Domki w Małopolsce
Znaleźliśmy 74 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Znajdź Domki na Małopolska
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Małopolska, które mogą być interesujące
Domki na Małopolska: Najpopularniejsze cele podróży
Główne atrakcje w na Małopolska
- Domki w Małopolsce
- Beskidy
- Tatry
- Podhale
- Małopolska Trasa Smakoszy
- Małopolski Szlak Winny
Domki w Małopolsce
Małopolska ma bogatą bazę noclegową z charakterystycznymi dla tego regionu domkami na wakacje. Dużą ofertę domków w Małopolsce znajdziesz w okolicy Krakowa, Oświęcimia i Tarnowa, natomiast najwięcej klimatycznych, drewnianych domków znajdziesz na Podhalu, w okolicach Nowego Targu oraz u samego podnóża majestatycznych Tatr. Miłośnicy gór z pewnością wybiorą idealny domek na południu w okolicach Zakopanego, by otoczyć się bezpośrednią obecnością tatrzańskiej przyrody. Równie ciekawą i bogatą ofertę domków znajdziesz w Karpatach Centralnych. Zatrzymując się w jednym z domków w Pieninach i Spiszu będziesz blisko niezliczonych górskich szlaków, a także niesamowitych zabytków.
Romantyczne wakacje i aktywny wypoczynek w górachWiększość domków w Małopolsce ma typowy, górski klimat. Wykonane są z drewna, co podkreśla specyficzną podhalańską i tatrzańską atmosferę. Zapraszają w swoje progi zakochanych, którzy chcą oderwać się od pędzącej codzienności, aby spędzić romantyczne chwile w górach. Mile widziane są grupy znajomych i rodziny — miłośnicy przyrody i pieszych wędrówek, bez względu na wiek. W Małopolsce każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie — mały, romantyczny domek lub większą, góralską chatę. Każdy domek ma własny klimat, folklorystyczne szczegóły i świetne wyposażenie. Większość ma dostęp do Internetu, ogród, balkon lub taras oraz grilla, a także, akceptuje czworonogów!
Podróżujący i aktywności
Jeśli większość czasu spędzasz, planując kolejne górskie wycieczki i śnisz o zdobywaniu szczytów, to pakuj się i spędź wakacje w Tatrach lub na Podhalu. Proponujemy małą rozgrzewkę w Tatrach Zachodnich. Co powiesz, by na początek wejść na Czerwone Wierchy, a później na Giewont przez Dolinę Małej Łąki? Jeśli zachwycają Cię tajemnice i podziemia, udaj się do Doliny Kościelisko szlakiem w kierunku Mylnej Jaskini. A może od razu ciągnie Cię w Tatry Wysokie? Głównym, najpopularniejszym szlakiem czerwonym z Palenicy Białczańskiej w 2 godziny dojdziesz do Morskiego Oka, następnie możesz podejść do Czarnego Stawu pod Rysami. Jeśli masz doświadczenie, spróbuj swoich sił na Orlej Perci na trasie Zawrat-Kozia Przełęcz-Kozi Wierch. Podejście wymaga wspinaczki i korzystania z łańcuchów. Dasz radę?
Małopolska dla zakochanychRomantyczny plan dla dwojga zacznij od dawnej stolicy Polski. Proponujemy spacer po Starym Mieście i Kazimierzu, zwiedzanie Bazyliki Mariackiej i spędzenie popołudnia na wzgórzu Królewskiego Zamku na Wawelu. Zmarzluchom sugerujemy podróż do Tarnowa, w którym znajduje się Park Sanguszków, najcieplejsze miejsce w Polsce. W tym mieście panuje renesansowy klimat, który zaprasza do skosztowania tarnowskiego wina z regionalnych winnic. Następnie możesz zrobić postój w Nowym Sączu, by odwiedzić ul. Lwowską oraz Jagiellońską. Podróż sfinalizuj w Beskidzie Sądeckim na granicy polsko-słowackiej, by odpocząć od zgiełku miast. Możesz skłonić się ku wspólnym wędrówkom po Popradzkim Parku Krajobrazowym i zorganizować piknik nad jeziorem Klimkówka, podziwiając pasma Beskidu Niskiego. A może przejechać się szlakiem konnym przez Magurski Park Narodowy? Pomysłów na spędzenie czasu we dwoje w Małopolsce jest wiele!
Niektóre sceny z „Ogniem i mieczem” zostały nagrane w Beskidzie Niskim przy jeziorze Klimkówka.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Małopolsce
Małopolska to nie tylko majestatyczne Tatry i zapierające dech w piersiach Podhale, ale także historyczne miasta. Kraków, Tarnów, Nowy Sącz i Oświęcim zabiorą Cię w podróż po przeszłości, oczarują zabytkami i architekturą, a także skłonią do dłuższej refleksji.
2. Poznaj kuchnię regionalną MałopolskiJeśli nie wyobrażasz sobie wizyty w Małopolsce bez skosztowania oscypka, na pewno polubisz jego siostrę, redykołkę oraz bryndzę podhalańską (ostry, mięciutki twaróg z mleka owczego). Fani pieczywa znajdą dla siebie obwarzanki, precle i bajgle z Kazimierza, a miłośnicy dobrych wędlin kiełbasę lisiecką i jagnięcinę podhalańską.
3. Małopolską Trasą SmakoszyRestauracje i karczmy, które znajdziesz na Trasie Smakoszy, promują tradycyjne produkty i charakteryzują się regionalnym wystrojem wnętrz, ukazując bogactwo smaków i dziedzictwo kulturowe Małopolski. Dzięki Małopolskiej Trasie Smakoszy zaplanujesz gastronomiczną wycieczkę o najlepszych standardach.
4. Małopolskim Szlakiem WinnymKoneserzy wina mają możliwość odkrycia 45 lokalnych winnic znajdujących się na trasie Małopolskiego Szlaku Winnego. Poznawanie Małopolski połączone z degustacją wina i zwiedzaniem winnic będzie pełne wrażeń, aromatów i smaków.
5. Odwiedź kopalnie soliMałopolska słynie z kopalni soli w Wieliczce i Bochni, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc w tym regionie, warto zwiedzić jedną z kopalni, poznać trochę historii i przeżyć ciekawą przygodę pod ziemią!
6. Velo DunajecW Zakopanem znajduje się początek trasy rowerowej Velo Dunajec, która przebiega przez Biały Dunajec, Szczawnicę, Nowy Sącz i kończy się w Wietrzychowicach. Podczas rowerowej wycieczki krajobrazowej odwiedzisz Tatry, Pieniny i Beskidy.
7. Kraina skał i jaskińWiesz, że w Małopolsce istnieje kilka tysięcy jaskiń!? Wybierz się do Ojcowskiego Parku Narodowego, który zachwyci Cię Doliną Prądnika, fantazyjnymi formami skalnymi, kanionami i wąwozami. Szczególnie polecamy zwiedzić Jaskinię Łokietka i Jaskinię Nietoperzową.