Domki w Lesku
Znaleźliśmy 2 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Lesko, które mogą być interesujące
Domki w Lesku
Lesko jest pełnym uroku, niewielkim miastem położonym na ziemi sanockiej, w województwie podkarpackim. Zwane jest Bramą Bieszczad, ponieważ znajduje się ich granicy z Pogórzem Przemyskim. Oferujemy domki znajdujące się w samym Lesku lub w leżących w jego pobliżu spokojnych, malowniczych miejscowościach, takich jak Uherce Mineralne, Zwierzyń, Zagórz, Hoczew czy Huzele. Takie położenie pozwala na zwiedzenie Leska i jego atrakcji historycznych, takich jak ratusz czy Zamek Kmitów, oraz na łatwy dostęp do sklepów z zaopatrzeniem i restauracji. Lesko i jego okolice stanowią także doskonałą bazę wypadową do wycieczek po okolicznych górskich szlakach.
Idealne miejsce do spędzenia wspaniałych wakacji wśród bliskichProponujemy zakwaterowanie w uroczych domkach otoczonych ogrodami, z których wiele posiada również basen. Są one idealne dla par, rodzin lub grup przyjaciół, a największe z nich mogą wygodnie pomieścić do 9 osób. Domki są przestronne, jasne i przytulne. Stylem przypominają tradycyjne, drewniane podkarpackie chaty. Wyposażone są we wszelkie udogodnienia, a z okien i tarasów rozpościerają się relaksujące widoki na piękną okolicę. W wielu z nich mile widziane będą również wasze domowe zwierzęta. Z myślą o miłośnikach głębokiego relaksu mamy w ofercie kwatery wyposażone w saunę.
Podróżujący i aktywności
Okolice Leska oferują wam szlaki rowerowe o różnym stopniu trudności, w tym także łatwe trasy rodzinne. Przykładem takiej niezbyt trudnej trasy jest rowerowa wycieczka z Leska nad Jezioro Myczkowskie. Zwolennicy niezbyt wymagających wypraw, ale przygotowani na przejażdżkę po górach, mogą zdecydować się na ośmiogodzinną wyprawę z Leska do Polańczyka przez Zagórz i Komańczę. Za średnio trudną trasę uważany jest sześciogodzinny przejazd z Leska do Cisnej. Doświadczeni rowerzyści będą się mogli zmierzyć z cięższymi wyzwaniami. Na pokonanie Małej Pętli Bieszczadzkiej, o przewyższeniu około 392 m, należy przeznaczyć około 6 godzin. Wielka Pętla Bieszczadzka zajmie około 8 godzin, a jej przewyższenie wynosi 578 m.
Lesko dla dla miłośników górskiej przyrodyObszar pasma Gór Słonnych na terenie Nadleśnictwa Lesko bogaty jest w rezerwaty przyrodnicze chroniące ciekawe okazy lokalnej fauny i flory. W roku 1996 powstał tu 130-hektarowy rezerwat o nazwie Dyrbek, położony niedaleko miejscowości Bezmiechowa Górna. Nieco młodszy jest rezerwat Przysłup, znajdujący się obok miejscowości Manasterzec i obejmujący około dwieście hektarów starodrzewu. Inne rezerwaty w okolicy noszą nazwy „Grąd w Średniej Wsi” oraz „Góra Sobień”. Odwiedźcie je koniecznie!
Lesko dla pasjonatów historii i kulturyBadania archeologiczne wykazują, że historia Leska sięga czasów prehistorycznych. Najstarsze znaleziska na tym terenie datowane są na IV w p.n.e. W czasach średniowiecznych na terenie Leska powstała osada, która z czasem rozwinęła się, osiągając współczesną formę. Dzięki bogatej przeszłości miasta możemy dziś odwiedzić tu obiekty o dużej wartości historycznej. Do najciekawszych miejsc należy cmentarz żydowski, zwany kirkutem. Koniecznie należy też zwiedzić zamek Kmitów oraz kościół farny z początków XVI w. Miłośnicy historii i kultury z pewnością docenią lokalne synagogi, takie jak Stara Synagoga i Synagogi chasydów z Nowego Sącza i Sadogóry.
W Lesku rozgrywa się akcja powieści Zbigniewa Nienackiego “Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic”.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Lesku
Szlak zwany "Śladami Aleksandra Fredry" przebiega przez terytorium polskie i ukraińskie, a jego długość to aż 450 km. Jego fragment przechodzi przez Lesko, wykorzystajcie więc okazję, żeby go poznać!
2. Obejrzyjcie słynny Kamień LeskiOkoło trzygodzinny spacer dzieli Lesko od miejscowości Glinne. Napotkacie tam ogromny odłamek piaskowca, zwany Kamieniem Diabła – lub Kamieniem Leskim. Legenda głosi, że upuścił go sam diabeł, który niósł go, by zrzucić na pobliski kościół. O tej historii wspomina sam Aleksander Fredro w jednym ze swoich utworów.
3. Skosztujcie tradycyjnych dań kuchni regionalnejW Lesku i okolicach znajdziecie wiele dobrych restauracji, które zaserwują wam oryginalne dania kuchni lokalnej. Hreczanykami nazywa się kotlety z mięsa zmieszanego z kaszą gryczaną. Fuczki to placki z kiszoną kapustą. Proziaki zaś to nazwa placków mącznych wyrośniętych dzięki dodaniu sody oczyszczonej. Smacznego!
4.Popływajcie kajakiem po Sanie.Rzeka San w okolicach Leska stwarza idealne warunki do uprawiania tego sportu, który nie tylko pomaga dbać o kondycję, ale i dostarcza niezapomnianych wrażeń dzięki obserwacji otaczającej przyrody. W lipcu odbywa się w Lesku Ogólnopolski Spływ Kajakowy.
5. Wybierzcie się na rodzinną przejażdżkę drezynąW miejscowości Uherce Mineralne, niedaleko Leska, znajduje się siedziba Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny! Drezyna porusza się po torach napędzana przez pedałujących pasażerów. Do dyspozycji mamy kilka tras o różnym stopniu trudności, a każda z nich zapewnia piękne widoki po drodze.
6. Odwiedźcie kirkutW Lesku znajduje się jeden z najstarszych w Europie kirkutów, czyli cmentarzy żydowskich. Jest doskonale zachowany, a najstarszy nagrobek, zwany macewą, datowany jest na połowę szesnastego wieku.
7. Zaszalejcie całą rodziną na basenie AquariusRekreacyjny ośrodek wodny Aquarius zaproponuje wam wiele atrakcji, które ucieszą zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Różnego rodzaju relaksujące masaże i bicze wodne sąsiadują z szalonymi, spiralnymi zjeżdżalniami. Dodatkowo basen jest wyposażony w niezbędne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.