduje się siedziba Muzeum Historycznego. A na koniec Teatr Polski, budynek zaprojektowany przez Emila von Foerstera z Wiednia. Bielsko-Biała zachwyci Cię swoim urokiem.
4. Spędź Noc Świętojańską w BrennaPoznaj ten cudowny pogański obrzęd odwiedzając Brennę. Noc Świętojańska w tej wsi zaczyna się pochodem Zespołu Regionalnego „Brenna” spod budynku Starego Kina. Orkiestra dęta i ludzie jej towarzyszący niosą wianki i pochodnie. Gdy dochodzą do kościoła św. Jana Chrzciciela, zostawiają wianki na drzwiach i święcą ogień. Następnie w Parku Turystyki odbywa się całonocna zabawa przy ognisku.
5. Poznaj legendę Krzyża ZakochanychNa Szlaku Wspomnień w gminie Brenna znajduje się Krzyż Zakochanych, który owiany jest legendą. W miejscu tym po raz ostatni mieli spotkać się ubogi chłop Artur i bogata panna Eliza Dworzak, która na znak swojej miłości kazała postawić w tym miejscu krzyż. Pary, które go odwiedzają, zostawiają przyczepioną kłódkę, aby ich miłość nigdy nie odeszła.
6. Podziwiaj krajobraz z wieży widokowej na Starym GroniuPoniżej szczytu Stary Groń stoi wieża widokowa. Jej wysokość wynosi 12 metrów. Z jej tarasu można podziwiać niesamowite krajobrazy: Dolinę Hołcyny i Brennicy, Skrzyczne, Orłową, pasmo Stożka i Czantorii i wiele innych. Idealne miejsce dla fotografów.
7. Wizyta w Transgranicznej Strefie KulturyTransgraniczna Strefa Kultury to ogromny plac zabaw, dzięki któremu Twoje dzieci nie tylko będą mogły bawić się do woli, ale również poznawać kulturowe dziedzictwo pogranicza. Składa się z czterech obiektów: poczwórnej huśtawki, wioski skrzatów, magicznego lasu i Dworku Kossaków. Koniecznie odwiedź to miejsce, jeżeli podróżujesz w rodzinnym gronie.