Domy i apartamenty wakacyjne w Pieninach

Domy i apartamenty wakacyjne w Pieninach

Rozpocznij wyszukiwanie 736 homes w Pieniny teraz!

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Pieniny, które mogą być interesujące

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Pieniny

556 złdla 25 sty - 1 lut
812 zł średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Pieniny

83%dla 25 sty - 1 lut
81% średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Główne atrakcje w w Pieniny

  • Krajobrazy
  • Dunajec
  • Wycieczki
  • Formacje Skalne
  • Narty

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Pieninach

Apartamenty wakacyjne w Pieninach

Pieniny to niewielkie, urokliwe pasmo górskie. Wielu turystów twierdzi, że ma ono bajkowy charakter. Możemy tutaj spacerować po wzgórzach o niewielkim nachyleniu, ale cały czas mieć widok na monumentalne szczyty. Między innymi ze względu na krajobrazy warto wynająć apartamenty wakacyjne w Pieninach. Tego typu zakwaterowanie ma też inne zalety. Gwarantuje bardzo dużą swobodę i prywatność. Wakacje spędzimy bowiem w mieszkaniu wyposażonym w osobną kuchnię i łazienkę. Pieniny mogą pochwalić się wyjątkowo rozbudowaną infrastrukturą - apartamenty o wysokim standardzie znajdziemy w Krościenku, Czorsztynie i Niedzicy.

Domki letniskowe w Pieninach

Domki letniskowe są najbardziej popularne w górach oraz nad brzegami dużych akwenów wodnych. Tak się składa, że w Pieninach znajdziemy zarówno liczne góry, jak i Jezioro Czorsztyńskie. Dlatego właśnie w Niedzicy i Czorsztynie funkcjonują liczne ośrodki oferujące wynajem dacz. Niektóre budynki pamiętają jeszcze czasy komunizmu, inne są całkowicie nowoczesne. Na terenie Pienin znajdziemy domki dla każdego i na każdą kieszeń.

Malowniczy krajobraz w Pieninach
Malowniczy krajobraz w Pieninach

Położenie i komunikacja

Jak dojechać w Pieniny?

Podróż koleją przez wielu turystów uważana jest za najbardziej komfortową. Niestety miłośnicy jazdy pociągiem zawiodą się wybierając się w Pieniny. Najbliższe stacje to te położone w Nowym Sączu i Nowym Targu. Aby dotrzeć dalej, musimy przesiąść się do lokalnych busów. Również przemieszczanie się autobusami pozostawia wiele do życzenia. W praktyce musimy szukać transportu do Szczawnicy, gdzie czeka nas przesiadka. Podróż w Pieniny będzie zdecydowanie najłatwiejsza dla posiadaczy samochodów.

Przemieszczanie się po Pieninach

Ponownie w najlepszej sytuacji znajdują się kierowcy. Nawet oni momentami będą mieli jednak utrudnione zadanie. Pieniny słyną bowiem z wąskich i krętych dróg. Na wszystkich pozbawionych czterech kółek, czekają busy. Prywatna komunikacja gwarantuje liczne możliwości przejazdu. Większość przewoźników kieruje się jednak z lub do dużych ośrodków. Na przykład do Szczawnicy. Osoby, które planują zwiedzać region muszą się więc nastawić na to, że będą musiały kluczyć.

Warto wiedzieć

Kiedy pojechać w Pieniny?

Ten region zasadniczo najbardziej popularny jest latem i zimą. Od lipca do sierpnia możemy korzystać z uroków Jeziora Czorsztyńskiego i tras spacerowych. Zimą czeka na nas kilka resortów narciarskich (w tym Szczawnica). Spłynąć Dunajcem możemy już od początku kwietnia. Należy się jednak liczyć z zimnem i możliwością deszczu.

Pienińska Kuchnia

Kuchnia regionu bardzo mocno przypomina tatrzańską. Zjemy tutaj proste potrawy wywodzące się z wiejskiej tradycji. W składzie dominują ziemniaki, kapusta oraz produkty mleczne. Jako zupę warto zamówić kwaśnicę na mięsie. Funkcję dania głównego mogą pełnić gałuszki - kluski podawane z bryndzą. Ze względu na istotną rolę Dunajca w historii regionu na dobre zadomowiło się tutaj też spożywanie pstrąga - jednej z najbardziej szlachetnych ryb rzecznych.

Niektóre pienińskie szczyty — między innymi Bryjarki i Jarmuty — są wygasłymi wulkanami.
Liczne tereny leśne w Pieninach
Liczne tereny leśne w Pieninach

5 rzeczy do zobaczenia w Pieninach

1. Spływ Dunajcem

Przez wielu nazywany jest największą atrakcją Małopolski. Stanowi obowiązkowy punkt podczas zwiedzania tych okolic. Mamy możliwość odbycia podróży rzeką meandrującą pomiędzy przepięknymi krajobrazami Pienińskiego Parku Narodowego. Sterujący łodzią flisacy niejednokrotnie umilają podróż ciekawymi i co ważniejsze wygłaszanymi gwarą anegdotami.

2. Wyprawa na Trzy Korony

Jeszcze w dziewiętnastym wieku Trzy Korony nazywane był Pieninami. Zwiedzając okolice Szczawnicy i Krościenka koniecznie więc trzeba wspiąć się na ten potrójny masyw. Warto wspomnieć, że góra nie jest wysoka (najwyższy z jej trzech szczytów - 982 metry n.p.m.), a prowadzący na nią szlak należy zakwalifikować jako prosty. Spokojnie więc możemy potraktować taką wycieczkę jako atrakcję dla całej rodziny. Za to widoki roztaczające się z wieńczącej górę platformy są naprawdę niesamowite.

3. Zamek w Niedzicy

Ciekawostka historyczna. Jedyna na terenie Polski budowla forteczna, która kiedyś należała do Węgier. W średniowieczu zamek stanowił część umocnień mających chronić madziarską granicę. Budowla nie tylko prezentuje się malowniczo wyrastając nad brzegami Jeziora Czorsztyńskiego. W środku zobaczyć możemy wiele atrakcji i pamiątek po władającym tutaj przez lata węgierskim rodzie Zapolyich.

4. Wąwóz Homole

Kolejna wycieczka dla całej rodziny. Prosta trasa spacerowa, która znajduje się w rezerwacie Białej Wody. Turyści muszą iść kładkami rozmieszczonymi nad rzeką Kamionką, ale do przejścia mają jedynie osiemset metrów. Główną atrakcję stanowią tutaj formacje ze skał wapiennych oraz charakterystyczne dla Pienin bajkowe widoki. Wstęp do wąwozu jest płatny, ale naprawdę symbolicznie - na bilet wydamy zaledwie półtora złotego.

5. Jezioro Czorsztyńskie

Wyjątkowo malowniczy zbiornik retencyjny. Powstał w miejscu, w którym Dunajec napotyka zaporę w Niedzicy. Otoczony jest ze wszystkich stron górami. Nawet tama prezentuje się okazale... Możemy korzystać z rejsów statkiem i gondolami po powierzchni zbiornika. W lecie oczywiście możliwe są również kąpiele. Tutaj należy jednak uważać i pamiętać, że wchodzimy do bardzo zimnej wody pochodzącej z górskiej rzeki.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Pieniny

Jaka jest średnia cena za noc apartamentów wakacyjnych na Pieniny?

Biorąc pod uwagę średnią cenę wynajmu wynoszącą 1 201,85 € za noc, Pieniny klasyfikuje się dosyć wysoko w przedziale cenowym apartamentów i domów wakacyjnych na Polska.

Kiedy są najlepsze oferty na wynajem wakacyjny na Pieniny?

Jeśli chciałbyś zaoszczędzić jak najwięcej na urlopie na Pieniny, pojedź tam w listopadzie (272 średnio za noc), grudniu (289,61), lub październiku (451,86), aby zapłacić najniższą cenę za nocleg.

Które miesiące są najdroższe, jeśli chcemy zarezerwować urlop na Pieniny?

Jeśli szukasz apartamentów lub domów wakacyjnych na Pieniny, najdroższymi miesiącami są, w kolejności malejącej, czerwiec, maj i lipiec, ze średnimi cenami noclegów 1790,24, 1744,49, i 1694,67.

Czy trzeba planować wakacje na Pieniny z dużym wyprzedzeniem?

Myśląc o urlopiena Pieniny, nie ma potrzeby planować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ ilość zarezerwowanych noclegów to zazwyczaj 43%.

Który miesiąc jest najlepszy na spontaniczny wyjazd?

Miesiące z największą dostępnością noclegów to marzec (ze średnią dostępnością 95 %), kwiecień (87,5 %) i luty (83 %), zgodnie z danymi z 2020 r..

W których miesiącach trudniej jest znaleźć nocleg na Pieniny?

Patrząc na dane z 2020 roku, miesiące z najmniejszą liczbą dostępnych apartamentów wakacyjnych na Pieniny to, w kolejności sierpień (ze średnią dostępnością noclegów 6,6 %), lipiec (20,25 %) i czerwiec (33 %).

Ile apartamentów wakacyjnych jest dostępnych do wynajęcia na Pieniny?

Holidu współpracuje z 5 różnymi partnerami i oferuje wybór 490 apartamentów wakacyjnych do wynajęcia na Pieniny.