Domki w Pieninach
Znaleźliśmy 25 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Pieniny, które mogą być interesujące
Domki w Pieniny: Najpopularniejsze cele podróży
Domki w Pieninach
Pieniny Środkowe to pasmo górskie leżące pomiędzy Pieninami Spiskimi i Pieninami Małymi. Ciągną się od Niedzicy i Czorsztyna do przełomu Dunajca niedaleko Krościenka. Na całej długości tego 12 km pasma znajdziesz wiele atrakcyjnych domków do wynajęcia, zarówno na wakacje zimowe, jak i letnie. Największą ich ofertę w Holidu odkryjesz przy miejscowościach Kluszkowce i Maniowy, nad Jeziorem Czorsztyńskim. Niektóre znajdują się również w środkowej ich części w Czorsztynie i Grywałdzie. Jeśli wybierasz się na kajaki i chcesz być blisko rzeki, odpowiednie domki znajdziesz w Krościenku nad Dunajcem, Szczawnicy lub Szlachtowej.
Widoki na jezioro i górskie powietrzeTo, czego z pewnością nie zabraknie Ci na wakacjach w Pieninach to pięknych widoków. Zauroczą Cię krajobrazy jeziora z górami w tle. Wybierz się więc w te rejony i spędź z twoją drugą połówką, rodziną lub grupą przyjaciół niezapomniane chwile. Znajdziesz tu domki zarówno dla par, jak i małych i dużych grup osób. Domki o typowej górskiej architekturze wyposażone są we wszystkie potrzebne udogodnienia. Posiadają kuchnię z lodówką i mikrofalówką. Zapewnione jest również ogrzewanie, a w niektórych znajduje się uroczy kominek. Wszystkie mają dostęp do Internetu i telewizor. Jednak ich największym atutem jest ogromny ogród i widoki. Wyczaruj dla siebie magiczne wczasy w Pieninach!
Podróżujący i aktywności
Pragniesz udać się na narty, ale nie lubisz zatłoczonych wyciągów i długich kolejek? Pieniny to idealne miejsce dla Ciebie! Są przystosowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Jednym z najbardziej znanych stoków jest Palenica w Szczawnicy. Góra ta ma wysokość 722 m n.p.m. Do dyspozycji narciarze mają szybką kolei krzesełkową czteroosobową, a także trzy orczyki znajdujące się na Szafranówce. Ze stoku można zjechać dwoma trasami, czerwoną o trudnym poziomie i niebieską dla mniej zaawansowanych osób, doskonałą dla rodzin z dziećmi. Koniecznie wypróbuj swoich sił na Polana Sosny w Niedzicy. Dostępne są w tym miejscu 3 wyciągi narciarskie i aż siedem tras zjazdowych. Trasy są oświetlone, można więc jeździć tam wieczorami. W górnej stacji najdłuższego wyciągu początek bierze 8 km trasa dla narciarzy biegowych. Przy dolnej stacji można znaleźć wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie, a także szałasy gastronomiczne. Godnym rekomendacji ośrodkiem jest również Arena Narciarska Jaworki-Homole. Jeśli chodzi o walory przyrodnicze, jest to przepiękne i bajkowe wręcz miejsce.
Pieniny dla miłośników spływów kajakowychNajlepszą metodą na podziwianie pienińskich krajobrazów są spływy kajakowe. Fani tego sportu koniecznie muszą wybrać się w ten region i spróbować swoich sił na wodach Dunajca. Miejsce to bowiem gwarantuje niezapomniane przeżycia. Istnieje bardzo wiele tras, a którąkolwiek wybierzesz, nie martw się o wypożyczenie sprzętu. Najpopularniejsze trasy są przystosowane zarówno dla zaawansowanych kajakarzy, jak i rodzin z dziećmi. Trasą łatwą i przyjemną jest 10 km odcinek z Jurkowa do Zakliczyna. Trwa ona około 2 godzin i jest idealna dla całej rodziny. Spływ wymagający większego wysiłku fizycznego, trwający cały dzień, to trasa z Jurkowa do Tarnowa. Ma ona ponad 32 km. Trasą dla średniozaawansowanych, mniej męczącą jest ta, która kończy się w Wojniczu. Wyjątkową atrakcją jednak będzie spływ przełomem Dunajca. Spływ zaczyna się w Sromowcach Niżnych i kończy w Szczawnicy. To jedna z najpiękniejszych tras raftingowych w Europie, koniecznie musisz się na nią wybrać!
W Wąwozie Szopczańskim na terenie Pienińskiego Parku Narodowego kręcone były sceny do filmu Potop Jerzego Hoffmana.
7 rzeczy do zrobienia w Pieninach
Jeden z najpiękniejszych kanionów w Polsce. Jego ściany są bardzo strome i dochodzą do 120 metrów wysokości i około 800 metrów długości. Nazwa wąwozu pochodzi od rosyjskiego słowa homoła co oznacza obły. Jego dnem płynie uroczy potok Kamionka, który tworzy liczne kaskady.
2. Zdobądź najwyższy szczyt PieninGóra Wysoka to najwyższa góra Pienin o wysokości 1050 m n.p.m. Jej południowy stok leży po Słowackiej stronie, natomiast północno-zachodni po Polskiej na terenie rezerwatu Wysokie Skałki. Koniecznie zabierz ze sobą kamerę, aby zrobić zdjęcie na panoramę z Tatrami, Babią Górą, Magurą Spiską i innymi pięknymi górami.
3. Poznaj legendę zamku w CzorsztynieZamek ten powstał prawdopodobnie w XIV wieku, miał służyć jako twierdza warowna na drodze handlowej z Krakowa do węgierskiej Budy. Zachowane ruiny zamku zachwycą Cię i sprawią, że poczujesz atmosferę średniowiecza.
4. Odwiedź Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego w KrościenkuGłównym zadaniem Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego jest edukacja ekologiczna. Każdy miłośnik przyrody powinien zajrzeć do tego miejsca. Zapoznaj się z walorami historycznymi, kulturowymi, przyrodniczymi i krajobrazowymi pasma górskiego Pieniny.
5. Odkryj autentyczną góralską architekturę na Górze WdżarNa szczycie Góry Wdżar znajduje się przepiękny przykład wyjątkowej góralskiej architektury. Mowa oczywiście o drewnianej karczmie Bacówka Wdzor. Zbudowana jest ona z grubo ciosanych bali. Podziwiaj widoki z jej urokliwego tarasu, podczas jedzenia pysznego regionalnego dania.
6. Udaj się do Groty św. Kingi u stóp Pienińskiego ZamkuPieniński Zamek znajduje się na Górze Zamkowej. Tuż u jego stóp można zobaczyć grotę św. Kingi z jej figurą umieszczoną w skale. Wraz z innymi zakonnicami z klasztoru w Starym Sączu schowała się ona tutaj prawdopodobnie przed Tatarami. Znajduje się ona nieco poniżej szczytu Trzech Koron.
7. Posłuchaj muzyki w Muzycznej Owczarni w JaworkachTen kultowy klub muzyczny utworzył w 1997 roku Wieńczysław Kołodziejski. Niegdyś była to owczarnia, teraz można zobaczyć tutaj koncerty, wziąć udział w warsztatach muzycznych, a także plenerach malarskich i malarsko-rzeźbiarskich.