Domki letniskowe w Istebnej
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Istebna, które mogą być interesujące
Domki letniskowe w Istebnej
Istebna to bardzo malownicza wieś położona przy samej granicy polsko-słowacko-czeskiej w Beskidzie Śląskim. Wyrasta ona ze zbocza góry Złoty Groń, którą niegdyś porastały gęste lasy. Dzisiaj wzniesienie pokryte jest polami i pastwiskami oraz prężnie rozwijającymi się wyciągami narciarskimi. Właśnie przy tych wyciągach ulokowało się najwięcej domków lotniskowych. Znajdziesz je również niedaleko muzeów i wśród kompleksów leśnych. Oznacza to, że niezależnie od tego, jak planujesz spędzić urlop, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wszystkie domki letniskowe łączy jednak pewien element: piękna okolica i zapierające dech w piersiach widoki, które sprawią, że w ogóle nie będziesz mieć ochoty na opuszczenie tego miejsca. Czy to nie jest wystarczająca zachęta, by właśnie tam się udać na zasłużony wypoczynek?
Pełen luz i pełen luksusDomki letniskowe w Istebnej oferują wiele udogodnień, dzięki którym w końcu zaznasz odrobiny relaksu. Czekają na Ciebie bowiem nie tylko baseny z krystalicznie czystą wodą, ale także sauna i jacuzzi, gdzie możesz rozgrzać się po całym dniu górskich wycieczek i narciarskiego szaleństwa. Ogromnym plusem domków w tej okolicy jest to, że mogą one pomieścić nawet do 10 osób! Bez problemu uda Ci się więc zaplanować rodzinną wycieczkę z sąsiadami lub przyjaciółmi. W wielu miejscach na najmłodszych gości czeka również plac zabaw oraz ogród, w którym odpocząć mogą także dorośli, delektując się przepysznymi daniami z grilla.
Podróżujący i aktywności
Istebna i jej okolice to wręcz istny raj dla spragnionych pieszych wędrówek podróżników. Przez Istebną wiodą dwie trasy: żółta do Koniakowa i zielona do Baraniej Góry, z której wypływa królowa polskich rzek. Bezsprzecznie musisz zobaczyć to sławne wzniesienie! Ciekawą trasą prowadzącą do Baraniej Góry jest szlak czarny prowadzący przez dolinę Czarnej Wisełki i ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą, której stacje w zabawny sposób prezentują życie lasu. Taka forma przedstawienia wiedzy z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym zdobywcom szczytów! Na Baraniej Górze znajduje się wieża widokowa, z której rozpościera się bajkowy wręcz widok na Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Tatry i Babią Górę. Trasa powrotna jest nie mniej malownicza. Wiedzie ona bowiem przez dolinę Białej Wisełki i kaskady Rodła, czyli zespół 25 naturalnych wodospadów. Jeśli po takiej wyprawie Twój podróżniczy głód nadal nie będzie zaspokojony, nie martw się! Czeka na Ciebie 6-kilometrowa ścieżka spacerowa „Źródła Olzy” ze zbiornikiem Gańczorka oraz taras widokowy na Skolnitym, na którym znajdują się leżaki, zagroda z alpakami, plac zabaw, bistro i strefa zabawy.
Istebna dla narciarzy i rodzin z dziećmiJeśli na urlop wybierasz się z dziećmi, koniecznie zdecyduj się Beskid Śląski i Istebną! Działające tu wyciągi narciarskie trzymają bowiem najwyższy poziom i z pewnością dostarczą najmłodszym wspaniałych wrażeń. Oferują one trasy treningowe, strefy dla dzieci i punkty gastronomiczne oraz wykorzystują nowoczesne systemy naśnieżania. Tutaj wręcz nie można się nudzić! Jeśli interesuje Cię historia tego sportu, po narciarskich przygodach obowiązkowo udaj się do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki – słynnego himalaisty. Obejrzysz tu stary sprzęt górski i posłuchasz wciągających opowieści żony zdobywcy Korony Himalajów. Na Twojej trasie zwiedzania nie może zabraknąć również Wisły. Możesz skorzystać w niej z takich rozrywek jak baseny, fitness, paintball czy park linowy. Znajduje się tu też zabytkowy Park Przygód, przedstawiający miniatury budynków i zabytków zbudowanych nad Wisłą. Za jednym zamachem możesz zwiedzić Wawel, Zamek Królewski w Warszawie czy też gdańskiego żurawia.
Czy wiesz, że w Wiśle, a dokładniej w Domu Zdrojowym, podziwiać można figurę Adama Małysza wykonaną z… białej czekolady? Waży ona 180 kg!
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Istebnej
Koronki w najróżniejszych kształtach, kolorach i o różnym przeznaczeniu podziwiać można w położonym obok Istebnej Koniakowie. Znajduje się tu Centrum Koronki Koniakowskiej, w którym wytwarza się elementy ubioru, biżuterii czy ozdób domowych zgodnie z ponadstuletnią tradycją. Dowiesz się tutaj co nieco o „heklowaniu”, czyli właśnie szydełkowaniu, a jeśli zapiszesz się na wcześniej na warsztaty, poznasz tajniki tej pielęgnowanej przez wiele lat sztuki ludowej.
2. Kulig w IstebnejKto nie kocha kuligów? W Istebnej masz możliwość przeżycia fantastycznej zimowej przygody na kuligu prowadzącym przez ośnieżone lasy i pola z widokiem na górskie krajobrazy. Przejażdżkę zakończyć można biesiadą przy góralskiej muzyce.
3. Po sąsiedzku na trójstyku granicNiedaleko Istebnej łączą się granice Polski, Czech i Słowacji. W miejscowości Jaworzynka trójstyk granic sygnalizują trzy betonowe obeliski. Miejsce to jest bardzo dobrze zagospodarowane, a po polskiej stronie działa informacja turystyczna. Co więcej, Jaworzynka jest częścią Trójwsi, do której należy właśnie Istebna i wspomniany już wcześniej Koniaków.
4. Kubuś na talerzuCiekawą potrawą regionu jest kubuś koniakowski. Bynajmniej nie chodzi tu o napój, a o przepyszne ciasto ziemniaczane zaparzane mlekiem i pieczone. Koniecznie spróbuj tego przysmaku!
5. Fuzja smaków i kulinarne tradycjeNie sposób wymienić wszystkich dań tego regionu. Bogactwo kulinarne Istebnej i okolic ma swoje źródło w bliskim sąsiedztwie innych państw (także w ujęciu historycznym) i wieloletniej tradycji. Nie bez powodu funkcjonuje tu tak zwany Szlak Śląskich Smaków, do którego należy kilkanaście restauracji serwujących specjały takie jak czeska marlenka czy kaczka z knedlami.
6. Centrum kulturalne Istebnej, czyli amfiteatr „Pod Skocznią”Bez względu na to, którą porę roku wybierzesz na przyjazd do Istebnej, tutaj zawsze będzie się coś działo. Amfiteatr „Pod Skocznią” to teren rekreacyjny, w którego skład wchodzą boiska czy trasy biegowe. Odbywają się tu wydarzenia i imprezy kulturalne i sportowe, a latem można wybrać się tu na piknik lub zjeść potrawy z grilla.
7. Dowiedz się czegoś o faunie i florze regionuW Istebnej czeka na Ciebie również dobrze wyposażony Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Wystawy proponowane przez ośrodek na pewno zaciekawią nawet najmłodszych turystów. Znajdują się tu bowiem makiety terenu, modele zwierząt czy… rentgen drzewa. Oprócz tego często organizowane są tu gry i zabawy dla dzieci: pozwól swojemu dziecku sprawdzić, jak czuje się borsuk w norze i co mówią drzewa.
FAQs: Domki letniskowe w Istebna
Jakie typy udogodnień można znaleźć w domkach letniskowych w Istebna?
Jak podróżujący oceniają domki letniskowe w Istebna?
Czy domki letniskowe w Istebna są odpowiednie na urlop z dziećmi?
Czy domki letniskowe w Istebna są odpowiednie dla podróżujących i ich zwierząt domowych?
Czy domki letniskowe w Istebna zazwyczaj posiadają dostęp do internetu?
Ile trzeba zapłacić za pobyt w domku letniskowym w Istebna?
Czy domki letniskowe w Istebna zwykle oferują kominek lub basen?
Czy domki letniskowe w Istebna są odpowiednie na pobyt w kilkanaście osób czy raczej na wakacje w małym gronie?
Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w domkach letniskowych w Istebna?
Miejscowości wakacyjne w pobliżu dla Domki letniskowe
- ZakopaneDomki letniskowe
- SolinaDomki letniskowe
- WisłaDomki letniskowe
- UstrońDomki letniskowe
- BrennaDomki letniskowe
- SzczawnicaDomki letniskowe
- SzczyrkDomki letniskowe
- ZawojaDomki letniskowe
- Bukowina TatrzańskaDomki letniskowe
- Białka TatrzańskaDomki letniskowe
- Nowy TargDomki letniskowe
- Ustrzyki DolneDomki letniskowe