Kempingi na Dolnym Śląsku
Znaleźliśmy 21 Kempingi. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Dolny Śląsk, które mogą być interesujące
Kempingi na Dolnym Śląsku
Większość dostępnych miejsc noclegowych położona jest w okolicach Jeleniej Góry, blisko granicy z Czechami. Znajdziemy też kempingi w samym Wrocławiu czy Parku Narodowym Gór Stołowych. Każdy wyszuka tu nocleg na swoją kieszeń. Wiele kempingów to namioty, w tym zwykłe jednoosobowe bez żadnych udogodnień, ale także ogromne, które pomieszczą nawet sześciu gości, z doskonałym wyposażeniem. Znajdziemy tu też tradycyjne drewniane budynki, jak i okrągłe domki.
Różnorodne obiekty z pięknymi widokamiWiele kempingów gwarantuje niepowtarzalne widoki na otaczającą je przyrodę – góry czy jezioro. Znajdziemy noclegi skromne, jak i oferujące wiele udogodnień, takich jak basen, sauna czy jacuzzi. Niemalże standardem jest już dostęp do bezpłatnego Internetu i parkingu. Coraz więcej miejsc zapewnia też telewizor i pralkę. Jeśli na wyjazd chcemy zabrać pupila, z pewnością wyszukamy miejsce, w którym będzie mile widziany. Wiele kempingów to obiekty z dostępem do balkonu lub ogrodu. Większość miejsc ma ogrzewanie.
Podróżujący i aktywności
Region ma wiele do zaoferowania miłośnikom aktywnego wypoczynku. Znajdują się tutaj popularne ośrodki narciarskie – w Szklarskiej Porębie, Zieleńcu czy Czarnej Górze. Co roku na Polanie Jakuszyckiej odbywa się także największy w Polsce bieg narciarski – Bieg Piastów. Wielbiciele górskich spacerów na pewno będą doskonale bawić się w najstarszych polskich górach – Sudetach. Polecana jest między innymi piesza trasa ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa-Zdroju. Również kajakarze mają pełną gamę wyboru, od spokojnych spływów w Dolinie Baryczy lub po rzece Widawie po nieco trudniejszą, przepływającą przez Bory Dolnośląskie Nysę Łużycką. Mniej i bardziej zaawansowani rowerzyści mogą przejechać się też trasami wokół Bolesławca, wokół Książańskiego Parku obok Wałbrzycha czy międzynarodowym szlakiem rowerowym Liczyrzepy niedaleko Szklarskiej Poręby.
Dolny Śląsk dla miłośników historii i kulturySzlak cysterski, szlak Marianny Orańskiej, Europejski Kulturowy Szlak Reformacji to tylko przykłady tras wycieczek, jakie można odbyć na Dolnym Śląsku. Koniecznie należy zwiedzić zamki i pałace regionu, jak chociażby zamek Bolków, Grodno, Chojnik czy Kliczków. Warto również wybrać się na wydarzenia kulturalne w Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – Wrocławiu czy innych miastach Dolnego Śląska. Także miłośnicy zabytków techniki znajdą coś dla siebie. W regionie znajdują się takie obiekty jak Domy Tkaczy w Chełmsku Śląskim, Huta Szkła Julia w Piechowicach, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu czy Kopalnia Złota w Złotym Stoku.
Najdłuższy w Polsce wiadukt kolejowy znajduje się w Bolesławcu, mieście słynącym z przepięknej ceramiki.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu na Dolnym Śląsku
Na odwiedziny w stolicy Dolnego Śląska warto przeznaczyć co najmniej jeden dzień. Koniecznie trzeba odwiedzić Stary Rynek i otaczające go klimatyczne uliczki, przespacerować się po Ostrowie Tumskim i zobaczyć niegdyś podupadłą, a obecnie odżywającą dzielnicę Nadodrze. W mieście znajdują się też liczne muzea, w tym jedyne w Polsce mieszczące się w bunkrze Muzeum Współczesne. We Wrocławiu odbywają się także liczne wydarzenia kulturalne, takie jak festiwal filmowy Nowe Horyzonty i Przegląd Piosenki Aktorskiej.
2. Opactwo cystersów w LubiążuDrugi pod względem wielkości, po hiszpańskim Escorialu, obiekt sakralny na świecie mieści w sobie jedną z najpiękniejszych sali barokowych w Polsce. Ten ogromny kompleks można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem. Wizyty po klasztorze rozpoczynają się o pełnych godzinach, a za bilet zapłacimy tylko gotówką. Najłatwiej dostać się tu samochodem.
3. Wizyta w KłodzkuNajwiększe miasto ziemi kłodzkiej może pochwalić się zachowanym średniowiecznym układem starówki. Kłodzko przez wiele lat przynależało do Czech, może dlatego niektórzy twierdzą, że znajdujący się w mieście Most Gotycki przypomina Most Karola w Pradze. Oprócz spaceru po starówce i nad Nysą Kłodzką koniecznie trzeba wybrać się na zwiedzanie twierdzy Kłodzko, zbudowanej przez Austriaków, a powiększonej przez Prusaków. Wejście na teren obiektu jest płatne. Cena biletu normalnego to 27, a ulgowego – 22 zł. Zwiedzanie tzw. głównej trasy trwa około 1 h i 15 min.
4. Wyprawa w Góry StołowePołożony na terenie Sudetów Środkowych park znajduje się tuż przy granicy z Czechami. Warto zobaczyć tu tzw. skalne miasto na Szczelińcu Wielkim, Skalne Grzyby, Radkowskie Skały czy Skały Puchacza. Wejście na trasy turystyczne jest płatne. W okolicy parku znajdują się uzdrowiska takie jak Duszniki-Zdrój czy Polanica-Zdrój.
5. Zwiedzanie Zamku CzochaJeden z najbardziej malowniczych zamków w Polsce powstał w XIII wieku. Położony jest na gnejsowych skałach. Zamek można zwiedzać w dzień, jednak warto zdecydować się na trzygodzinną wycieczkę nocną. W budowli kręcono film „Wiedźmin” i serial „Tajemnica twierdzy szyfrów”.
6. Kraina Wygasłych WulkanówW Górach Kaczawskich znajduje się wiele skał i wzgórz będących pozostałością aktywności wulkanicznej. Jednym z najciekawszych miejsc tego terenu są Organy Wielisławskie z porfiru kwarcowego. W okolicy można też wybrać się na poszukiwanie agatów lub odwiedzić zrekonstruowany zamek Grodziec.
7. Wycieczka szlakiem kulinarnym „Smaki Dolnego Śląska”Sześćdziesiąt trzy miejsca znajdujące się na szlaku to gospody, karczmy, restauracje i dworki oferujące potrawy regionalne. Odwiedziny warto połączyć ze zwiedzaniem interesujących obiektów w okolicy. Na trasie można odwiedzić też sklepiki, gdzie kupimy produkty pochodzące z Dolnego Śląska.