Ośrodki wypoczynkowe na Mazowszu
Znaleźliśmy 81 Ośrodki wypoczynkowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Mazowsze, które mogą być interesujące
Ośrodki wypoczynkowe w Mazowsze: Najpopularniejsze cele podróży
Ośrodki wypoczynkowe na Mazowszu
Masz ochotę na wielkomiejski city break? Wolisz buszować w dzikiej przyrodzie? Na Mazowszu znajdziesz okazję do jednego i drugiego! Mazowsze leży w środkowym biegu Wisły, na terenie Polski centralnej i północno-wschodniej. Wzdłuż dorzeczy rzek ulokowanych jest wiele rezerwatów przyrody, takich jak Puszcza Kampinowska czy Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. Ośrodki wypoczynkowe w tych okolicach będą idealne dla miłośników przyrody. Perłą w koronie Mazowsza jest Warszawa, z zabytkową Starówką i nowoczesnymi galeriami handlowymi. W stolicy Polski i jej pobliżu czeka na Ciebie najwięcej ośrodków wypoczynkowych. Region jest świetnie skomunikowany. Są tu dwa lotniska: Okęcie i Modlin oraz sprawna sieć połączeń PKP i PKS.
Mazowsze na każdą kieszeńMnogość ośrodków wypoczynkowych na Mazowszu zadowoli każdego podróżnika. W ofercie są miejsca na romantyczny weekend dla dwóch osób, położone w pobliżu nastrojowej warszawskiej Starówki, ośrodki wypoczynkowe ze wszystkimi wygodami, których szukają rodziny z dziećmi i ekonomiczne lokalizacje dla grupy przyjaciół. Większość ośrodków wypoczynkowych posiada podstawowe udogodnienia, jest przyjazna dzieciom i wysoko oceniana przez społeczność Holidu. Jeśli chcesz posmakować nocnego życia i mieć blisko do łóżka — zarezerwuj jedną z wielu lokalizacji blisko centrum Warszawy. Nie chcesz słuchać hałasów dochodzących z ulicy – wybierz ośrodek wypoczynkowy w Wilanowie, Otwocku czy Mińsku Mazowieckim. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Podróżujący i aktywności
Uwielbiasz czytać? Na Mazowszu możesz odwiedzić wiele miejsc pachnących papierem i tuszem. W Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku poczujesz przesyconą duchem słynnego pisarza niezwykłą atmosferę domu, który gościł kulturalną śmietankę XX-lecia międzywojennego, a nawet belgijską królową. Jeśli lubisz uniesienia i emocje, zaplanuj wizytę w Opinogórze. Tam, w urokliwym pałacyku, niegdyś zamieszkanym przez wieszcza Zygmunta Krasińskiego, mieści się Muzeum Romantyzmu. Osoby, które cenią pracę u podstaw, nie mogą przegapić Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, malowniczym kompleksie, w którym żył Aleksander Świętochowski, twórca idei pozytywistycznych. Warto wybrać się do Muzeum Literatury w Warszawie, umiejscowionym przy Rynku Starego Miasta, gdzie zgromadzono sporą kolekcję pamiątek, przedmiotów osobistych i artefaktów najsłynniejszych polskich literatów. Na koniec zostaw zakupy w kawiarnio-księgarni Wrzenie Świata, gdzie za barem możesz spotkać największą sławę polskiego reportażu Mariusza Szczygła i wypić kawę podczytując nowości literatury non-fiction.
Mazowsze dla miłośników technologiiFascynujesz się nowinkami technologicznymi i nie możesz przejść obojętnie obok skomplikowanych maszyn? Na Mazowszu są miejsca, w których miłośnicy techniki mogą spędzić długie godziny. Prawdziwe gratki czekają tu na fanów kolejnictwa. Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie posiada jeden z największych taborów wąskotorowych w Europie. Obejrzysz tu aż 163 pojazdy, a potem pojedziesz na wycieczkę pociągiem retro zakończoną wspólnym pieczeniem kiełbasek. Wiedzę o pojazdach szynowych pogłębisz w warszawskim Stacja Muzeum. W czterech salach wystawowych prezentowane są dzieje kolejnictwa w Polsce i na świecie, a w skansenie na świeżym powietrzu stoją eksponaty o niezwykłej historii. Obowiązkowym punktem wycieczki jest Centrum Nauki Kopernik. Wcielisz się tam w astronautę, geologa, informatyka, meteorologa, przeprowadzisz niejeden eksperyment, a zasady działania prądu poznasz, odgrywając przebój zespołu AC/DC pedałując ile sił w nogach. Kiedy zapadnie zmrok nasyć zmysły spektaklem, w którym główne role grają woda, muzyka, światła i lasery w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie.
23% Mazowsza pokrywają lasy, wśród których jest 1 park narodowy, 171 rezerwatów przyrody, 9 parków krajobrazowych oraz ponad 4000 pomników przyrody.
7 rzeczy do zrobienia na Mazowszu
Odkryj dziką przyrodę Parku Narodowego Puszczy Kampinowskiej. Z Dziekanowa Leśnego wyruszysz na wyprawę trasą, która okrąża najcenniejszy fragment parku. Podczas przeprawy przez lasy, bagna i torfowiska uważnie się rozglądaj, może spotkasz łosia — najbardziej majestatycznego mieszkańca Puszczy.
2. Rzuć czar na Farmie IluzjiPrzenieś się do świata magii w Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji. Fantastyczne instalacje i tysiące magicznych eksponatów zaczarują twoje zmysły. Sprawdź jakie niespodzianki czekają na ciebie w Latającej Chacie Tajemnic, Tunelu Zapomnienia czy Labiryncie Luster. Świetna zabawa dla małych i dużych!
3. Trop historię w Twierdzy ModlinOd czasu kiedy w 1809 roku powstały pierwsze fortyfikacje Twierdzy w Modlinie, jej mury były domem, szkołą i grobem dla tysięcy żołnierzy. Poznaj jej historię biorąc udział w grze muzealnej. Idź śladem niedźwiedzicy Baśki przez Cytadelę, miejsca pamięci, okopy i przyprawiające o ciarki podziemia.
4. Zwiedź Muzeum POLINW Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przekroczysz bramę do świata, którego już nie ma. Prześledzisz tam, jak wyglądało współżycie dwóch narodów, które na przestrzeni wieków żyły obok siebie, przeniesiesz się do sztetla i synagogi, poznasz domowe tradycje i podwórkowe zabawy. Interaktywna wystawa i charakterystyczny budynek POLIN-u robią niezapomniane wrażenie.
5. Zabaw się na Bulwarze WiślanymWarszawskie Bulwary nad Wisłą to miejsce spotkań towarzyskich, koncertów i imprez. Spędź wieczór nad rzeką! Wybierz się na spektakl na Barkę Wisławę, wpadnij na tańce do WIR-u, pokręć się po Lunaparku i zobacz, jak miasto żyje nocą.
6. Obejrzyj Warszawę z tarasu PKiNPałac Kultury i Nauki to prawdziwa wizytówka Warszawy. Ten najwyższy budynek w stolicy rozpozna każdy mieszkaniec kraju. Wjedź windą na taras widokowy znajdujący się na 30 pietrze i obejrzyj panoramę Warszawy z lotu ptaka.
7. Pogłaszcz kota w PłockuKażdy wie, że koty zawsze chodzą swoimi drogami. Te w Płocku skradają się po ścianach, gzymsach i murach. Koci street art, bo o nim mowa, tworzy tajemniczy duet Inko i Gnito. Swoimi Mruczkami ozdobili Stare Miasto, deptak na Wzgórzu Tumskim i nie tylko. Czy uda Ci się znaleźć je wszystkie?