Domy i apartamenty wakacyjne w Jaworkach

Domy i apartamenty wakacyjne w Jaworkach

Rozpocznij wyszukiwanie 63 homes w Jaworki teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Jaworki

Główne atrakcje w w Jaworki

  • Zamki
  • góry
  • muzyka
  • rezerwaty przyrody
  • kultura

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Jaworki

536 złdla 25 sty - 1 lut
738 zł średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Jaworki

50%dla 25 sty - 1 lut
50% średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Jaworkach

Noclegi w górach

Malowniczo położona w Karpatach wieś Jaworki oraz pobliska Szczawnica mają wyjątkowo bogatą ofertę noclegową. Zarówno pary, jak i kilkunastoosobowe grupy znajdą dom lub apartament odpowiadający ich potrzebom. W kilku kwaterach zostaniemy ugoszczeni nie tylko my, ale także nasz pupil. Z wielu miejsc będą rozciągać się przepiękne widoki na malownicze szczyty górskie otaczające Jaworki.

Noclegi w przystępnych cenach z dużą ilością udogodnień

W okolicy dostępnych jest wiele domów i apartamentów w przystępnych cenach. Niektóre z kwater oferują dostęp do basenu czy sauny, a nawet spa. W zasadzie standardem jest ogród, balkon czy taras lub miejsce do grillowania. Również połączenie z Internetem możemy uznać za pewnik. W wielu apartamentach znajduje się dobrze wyposażona kuchnia i telewizor czy też plac zabaw, gdzie najmłodsi chętnie spędzą wolny czas.

Wakacje w Jaworkach

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Aktywnie w Jaworkach

Nie zaskakuje fakt, że w Jaworkach możemy oddawać się długim spacerom po szlakach górskich czy wspinaczce skalnej. Jednak nie każdy wie, że w miejscowości znajduje się arena narciarska z sześcioma trasami, idealna zwłaszcza do nauki jazdy, a także dwie stadniny koni. Organizowane są również kuligi zaprzęgami konnymi w dolinie rezerwatu Biała Woda, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jaworki – nie tylko górska oaza

W niedużej odległości od Jaworek znajduje się Gorczański Park Narodowy, którego zadaniem jest ochrona centralnej części pasma górskiego Gorców, a w szczególności puszczy karpackiej. W Parku znajduje się sieć szlaków i ścieżek, które prowadzą przez najciekawsze jego zakątki. Jednak w tej okolicy możemy też zażyć kąpieli w niedaleko położonym Jeziorze Czorsztyńskim. Amatorzy wodnych zabaw mogą skorzystać z Plaży Zamajerz.

Podróżujący i aktywności

Jaworki dla wielbicieli górskich wędrówek

Miłośnicy wzniesień będą mieć tu podwójną atrakcję. Jaworki są bowiem położone na granicy dwóch pasm górskich Karpat – Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego. Niedaleko też stąd można odbyć wędrówkę na dwa szczyty należące do Korony Gór Polskich – Wysoką i Radziejową.

Jaworki dla miłośników historii

W odległości zaledwie 20-30 kilometrów od Jaworek, w miejscowościach Niedzica-Zamek i Czorsztyn, na przeciwległych brzegach Jeziora Czorsztyńskiego znajdują się dwa słynne zamki. Pierwszy z nich, zwany Dunajcem, został najpewniej wzniesiony w XIV wieku. Znana jest legenda, jakoby pod koniec XVIII wieku mieli rezydować Inkowie, uciekający przed hiszpańskimi prześladowaniami. Zamek w Czorsztynie, będący rówieśnikiem Dunajca, jest w dużo gorszej kondycji i obecnie trwają w nim prace konserwatorskie.

Do 1945 r. Jaworki były stolicą tzw. Rusi Szlachtowskiej, regionu zasiedlonego przez grupę etniczną Łemków. W okresie międzywojennym w Jaworkach mieszkał tylko jeden Polak.

Top 5 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Jaworkach

1. Spacer po rezerwacie przyrody Wąwóz Homole

Warto wybrać się tu wczesnym rankiem, szczególnie w sezonie. Wejście do rezerwatu jest bezpłatne, a czas przejścia wąwozu to ok. 45 minut. Za parking zapłacimy symboliczną opłatę 2 lub 3 złote. W rezerwacie podziwiać można strome wapienne ściany sięgające aż 120 metrów, a szczególnie malowniczy jest początek wąwozu znajdujący się przy wjeździe na ulicy Szlachtowskiej.

2. Wizyta w Muzycznej Owczarni

Muzyczna Owczarnia to unikatowe miejsce na kulturalnej mapie kraju. Założone w końcu lat 90. stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim organizacją warsztatów muzycznych i plenerów malarskich. Z kolei mieszczący się tu klub systematycznie gości na swojej scenie znane nazwiska z całego świata, takie jak Nigel Kennedy, Roby Lakatos czy Scott Henderson.

3. Zwiedzanie dawnych cerkwi w Jaworkach i Szlachtowej

Świątynie w Jaworkach i pobliskiej Szlachtowej, zbudowane odpowiednio w XVIII i XX w. jako cerkwie grekokatolickie, obecnie stanowią własność Kościoła rzymskokatolickiego. We wnętrzach jednak zachowały się typowe elementy dawnego wystroju takie jak ikonostasy czy polichromie. Obie budowle można oglądać przed rozpoczęciem nabożeństw lub po ich zakończeniu.

4. Wizyta w rezerwacie Biała Woda

Czego nie znajdziemy w tym miejscu! Jest tu i wąwóz, i potok i skały, a wśród nich nawet niezbyt powszechna w Pieninach skałka pochodzenia wulkanicznego, zwana Bazaltową. Rezerwat można zwiedzać pieszo lub rowerem. W sezonie za wejście do Białej Wody zapłacimy niewielką opłatę.

5. Degustacja regionalnej kuchni Pienin

Śliwianka, czyli zupa śliwkowa serwowana na zimno, kluski-gałuski czy ryby dunajcowe w śmietanie to tylko niektóre z licznych dań charakterystycznych dla regionu. W Pieninach znajdą coś dla siebie zarówno mięsożercy, jak i wegetarianie. Wizyta w tutejszych lokalach gastronomicznych zaspokoi wymagania największego smakosza i ciekawość spragnionych wrażeń kulinarnych podróżników.