Chatki i siedliska w Solinie
Znaleźliśmy 41 Chatki & siedliska. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Solina, które mogą być interesujące
Chatki & siedliska w Solina: Najpopularniejsze cele podróży
Chatki i siedliska w Solinie
Solina położona jest w samym sercu Bieszczad. Nad urokliwym Zalewem Bieszczadzkim znajdują się wyjątkowe chatki i siedliska, które co roku przyciągają wielu gości. Oferta jest bardzo zróżnicowana: od obiektów w samej Solinie po miejsca noclegowe niedaleko Polańczyka. Warto zwrócić uwagę także na chatki położone w okolicy miejscowości Werlas. Nocując tu, podziwiać można codziennie piękno polskich gór. Zdecydowana większość chatek położonych na tym terenie objęta jest Wschodniobeskidzkim Obszarem Chronionego Krajobrazu. Jest to doskonała baza wypadowa, jeśli interesują Cię wędrówki wzdłuż górskich strumyków i leśnych ścieżek. Piękna okolice zadowoli wszystkich amatorów aktywnej formy wypoczynku.
Siedlisko w malowniczych górachWybór siedliska w Bieszczadach to doskonałe rozwiązanie dla kilkuosobowej grupy znajomych lub rodziny. Większość obiektów zapewnia pełne wyposażenie, a nawet salon z kominkiem. Takie udogodnienia pozwalają w pełni poczuć górski klimat. Są także miłym sposobem na spędzenie wieczoru po trudach wędrówki. Na terenie siedlisk znajdują się także place zabaw dla najmłodszych. Chatka w Solinie to także świetny wybór, jeśli chcesz ze sobą zabrać czworonoga. Wybierz wtedy miejsce, które posiada prywatny ogród. Dla Gości poszukujących większego komfortu przygotowano siedliska wyposażone w jacuzzi, a nawet prywatny basen. Pobyt w górach nabierze dzięki temu innego wymiaru. Nocując w Solinie, nie trzeba obawiać się o dostęp Wi-Fi. Wszystkie obiekty zapewniają internet swoim Gościom.
Podróżujący i aktywności
Chociaż Bieszczady kojarzone są jako najdziksze rejony Polski, śmiało można zwiedzać je także z dziećmi. Obowiązkową atrakcją jest wycieczka statkiem po Jeziorze Solińskim. Z tej perspektywy podziwiać można dzikie zakątki i cyple ze stromymi zboczami porośniętymi gęstym lasem. Solina od lat kojarzy się także z Bieszczadzką Kolejką Leśną. Na miejscu znajduje się skansen kolejowy, które z pewnością zaciekawi najmłodszych fanów kolei. Sama trasa, którą przejeżdża kolejka, jest bardzo urozmaicona, pełna zakrętów i mostów. Dzieciaki z pewnością nie będą się tu nudzić. Kolejnym punktem obowiązkowym w Bieszczadach jest mini zoo w Lisznej. Zobaczyć tu można zwierzęta leśne i łąkowe, ale także sprowadzane zza granicy szopy, muflony czy surykatki. Dzieciom z pewnością spodoba się możliwość nakarmienia jelenia bądź kozy. W Leśnym Zwierzyńcu są także uwielbiane przez najmłodszych króliki i świnki morskie. Można tu wspaniale odpocząć w otoczeniu pięknej przyrody.
Solina dla fanów pieszych wędrówekSolina słynie ze znajdującej się tutaj zapory, którą odwiedza niemal każdy turysta. Warto jednak wybrać się poza granice tej popularnej miejscowości, aby pospacerować w ciszy i spokoju. Na terenie Soliny znajduje się rezerwat przyrody Nad Jeziorem Myczkowieckim. Zaobserwować tu można wiele interesujących roślin, wśród których aż 28 podlega ścisłej ochronie. Na terenie gminy Solina wyznaczono ciekawe szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności. Z Polańczyka wyruszyć można na spacer w kierunku Kabajki. Tam znajduje się punkt widokowy, z którego podziwiać można widok na jezioro oraz otaczające je wzgórza. Jeszcze ciekawsza, ale też trudniejsza, jest trasa wokół Jeziora Myczkowieckiego. Jest ona przystosowana do uprawiania tu nordic walking. Podczas wędrówki obserwować można piękno krajobrazu wokół wspomnianego zbiornika wodnego. W okolicy rezerwatu można trafić na ślady rzadkich zwierząt. Dla ułatwienia wędrówek w pobliskich miejscowościach ustawiono plansze informacyjne z mapą i opisem każdego szlaku. Jest to duże udogodnienie dla osób, które odwiedzają ten region po raz pierwszy.
Podczas budowy zapory w Solinie pod wodą zniknęły takie wsie jak Zadział, Polany, Jutrynia i Zawóz.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Solinie.
Przez cały sezon letni po Jeziorze Solińskim kursują statki turystyczne. Kursy odbywają się pomiędzy Soliną a Polańczykiem. Z pokładu statku zobaczyć można zaporę wodną oraz podziwiać piękno gór.
2. Zapora w SolinieJest to największa tego typu budowla w Polsce. Nad zaporę prowadzi deptak, który jest chętnie odwiedzany przez turystów. Na miejscu zaopatrzyć się można w lokalne pamiątki.
3. Wybierz się nad bieszczadzkie morzeWłaśnie tak nazywane jest jedyne w swoim rodzaju Jezioro Solińskie. Jest to sztuczny zbiornik retencyjny, który cieszy się ogromną popularnością. Wokół jeziora znajdują się liczne atrakcje oraz możliwe jest uprawianie sportów wodnych.
4. Spacer w PolańczykiPolańczyk to niewielka miejscowość, na której terenie znajduje się ścieżka turystyczna okalająca całe miasto. Spacerując nią, można podziwiać najbardziej urocze widoki w okolicy.
5. Wyciąg narciarskiNa południowo-zachodnim stoku góry Jawor znajduje się wyciąg narciarski o długości 1250 m. Trasa jest nie tylko długa, ale też widowiskowa.
6. Spływ pontonowySpływ pontonowy po rzece San umożliwia podziwianie okolicy z innej perspektywy. Trasy są bardzo spokojne, sprawdzą się także dla podróżujących z dziećmi. Niektóre z nich zawierają również przystanki, podczas których zwiedzić można okoliczne atrakcje.
7. Odwiedź Leśny ZwierzyniecNiedaleko Soliny, w miejscowości Liszne, położone jest mini zoo „Leśny Zwierzyniec”. Niezwykłe miejsce dla rodzin z dziećmi, idealne na odpoczynek na łonie natury. Przy wejściu zakupić można karmę, aby w trakcie wizyty samodzielnie nakarmić zwierzęta.