Ośrodki wypoczynkowe na Dolnym Śląsku
Znaleźliśmy 114 Ośrodki wypoczynkowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Dolny Śląsk, które mogą być interesujące
Ośrodki wypoczynkowe na Dolny Śląsk: Najpopularniejsze cele podróży
Ośrodki wypoczynkowe na Dolnym Śląsku
Dolny Śląsk to region położony w południowo-zachodniej Polsce. Noclegów w ośrodkach wypoczynkowych w tej części kraju nie trzeba długo szukać. Jeśli chcesz zwiedzić najbardziej turystyczne miasta, wynajmij zakwaterowania we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy lub Wałbrzychu. Jeśli natomiast bardziej interesuje Cię wakacyjny odpoczynek w cichej i spokojnej okolicy, pomyśl o noclegu w pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego, Rudawskiego Parku Krajobrazowego lub Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Różnorodność ośrodków wypoczynkowych sprawia, że nawet najbardziej wybredni wczasowicze znajdą tu odpowiadające swoim potrzebom zakwaterowanie.
Wakacje, których potrzebujesz, spędzisz na Dolnym ŚląskuSzeroka oferta ośrodków wypoczynkowych na Dolnym Śląsku pozwoli Ci znaleźć odpowiadające swoim preferencjom zakwaterowanie w dowolnej lokalizacji. Znajdziesz lokum zarówno w centrum większego miasta, jak i w spokojnych wioskach, w których czas płynie inaczej. Ośrodki wypoczynkowe są w pełni wyposażone; zazwyczaj goście mają w nich dostęp do Internetu, mogą też korzystać z kuchni. W pokojach często znajduje się balkon lub taras. Osoby, które wybiorą ośrodek w sercu miasta, nie będą musiały martwić się o transport do najbliższych atrakcji, natomiast Ci wczasowicze, którzy wybiorą odpoczynek w małych miasteczkach, nierzadko będą mieli okazję rozpalić grilla i niekiedy wykąpać się w przydomowym basenie.
Podróżujący i aktywności
Amatorzy ciekawych, nietypowych atrakcji nie będą czuć się zawiedzeni pobytem na Dolnym Śląsku. Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg miejsc, które z pewnością zaciekawią Cię. Co powiesz na wizytę w zamku, w którym straszy? Zamek Czocha porównywany jest do Hogwartu, a pracownicy utrzymują, że duchy nierzadko dają o sobie znać. Jeśli nie boisz się tajemniczych miejsc, wybierz się do Podziemnego Miasta Osówka, znajdującego się w powiecie wałbrzyskim. Jest to sieć korytarzy i hal, wybudowanych z rozkazu Hitlera – nie do końca wiadomo, czemu miały służyć. Podobnym miejscem jest kompleks „Riese”. Tajemnicze podziemia zwiedzisz tylko z przewodnikiem. Warto też wybrać się na Masyw Ślęży, gdzie znajdują się kamienne posągi, przedstawiające na przykład niedźwiedzia czy kobietę z rybą. Szacuje się, że powstały od około 400 roku p.n.e. do początków naszej ery i miały związek z Celtami. Ostatnią z atrakcji, które chcielibyśmy Ci polecić, jest odwiedzenie ruin miasta Miedzianka. Kiedyś wydobywano tam uran, a miejsce tętniło życiem, obecnie zostało po nim kilka budynków.
Dolny Śląsk dla rodzin z dziećmiWybierasz się na Dolny Śląsk z rodziną i nie wiesz, jakie atrakcje zadowolą wszystkich jej członków? Mamy dla Ciebie gotowy plan wyprawy. Waszą wycieczkę rozpocznijcie od wizyty we Wrocławiu, stolicy regionu. Poszukajcie wrocławskich krasnali i poznajcie ciekawostki związane z wodą w centrum Hydropolis. Koniecznie wybierzcie się do Muzeum Narodowego i obejrzyjcie ogromne dzieło Wojciecha Kossaka i Jana Styki – Panoramę Racławicką. Przejdźcie się także do do najstarszego w Polsce ogrodu zoologicznego i Afrykarium. Warto również aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu – zabierz swoją rodzinę do Błędnych Skał, czyli zespołu bloków skalnych, tworzących magiczny labirynt, a jeśli chcesz połączyć naukę z zabawą, zaplanujcie wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej, gdzie dowiecie się, jak powstają wulkany czy lodowce.
Na Dolnym Śląsku, w miejscowości Henryków Lubański, znajduje się najstarsze drzewo w Polsce – cis „Henryk”. Jego wiek szacowany jest na 1250 lat.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Dolnym Śląsku
Wybierz się do Ząbkowic Śląskich i zobacz krzywą Wieżę Frankensteina. Jej wysokość wynosi 34 metry i jest odchylona od pionu o dwa metry. A dlaczego jest to „wieża Frankesteina”? Ponieważ przed wojną to miasto nazywało się Frankenstein.
2. Naucz się czerpać papierWeź udział w kolejnej lipcowej edycji Święta Papieru – festynu organizowanego przez Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Nauczysz się, jak czerpać i barwić papier, zwiedzisz wystawy Muzeum Papiernictwa, a także dowiesz się, jak wykonywać grafiki na papierze czerpanym.
3. Rozsmakuj się w dolnośląskiej kuchniPrzekonaj się, jak smakuje Dolny Śląsk: skosztuj klusek wrocławskich, czarnych gołąbków krużewnickich i żurku śląskiego, a po posiłku daj się skusić na coś słodkiego – ciasto drożdżowe z kruszonką z dodatkiem cynamonu.
4. Odwiedź jedno z najzimniejszych miejsc w PolsceTytuł najzimniejszego miasta w Polsce przypada Siedlcom, ale zapomina się o innym równie zimnym miejscu – Hali Izerskiej w Górach Izerskich. Przed wojną znajdowała się tam osada, ale po wysiedleniu mieszkańców budynki zaczęły niszczeć. Zostały po nich tylko fundamenty i budynek szkoły, przekształcony na schronisko.
5. Obejrzyj krajobraz Dolnego Śląska ze stożków wygasłych wulkanówWybierz się do Krainy Wygasłych Wulkanów, mieszczącej się na Pogórzu Kaczawskim. Tak, to nie jest błąd! Na terenie Polski znajdują się wygasłe już wulkany i szacuje się, że mają około 250 milionów lat. Na miejscu spróbuj znaleźć ślady świadczące o wulkanicznej przeszłości – skały i minerały, takie jak piryt, azuryt czy malachit.
6. Zobacz stolicę Dolnego Śląska z lotu ptakaZaplanuj swoją wycieczkę do Wrocławia i zobacz panoramę miasta z wieży Skytower. Jest to punkt widokowy, mieszczący się w budynku galerii handlowej. Ma 212 metrów i jest to trzeci co do wysokości wieżowiec w Polsce.
7. Poczuj anomalię grawitacyjną w KarpaczuW Karpaczu znajduje się miejsce, w którym samochody toczą się pod górę. Jak to możliwe? Jest to prawdopodobnie sprawka anomalii grawitacyjnej. Nie sposób przegapić tego miejsca; mieści się tam tablica informacyjna.