Kempingi w Małopolsce
Znaleźliśmy 30 Kempingi. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Małopolska, które mogą być interesujące
Kempingi w Małopolsce
Historyczna kraina Małopolska, ze swoją stolicą w Krakowie, co roku przyciąga do siebie wielu turystów. Kempingi są idealną opcją na letnie wczasy w tym górzystym rejonie Polski. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas w podróży, koniecznie wynajmij kemping w Małopolsce! Najwięcej ofert znajdziesz w okolicy Krakowa, a także Zakopanego. Te dwa wyjątkowo turystyczne miasta, zdecydowanie nadają się dla osób, które lubią być blisko najważniejszych atrakcji. Osoby szukające spokojniejszych zakątków znajdą kempingi w okolicy wsi Zator, między Oświęcimiem a Wadowicami. Oprócz tego kempingi oferują ci okolice Nowego Targu, który położony jest prawie w połowie drogi między Krakowem i Zakopanem, więc mogą okazać się dobrą bazą wypadową.
Nocleg w prawdziwym indiańskim tipiTo, co wyróżnia kempingi w Małopolsce to zdecydowanie ich oryginalność. Każdy z nich jest inny i dopasowuje się do gustów większości osób. Można znaleźć nawet kempingi, na których obszarze ustawione są namioty tipi. Większość zagwarantuje Ci miejsce dla 4 osób. Można też znaleźć oferty dla par i większych grup. Na miejscu będziesz miał ogród, taras i parking. Relacje z wyprawy na bieżącą można wstawiać dzięki połączeniu Wi-Fi. Połowa z nich ma również kuchnię. Jeśli lubisz odrobinę, luksusu zobacz kempingi, przy których dostępne jest jacuzzi lub sauna. Będą idealne na potrzeby rodzin z dziećmi, zabierz również na wakacje swojego zwierzaka!
Podróżujący i aktywności
Będąc w Małopolsce, koniecznie spróbuj odnaleźć wszystkie miejsca w Krakowie związane z jedną z najważniejszych polskich poetek, Wisławą Szymborską. Trasę warto rozpocząć na ulicy Piastowskiej 46, ostatnim miejscem zamieszkania poetki. Mieszkanie na weekend wynajmowane jest turystom, można więc spędzić w nim noc. Następnie można przejść się na Plac Nowowiejski, targ, na którym Wisława kupowała owoce i warzywa. Na ulicy Krupniczej 22 znajduje się słynny Dom Literatów, do którego Wisława Szymborska wprowadziła się tuż po ślubie z Adamem Włodkiem, w 1948 roku. Mieszkali tu też inni sławni poeci tacy jak: Konstanty Ildefons Gałczyński, Halina Poświatowska, Sławomir Mrożek i inni. Jedną z największych atrakcji na trasie jest Szuflada Szymborskiej, wystawa, na której znajdują się wszystkie najbardziej kuriozalne i kiczowate obiekty, które kolekcjonowała Szymborska. Poznaj te i wiele innych miejsc z życia autorki!
Małopolska dla miłośników szlaków turystyczno-kulturowychKraków i jego okolice zaskoczą turystów dużą ilością mniej znanych szlaków turystycznych. Warto przejść je wszystkie i poznać Kraków od innej strony, tej mniej komercyjnej. Szlak Bronowice Małe – Mydlniki jest inicjatywą Towarzystwa Przyjaciół Bronowic. Trasa zaczyna się w Rydlówce w Bronowicach, czyli przy słynnym dworku z Wesela Wyspiańskiego. W środku znajduje się muzeum, które można zwiedzić. Inne atrakcje w samych Bronowicach to budynek starej szkoły, a dziś przychodni. Domus Cornus Aurei czyli „dom pod złotym rogiem”, bardzo ciekawe miejsce, z wieloma szczegółami, na które na pewno zwrócisz uwagę. Przez zielone ścieżki trasa prowadzi do Mydlników, gdzie zobaczysz między innymi Dworek Shönów. Nietypowym szlakiem w Krakowie jest również niebieska trasa po Zakrzówku i Skałkach Twardowskiego. Jest to również pętla, rozpoczyna się od strony ulicy Tynieckiej przy jednostce wojskowej. Przespaceruj po lesie, omijając główne aleje i zobacz wszystkie osobliwości Skałek Twardowskiego!
Jaskinia Łokietka w Ojcowskim Parku Narodowym swoją nazwę zdobyła dzięki legendzie o królu Władysławie Łokietku, który schronił się w niej przed wojskami czeskimi.
7 rzeczy do zrobienia w Małopolsce
Ta jedyna na świecie manufaktura witrażu i muzeum w jednym działa już ponad 100 lat. Podczas, gdy sprawni rzemieślnicy wykonują cudowne dzieła sztuki na szkle, ty możesz podziwiać ich pracę. Oprowadzą Cię po miejscu pracownicy Muzeum, wizyta trwa około 45 minut, niecałą godzinę, której nigdy nie zapomnisz.
2. Zrób zdjęcie wyjątkowej willi pod KozłemWilla pod Kozłem, nazywana również Kocim Zamkiem stoi w Bochni na ulicy Konstytucji 3 Maja. Zaprojektował ją Teodor Talowski, czyli „galicyjski Gaudi”. Architektura budynku jest wyjątkowa, a szczegóły na fasadzie sprawiają, że nie można oderwać od niej oczu.
3. Zachwyć się przestrzenią Pustyni BłędowskiejPustynia Błędowska zwana jest również „polską Saharą”. Najlepiej podziwiać ją z punktu widokowego Dąbrówka w Chechle. W okolicy znajdują się jeszcze dwa inne punkty widokowe, na wzgórzu Czubatka w Kluczach, gdzie można znaleźć również tablice informacyjne oraz Róża Wiatrów w Kluchach.
4. Weź udział w jesiennym redyku w SzczawnicyRedyk to tradycyjny spęd owiec, kiedy zwierzęta te po wiosennym i letnim wypasie na zboczach gór wracają do domu. Dzień, na który przypada redyk w Szczawnicy obchodzony jest hucznie. Morze owiec maszeruje ulicami miasta. Podczas redyku odbywają się również degustacje produktów z owczego mleka, przyrządzany jest bigos, a w tle słychać góralskie kapele.
5. Odszukaj resztki rozbitego samolotu Liberator w Gorczańskim Parku NarodowymZmierzając szlakiem Gorczańskiego Parku Narodowego na punkt widokowy w Magurkach, można po drodze natknąć się na wyjątkowy pomnik. Choć resztki nie są oryginalne, można wyobrazić sobie skalę wypadku, który miał miejsce 1944. Rozbił się w tym miejscu amerykański bombowiec, a co ciekawe wszystkim pasażerom udało się przeżyć.
6. Zjedz pstrąga z grilla w Ojcowskim Parku NarodowymDo Ojcowskiego Parku Narodowego udasz się autobusem podmiejskim z Krakowa. W dawnym uzdrowisku Ojców czeka na ciebie pyszna przygoda. Można tu bowiem spróbować tradycyjnie hodowanego w ojcowskim stawie pstrąga. Można go zjeść zarówno na ciepło z grilla, jak i wędzonego!
7. Zwiedzanie zamku w NiepołomicachPierwszy zamek w Niepołomicach zbudował Kazimierz Wielki. Teraz w tym miejscu znajduje się hotel, w którym można przenocować. Wstęp na dziedziniec zamku jest darmowy. Zwiedzanie jego wnętrz jest odpłatne i można to zrobić jedynie z przewodnikiem. Jednak naprawdę warto, bo miejsce jest niezwykle urokliwe!