Ośrodki wypoczynkowe w Warszawie
Znaleźliśmy 64 Ośrodki wypoczynkowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Warszawa, które mogą być interesujące
Ośrodki wypoczynkowe w Warszawie
Warszawa to największe miasto w Polsce. Tu żyje się szybko (uważaj na schodach w metrze!) i dynamicznie pokonuje duże odległości. Przyjeżdżając do Warszawy, koniecznie zadbaj o komfortowy nocleg, gdzie wypoczniesz po godzinach spędzonych na zwiedzaniu. Zarówno okolice Śródmieścia Północnego, jak i Południowego zapewniają dobrą odległość od najważniejszych punktów na mapie Warszawy. Jeśli lubisz artystyczny ferment, poszukaj zakwaterowania na Pradze Północ, w okolicach Dworca Wileńskiego. Urokliwych willi szukaj na Żoliborzu i Saskiej Kępie. Mirów to przyjemny kawałek Woli blisko centrum, na Dolnym Mokotowie zaś wśród kamieniczek czuć trochę inny klimat. A jeśli szukasz romantycznej scenerii, wybierz Mariensztat.
Noc w stolicyRozpiętość stylów i cen jest tu wysoka. Znajdziecie tu przemyślane realizacje z dopracowanymi w każdym szczególe, spójnymi wnętrzami, pełne blichtru godnego stolicy dwupoziomowe apartamenty z widokiem na warszawski skyline, jak i skromniejsze oferty dla tych, którym wiele nie potrzeba. Oferta ośrodków wypoczynkowych skierowana jest zarówno do mniejszych grup i par, jak i liczebniejszych grup odwiedzających. Bez problemu znajdziecie tu noclegi dla 8 czy 10 osób. Na odwiedzających czekają takie udogodnienia jak dostęp do Wi-Fi, kuchni, prywatnego parkingu czy TV. Jeśli przyjeżdżacie latem, sprawdźcie noclegi z klimatyzacją. W stolicy bywa upalnie.
Podróżujący i aktywności
W stolicy znajdują się jedne z najważniejszych instytucji sztuki w Polsce. W warszawskiej filii Muzeum Narodowego można zobaczyć m.in. „Stańczyka” oraz „Kazanie Skargi” Matejki, a także wybitne płótna Chełmońskiego, Malczewskiego (intrygujący „Polski Hamlet”) czy Boznańskiej oraz wybitne drewniane ołtarze z czasów średniowiecza. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które obecnie mieści się w tymczasowym pawilonie nad Wisłą, regularnie przygotowuje świetne problemowe wystawy i retrospektywy, jak choćby niedawna monograficzna wystawa Daniela Rycharskiego. Sztukę współczesną wystawia także m.in. Zachęta, mieszcząca się w klasycystycznym budynku z pocz. XX w. oraz Centrum Sztuki Współczesnej „Zamek Ujazdowski”, otoczone pięknym parkiem. Wszędzie odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących.
Warszawa dla foodiesJeśli jesteście kulinarnymi entuzjastami, z pewnością już macie przeglądarkę pełną zakładek z najlepszymi barami i restauracjami w Warszawie. Ale to i tak wycinek tego, co można spróbować w Warszawie. Jedną z największych atrakcji jest niedawno otwarta po remoncie Hala Koszyki oraz jeszcze mocniej nastawiona na kulinarne doznania Hala Gwardii. Dodatkowo w Warszawie wciąż funkcjonuje wiele świetnych barów mlecznych, gdzie bardzo tanio można zjeść potrawy domowej kuchni. A w ciepłych sezonach kuchni świata spróbujecie na klimatycznym Nocnym Markecie. Warszawa to świetne miejsce na długie śniadanie lub brunch. Podawane obowiązkowo z kieliszkiem prosecco! Dla tych, którzy pierwszy posiłek wolą spożywać w plenerze, proponujemy sobotni Targ Śniadaniowy, otwarty w kilku dzielnicach. Śniadanie możecie połączyć ze spacerem do Dolnym Mokotowie albo Agrykoli. Wieczorami świetnych drink barów szukajcie w okolicy Kruczej. Dobre piwo kraftowe z kija dostaniecie w okolicach dawnej siedziby Komitetu Centralnego. A jeśli wolicie swojskie piwo nad Wisłą, nic straconego – latem najlepsze warszawskie adresy mają swoje filie w food truckach na bulwarach.
Pałac Kultury i Nauki wraz z iglicą ma aż 237 metrów wysokości.
7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Warszawie
Na warszawskim Muranowie, w obszarze byłego getta mieści się jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce – Muzeum Polin, które opowiada o długiej historii osadnictwa żydowskiego w Polsce, nie skupiając się wyłącznie na Holokauście. Historię Żydów mieszkających w Polsce opowiada monumentalna wystawa stała, odwiedzana przez turystów z całego świata.
2. Zakochaj się w Warszawie na świętaOkres od grudnia do lutego to świetny moment na odwiedzenie Warszawy. Krakowskie Przedmieście oraz Trakt Królewski stają się zamkniętym dla ruchu pojazdów deptakiem, bogato przystrojonym w świąteczną iluminację. W Wilanowie działa ogród świateł, a pod ziemią kursuje...świąteczny pociąg metra!
3. Zamknij oczyOdwiedź Niewidzialną wystawę, prowadzoną przez osoby niewidome. Przed wejściem odwiedzającym zasłania się oczy, a po wystawie oprowadzają osoby z dysfunkcją wzroku, pozwalając Wam doświadczać rzeczywistości innymi niż wzrok zmysłami.
4. Poczuj atmosferę letniej stolicyCentrum letniego życia Warszawy są Bulwary nad Wisłą, przestrzeń rekreacyjno-kulturalna, która szczególnie tętni życiem wieczorami. Tu też znajduje się pomnik Syrenki. A jeśli wolicie dziką przyrodą, zajrzyjcie na drugi brzeg Wisły, pełen bujnych zarośli i dzikich plaż.
5. Miasto ChopinaTo właśnie w Warszawie odbywają się Konkurs Chopinowski oraz słynne koncerty w Łazienkach. O dorobku Chopina przypominają liczne ławki muzyczne ustawione w centrum. Tu także znajduje się Muzeum Chopina, mieszczące się w Pałacu Ostrogskich na Powiślu w interaktywny sposób opowiada o życiu Fryderyka Chopina i zawiłościach związanych z grą na fortepianie.
6. Oddaj hołd powstańcomNie da się zrozumieć Warszawy, bez zrozumienia Powstania Warszawskiego. O tym wydarzeniu opowiada Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce.
7. Odkryj warszawskie parkiJeśli Warszawa to dla Was synonim betonowej dżungli, to znak, że nie byliście w stołecznych parkach! Warszawa jest unikatową europejską stolicą, jeśli chodzi o tereny zielone, których jest tu naprawdę dużo. W Parku Skaryszewskim można spotkać bobra, na Polu Mokotowskim (liczba pojedyncza!) zagracie w baseball, a w parku Moczydło mieści się zewnętrzny basen!