Domy i apartamenty wakacyjne w Ojcowie

Domy i apartamenty wakacyjne w Ojcowie

Rozpocznij wyszukiwanie 21 homes w Ojców teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Ojców

Główne atrakcje w w Ojców

  • Domy i apartamenty wakacyjne
  • Województwo małopolskie
  • Ojcowski Park Narodowy
  • Kraków
  • Zamek w Ojcowie
  • Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Ojców

361 złdla 25 sty - 1 lut
456 zł średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Ojców

< 1%dla 25 sty - 1 lut
0% średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Ojcowie

Ahoj, przygodo!

Ojców to niewielka miejscowość, położona w samym centrum Ojcowskiego Parku Narodowego, pół godziny drogi samochodem od Krakowa. Noclegi w domach i apartamentach wakacyjnych znajdziesz w wielu miejscach na terenie gminy Skała. Mieszczą się one zarówno w Ojcowie i Skale, jak i mniejszych miejscowościach w pobliżu parku narodowego: w Czajowicach, Bęble, Jerzmanowicach, Woli Kalinowskiej czy Grodzisku. Ojców jest często wybieranym miejscem na wakacje z dwóch powodów – nie dość, że znajduje się na niezwykle malowniczych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, to jeszcze położony jest w niewielkiej odległości od centrum Małopolski, Krakowa.

Spokojny wypoczynek na terenie parku narodowego

Pobyt wakacyjny w Ojcowie to najlepszy przepis na udany urlop. To tutaj chętnie przyjeżdżają osoby, które chcą pobyć z dala od dużego miasta, w ciszy i spokoju odetchnąć od codziennego życia, a także aktywnie spędzić swój czas wolny pośród terenów zielonych. W domach i apartamentach wakacyjnych w Ojcowie będziesz czuć się jak u siebie – jest swojsko, przytulnie i komfortowo. W obiektach znajdą nocleg zorganizowane grupy liczące nawet kilkanaście osób. Domy i apartamenty wakacyjne są w pełni wyposażone – goście korzystają z kuchni, pralki czy grilla. W większości obiektów jest balkon lub taras, ogród, a niekiedy także plac zabaw, a to wszystko w cichej i spokojnej okolicy. Nie będziecie jednak odcięci od świata – w domach i apartamentach znajduje się TV i jest dostęp do sieci Wi-Fi.

Wakacje w Ojcowie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Najbardziej charakterystyczne punkty Ojcowa

Ojców to niewielka miejscowość, położona w gminie Skała na Szlaku Orlich Gniazd. Leży w dolinie rzeki Prądnik. Jadąc z północy na południe mijamy po drodze liczne obiekty noclegowe, ruiny zamku, Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, Bramę Krakowską, a także restauracje i knajpy, a po prawej stronie przejeżdżamy wzdłuż drogi wojewódzkiej, prowadzącej z Olkusza do Krakowa.

Powody, dla których warto przyjechać do Ojcowa

Wycieczka do Ojcowa to idealny pomysł na udany weekend lub dłuższy wypad za miasto. Jest tu wszystko, czego potrzebuje każdy z nas, aby móc wyciszyć się i zrelaksować: wiele szlaków pieszych i rowerowych, wszechobecna natura i tereny zielone, a także wspaniałe położenie z dala od zgiełku miasta. Pobyt w tej miejscowości spodoba się więc w szczególności rodzinom z dziećmi, fanom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i osobom, które potrzebują odciąć się na chwilę od życia w dużym mieście.

Podróżujący i aktywności

Ojców dla rodzin z dziećmi

Ojców jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Aby ułatwić Wam zaplanowanie wyjazdu, przygotowaliśmy krótką listę miejsc, do których gorąco polecamy Wam zajrzeć. Zwiedźcie najważniejsze zabytki tej niewielkiej miejscowości: wybierzcie się do Kaplicy „Na wodzie”, powstałej na początku XX wieku na betonowych palach nad brzegami rzeki Prądnik. Według legendy był to bunt przeciwko władzom carskim, które zakazały stawiania budowli na „ziemi ojcowskiej”, zdecydowano się więc umieścić kaplicę na wodzie. Zajrzyjcie też do Zamku w Pieskowej Skale, pochodzącego z pierwszej połowy XIV wieku i wybudowanego w stylu renesansowym. Muzeum zamkowe jest oddziałem Zamku Królewskiego na Wawelu.

Ojców dla fanów aktywnego wypoczynku

Spędź aktywnie swój czas podczas wakacji w Ojcowie. Zobacz pustelnię błogosławionej Salomei w Grodzisku, położoną na szczycie skały Długiej. Obecnie jest to cały kompleks budynków, w skład którego wchodzą Kościół Najświętszej Marii Panny i trzy groty modlitewne. Niedaleko pustelni biegną dwa szlaki Ojcowskiego Parku Narodowego: Szlak Orlich Gniazd, zaczynający się w Pieskowej Skale i kończący w Ojcowie, i Szlak Warowni Jurajskich, prowadzący z Ojcowa do Grodziska. Wybierz się też na spacer zielonym szlakiem, który prowadzi z Jaskini Ciemnej na Górę Okopy. Zobacz charakterystyczne dla tego obszaru wapienne białe skałki o różnych kształtach, tzw. ostańce. Są to Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy, Brama Krakowska czy Rękawica.

Nazwa „Ojców” wiąże się z zamkiem znajdującym się na tym obszarze – Kazimierz Wielki nazwał warownię „Ociec u Skały” na cześć swojego ojca, Władysława Łokietka, a nazwa przyjęła się i zaczęła określać całą miejscowość.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Ojcowie

1. Poznaj historię zamku w Ojcowie

Zobacz ruiny zamku, powstałego w II połowie XIV wieku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Zamek miał funkcję obronną – jego celem była ochrona Krakowa przed Luksemburczykami i kupców na szlaku handlowym. Był też ośrodkiem administracyjnym królewskich dóbr. Do dziś przetrwało kilka części zamku: dolne części wieży i bramy, studnia i fragmenty murów obronnych.

2. Zjedz smaczny obiad

Wybierz się na obiad do jednej z restauracji w Ojcowie. To tu zjesz pyszne placki ziemniaczane, pieczone lub smażone ryby, pierogi z różnymi farszami, naleśniki, sałatki, a także potrawy z grilla. Nie warto myśleć o kaloriach podczas wakacji!

3. Zwiedź podziemny świat

Ojcowski Park Narodowy jest często odwiedzanym miejscem nie tylko ze względu na szlaki turystyczne czy ruiny zamku, ale także z powodu malowniczego krajobrazu i licznych jaskiń występujących na tym obszarze. Do dziś odkryto blisko 700 podziemnych grot, ale turyści mogą odwiedzać tylko dwie z nich: Jaskinię Ciemną i Jaskinię Łokietka. Jaskinia Ciemna ma długość 230 metrów i jest cennym stanowiskiem archeologicznym – odnaleziono tam wiele śladów życia człowieka neandertalskiego. Jeśli chodzi o Jaskinię Łokietka, to ma ona długość 320 metrów i według legendy Łokietek ukrywał się w niej przed królem czeskim Wacławem II.

4. Poszerz swoją wiedzę o Dolinie Prądnika

Zajrzyj do Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, powstałego w 1965 roku. Znajdują się w nim eksponaty związane z Doliną Prądnika i Ojcowem, z fauną i florą tego regionu, jego hydrologią, geologią i ochroną tego obszaru. Dowiesz się także co nieco o działalności parku narodowego i jego historii, a także o założycielu muzeum, Władysławie Szaferze.

5. Obejrzyj dawną zabudowę

W Ojcowie znajduje się wiele zabytkowych budynków, które funkcjonują jako domy mieszkalne lub pensjonaty. Są to drewniane domy z przełomu XIX i XX wieku, zbudowane w tzw. szwajcarskim stylu.