Domki letniskowe w Solinie

Domki letniskowe w Solinie

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Solina, które mogą być interesujące

Domki letniskowe w Solina: Najpopularniejsze cele podróży

    Domki letniskowe w Solinie

    Domki letniskowe w jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w Polsce

    Gmina Solina położona jest w Bieszczadach nad dwoma pięknymi jeziorami, Jeziorem Solińskim i Myczkowskim. Sprawia to, że region ten jest oblegany przez turystów przez cały rok. Posiada bardzo dużą bazę noclegową. Bez żadnego problemu znajdziesz w okolicy wspaniały domek letniskowy, aby spędzić upragnione wakacje. Domki letniskowe są dostępne w obrębie całego regionu. Na północy znajdziesz je w samej wsi Solina, a także Bóbka i Myczkowce. Domki letniskowe z pięknymi widokami na Jezioro Solińskie znajdziesz w siedzibie gminy Polańczyku i okolicznych wioskach, Myczkowie, Berezce i Woli Matiaszowej. Miejscowości na południu Bukowiec, Wołkowyja, Zawóz, również posiadają bogatą ofertę domków letniskowych, tam z pewnością doznasz większego spokoju.

    Rodzinne wakacje wśród bieszczadzkich lasów

    Domki letniskowe w Solinie idealnie nadają się na rodzinne wakacje zarówno letnie, jak i zimowe. Mogą pomieścić od 3 do 7 osób. Domki letniskowe są szczególnie polecane, jeśli wybierasz się na dłuższy wypoczynek. Są wyposażone w kuchnie, niektóre mają nawet pralkę. Szukasz miejsca na zimowe szaleństwo? Domki letniskowe w Solinie mają ogrzewanie! Standardem jest dostęp do darmowego Wi-Fi, balkon lub taras, ogród i oczywiście darmowy parking. W ofertach Holidu nie zabraknie domków letniskowych z basenem, a nawet sauną i jacuzzi. Najmłodszych członków rodziny z pewnością zachwyci fakt, że prawie wszystkie mają plac zabaw.

    Podróżujący i aktywności

    Solina dla miłośników spacerów wśród przyrody

    W regionie Solina każdy pasjonat górskich wycieczek i krajobrazów odnajdzie swój ulubiony szlak. Szlaki turystyczne w tej okolicy charakteryzują się ogromną różnorodnością fauny i flory. Jedną z łatwiejszych i krótszych tras jest tak zwana „Perła Polańczyka”. Przejście nią zajmie Ci około 1,5 do 2 godzin. Na tej trasie rozpoczynającej się w centrum miasteczka Polańczyk dotrzemy do dwóch punktów widokowych, pierwszy to Kabajka i drugi nieco niżej Horb. Inną, nieco dłuższą, bo trwającą ponad 5 godzin trasą, jest „Zielone wzgórza nad Soliną”. Szlak nie jest trudny do pokonania. Rozpoczyna się na przystanku PKS Polańczyk Uzdrowisko. Jest to droga, która prowadzi do centrum wsi Solina, mijając po drodze wzgórze Horbek o wysokości 516 m n.p.m. Nieco dłuższa trasa wokół Jeziora Myczkowskiego, nazywana „Niebieską łezką”, to już większe wyzwanie. Ten niebieski szlak rozpoczyna się w centrum Soliny. Na trasie odkryjesz stary kamieniołom w Kozińcu i zaporę w Myczkowcach, z której widoki są naprawdę wyjątkowe.

    Solina dla osób lubiących spędzać czas nad brzegami jeziora

    Jezioro Solińskie nazywane jest morzem Bieszczad i to nie bez powodu. Ten ogromny akwen gwarantuje wspaniałą zabawę latem dla całej rodziny. Szukając miejsca do opalania możemy wybrać spośród 4 różnych kąpielisk, które są chronione przez ratowników. Pierwszym z nich jest kąpielisko Solina obok Białej Floty, czyli przystani czterech uroczych statków wycieczkowych. W miejscu tym znajduje się również zjeżdżalnia wodna, dla osób lubiących dreszczyk adrenaliny. Pozostałe sztuczne piaskowe plaże wraz z miejscem do kąpieli znajdują się w Polańczyku, kąpielisko „Cypel” i „Patelnia” oraz kąpielisko „Zielona plaża” we wsi Wołkowyja. Kąpiel na dziko w jeziorze jest zabroniona ze względu na jego niestabilność.. Na Jeziorze Myczkowskim, kąpiele w ogóle nie są wskazane, ale za to można tam wypożyczyć sprzęt wodny, taki jak kajak lub łódkę. W okolicy znajduje się wiele ośrodków, które oferują ich wynajem. Jest to również raj dla wędkarzy, szczególnie jeśli Twoją ulubioną rybą jest pstrąg!

    Podczas budowy zapory Solińskiej pod wodą zniknęły dawne wsie: Zadział, Polany, Łęg, Paraszczakówka, Wąglisko, Jutrynia.

    7 rzeczy do zrobienia w Solinie

    1. Odwiedź cerkiew w Berezce

    Na terenie małej wsi Berezki można zobaczyć ruiny starej cerkwi z XIX wieku. Cerkiew Parafialna pw. Przemienienia Pańskiego ma unikatową nieproporcjonalnie dużą bryłę w stosunku do pozostałych części. Mury cerkwi zachowały się do wysokości gzymsu.

    2. Wybierz się na rejs statkiem po Solinie

    Każdy turysta przebywający w rejonie jeziora Solińskiego powinien choć raz przepłynąć się po nim statkiem wycieczkowym. Cały rejs trwa około 55 minut. Przez głośniki można posłuchać lektora, który opowiada historię i ciekawostki na temat zalewu.

    3. Zwiedzanie zapory w Solinie

    Zapora ma długość 664 metrów. Na zaporę wiedzie aleja, gdzie można kupić pamiątki z Bieszczad. Alejka ta nazywana jest solińskimi Krupówkami. Będąc mniej więcej na środku zapory, można zobaczyć wspaniałą panoramę na jezioro. Na drugim brzegu znajdziesz restauracje, w których będziesz mógł zjeść pyszny posiłek.

    4. Udaj się na punkt widokowy na Sawinie

    Jeśli Twoją pasją jest fotografia, koniecznie zabierz swój aparat i udaj się punkt widokowy na Sawinie znajdujący się na wysokości 516 m n.p.m. Zobaczysz stąd Jezioro Solińskie w całej swej okazałości ze szczytami Bieszczad w tle.

    5. Zobacz upuszczony przez diabła kamień

    W gminie Solina znajduje się pomnik przyrody zwany Kamieniem Leski. Legenda głosi, że upadł on diabłu, który chciał zniszczyć jedną z okolicznych świątyń. Jest to ponad 20-metrowy głaz, który wyrasta znikąd we wsi Glinne.

    6. Cudowne źródełko w Zwierzyniu

    Jest to studzienka w Zwierzyniu otoczona kultem do II wojny światowej. Legenda głosi, że 150 lat temu pewna kobieta wyłowiła z niej krzyż. Stanowi on obecnie eksponat Muzeum Diecezjalnego w Przemyślu, a co ciekawe szacuje się, że pochodzi on z XIII wieku i był wykonany we francuskiej miejscowości Limoges.

    7. Jeden dzień w parku linowym w Cisnej

    Zaledwie kilka kilometrów na południe od Soliny powstał park rozrywki „Kamikaze”. Znajduje się on przy ośrodku wypoczynkowym „Nad Solinką”. Czekają tam na Ciebie niesamowite atrakcje, 22 platformy i przeszkody linowe. Oczywiście nie zabraknie również tyrolki!

    FAQs: Domki letniskowe w Solina

    Jakie typy udogodnień są oferowane w domkach letniskowych w Solina?

    Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można stwierdzić, że domki letniskowe w Solina posiadają wszystko czego odwiedzający pragną! Tutaj, domki letniskowe posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: grill (91%), balkon/taras (91%) i widok (81%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

    Jak podróżujący oceniają domki letniskowe w Solina?

    Domki letniskowe w tej destynacji mają bardzo dobre opinie od podróżujcych. 78% z domków letniskowych w Solina ma świetne komentarze i średnią opinię 4.5 gwiazdki!

    Czy domki letniskowe w Solina są odpowiednie na urlop z dziećmi?

    Jak podaje Holidu, 62% domków letniskowych w Solina jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, dlatego łatwo będzie Ci znaleźć domek letniskowy dla siebie i reszty rodziny.

    Czy domki letniskowe w Solina są przyjazne zwierzętom domowym?

    Zdecydowanie! W Solina, 50% domków letniskowych jest przyjazna dla zwierząt domowych, 81% posiada też ogród!

    Czy domki letniskowe w Solina zazwyczaj posiadają dostęp do internetu?

    Tak! Według danych z ubiegłego roku, 72% z domków letniskowych w Solina oferuje dostęp do internetu. Bez problemu będziesz miał możliwość dostępu do poczty elektronicznej i ulubionych portali społecznościowych podczas całego pobytu!

    Ile trzeba zapłacić za wakacje w domku letniskowym w Solina?

    Większość domków letniskowych w Solina (56%) kosztuje mniej niż 100 zł za noc. Dlatego to miejsce jest idealne na zarezerwowanie domku letniskowego!

    Czy domki letniskowe w Solina zwykle oferują kominek lub basen?

    Tak! Według danych z ubiegłego roku, 50% domków letniskowych w Solina posiada kominek. To idealne miejsce na spędzenie zimowych miesięcy!

    Czy domki letniskowe w Solina są odpowiednie na urlop z dużą grupą znajomych czy raczej na weekendowy odpoczynek we dwoje?

    Według danych Holidu, 97% domków letniskowych jest odpowiednia dla czterech gości. W tej lokalizacji, około 84% domków letniskowych oferuje przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Solina to idealne miejsce dla małych grup znajomych!

    Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w domkach letniskowych w Solina?

    Więcej niż połowa domków letniskowych posiada balkon i piękny widok (91% i 81%), co sprawia, że są to idealne miejsca dla tych, którzy pragną każdego dnia budzić się w niesamowitym otoczeniu. Ponadto, 81% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 91% domków letniskowych posiada grill.