Kempingi na Śląsku
Znaleźliśmy 5 Kempingi. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Śląsk, które mogą być interesujące
Kempingi na Śląsku
Kempingi na Śląsku to przede wszystkim namioty lub domki w przystępnych cenach. Większość z nich przeznaczona jest dla dwóch lub trzech osób, dlatego możemy rozważyć wybór Śląska na kameralny urlop z przyjacielem, bądź romantyczny wyjazd z partnerem. Wiele z kwater położonych jest przy granicy polsko-czeskiej, znajdziemy też noclegi w niewielkiej odległości od Katowic.
Obiekty z dostępem do Internetu i telewizjiPrzeważająca część ofert zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu i telewizor, który uprzyjemni nam wieczory lub zabije nudę w deszczowe dni. Wiele kwater ma też balkon lub taras. Do części kempingów wolno nam będzie przyjechać ze zwierzakiem. W niektórych miejscach możemy nawet wykąpać się w basenie lub skorzystać z klimatyzacji.
Podróżujący i aktywności
Gdy myślimy o Śląsku, natura z pewnością nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl. To błąd, wbrew pozorom region ten jest bowiem bardzo zielony. Katowice są trzecim w kraju miastem o tak dużej ilości lasów – zajmują one aż 40% powierzchni miasta. Wymarzonym miejscem do długich spacerów będzie rezerwat przyrody Las Murckowski. Dodatkowo na terenie województwa znajdują się góry, w tym Beskid Śląski z niesamowitymi szlakami, na przykład na Halę Jaworową czy na Skały Grzybowe. Do wyboru mamy też rozliczne jeziora takie jak Żywieckie, czy Paprocańskie.
Śląsk dla fanów muzykiAmatorzy festiwali muzycznych na pewno słyszeli już o takich wydarzeniach jak OFF Festiwal, czy Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Warto do tego dodać Fest Festiwal odbywający się w Parku Śląskim w Chorzowie i Katowice JazzArt oraz Śląski Festiwal Jazzowy. Miłośników muzyki klasycznej ucieszą liczne koncerty w ramach wydarzenia Kultura Natura w niesamowitym budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wielbiciele muzyki metalowej i hardrockowej mogą wybrać się na Metalmanię do katowickiego Spodka.
Obecne granice województwa śląskiego jedynie częściowo pokrywają się z historycznym Śląskiem.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu na Śląsku
Organizowany od 1999 r. festiwal „Kino na Granicy” to przegląd filmów fabularnych z Polski, Czech i Słowacji. Oprócz pokazu dzieł kinematografii odbywają się tam liczne koncerty i inne wydarzenia towarzyszące. Po seansach spragnieni zwiedzania mogą udać się na zwiedzanie Zamku Cieszyn, zobaczyć Muzeum Śląska Cieszyńskiego lub Muzeum Drukarstwa, Górę Zamkową z Rotundą pod wezwaniem św. Mikołaja albo pospacerować po cieszyńskim rynku.
2. Zamki w Ogrodzieńcu i BędzinieWzniesione w XIV-XV wieku zamki przez Kazimierza Wielkiego są jednymi z wielu budowli obronnych tworzących tzw. Szlak Orlich Gniazd. Ich celem była ochrona granicy Królestwa Polskiego. Zamek w Ogrodzieńcu cieszy się trochę większą sławą – zagrał w plenerach do serialu „Janosik” i „Zemście” Wajdy, nakręcono tu część filmu o heavymetalowym zespole Iron Maiden i sceny do serialu „Wiedźmin”. Warto jednak zobaczyć też nieco mniej popularny zamek w Będzinie, w którym znajduje się Muzeum Zagłębia, a najlepiej wybrać się na wycieczkę po całym Szlaku Orlich Gniazd.
3. Wizyta na dawnych osiedlach robotniczychPowszechnie znane „familokami” od niemieckiej nazwy „Familienblock” (dom rodzinny) stanowią dużą część krajobrazu Śląska. Budowane były dla górników, hutników i pracowników urzędów kopalń i hut. Najbardziej znanymi osiedlami robotniczymi są Nikiszowiec i Giszowiec w Katowicach, jednak polecamy też przejść się po ogromnym kompleksie Borsig w Zabrzu, Kaufhausie w Rudzie Śląskiej czy Kolonii Emma w Radlinie.
4. Chlebowa Chata w Górkach MałychJeśli chcesz dowiedzieć się, ile kilometrów muszą przebyć pszczoły, by wyprodukować jeden słoik miodu, z czego powstają ser, masło i maślanka i co trzeba zrobić, by z małego ziarna powstał chleb, wybierz się do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Wielokrotnie nagradzana, w tym jako Hit Turystyki Wiejskiej, w ciekawy sposób prezentuje życie na wsi. Pokazy trwają od 2 do 3 godzin i kosztują od 30 do 50 zł. Na termin należy umawiać się telefonicznie.
5. Wyprawa w Beskid ŚląskiMiłośnicy gór, będąc w okolicy, nie powinni długo się wahać, tylko wyruszyć w Beskid Śląski. Wprawdzie najwyższe szczyty tego pasma wchodzącego w skład Karpat Zachodnich mierzą niewiele ponad 1200 m n.p.m., jednak wspaniałe widoki zrekompensują nam niewielką dawkę adrenaliny. Kiedy znużymy się górskimi wędrówkami, mamy do zwiedzania miejscowości takie jak Bielsko-Biała, Wisła czy Brenna.
6. Szlak Zabytków TechnikiNa Szlaku znajduje się 40 obiektów związanych z tradycją górniczą, hutniczą, kolejnictwem, włókiennictwem, przemysłem spożywczym, energetyką i produkcją wody. W ramach zwiedzania zobaczymy miejsca takie jak Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie, Muzeum Śląskie w Katowicach, Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach czy Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Co roku odbywa się też Święto Szlaku – Industriada, podczas której można obejrzeć liczne spektakle, widowiska multimedialne czy wybrać się na koncerty.
7. Degustacja śląskich potrawTradycyjna kuchnia śląska to proste i pożywne dania, przede wszystkim mięsne z dodatkiem ziemniaków i kapusty. Takie potrawy miały dodawać sił do pracy. Oprócz znanych wszystkim klusek śląskich, czy rolady koniecznie zjedzmy też jedną z zup, przykładowo wodzionkę albo kwaśnicę, kluski ziemniaczane z boczkiem zwane gauszkami i pierogi z bryndzą. Na deser polecamy ciasto o nazwie słodki pijok albo kopę Ornontowicką. Jeśli nie wiecie, gdzie się udać, sprawdźcie listę lokali wpisanych na szlak kulinarny „Śląskie smaki”.