Lofty na Śląsku
Znaleźliśmy 34 Lofty. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Śląsk, które mogą być interesujące
Lofty na Śląsku
Śląsk to jeden z najciekawszych kulturowo i geograficznie regionów Polski. Od szybów kopalni w dużych ośrodkach przemysłowych przez zabarwiony Czechami Śląsk Cieszyński po fantastyczny Beskid Śląski. Przyjazd na Śląsk to doskonała okazja, by zamieszkać w przestronnym lofcie – mieszkaniu urządzonym w postindustrialnej przestrzeni. Komfortowe lofty znajdziemy przede wszystkim w stolicy regionu – Katowicach, ale także w pozostałych miastach konurbacji śląskiej. Kolejne większe skupisko loftów na wynajem znajduje się na południu regionu – w okolicy Beskidu Śląskiego. Szukajcie w Szczyrku, Ustroniu, Żywcu i Cieszynie.
Gustowny noclegLofty najczęściej znajdują się w poprzemysłowych przestrzeniach lub zajmują poddasze. Ich wystrój opiera się na skórzanych meblach, metalowo-drewnianych, ciężkich regałach z książkami i głębokich fotelach. Powrót do takiego noclegu po dniu spędzonym na eksploracji Śląska będzie niezwykle satysfakcjonujący i oddający klimat regionu. Większość oferuje miejsce dla 4 osób, więc to doskonały wybór dla mniejszej grupy znajomych czy młodej rodziny. Możemy tu liczyć na podstawowe udogodnienia, takie jak dostęp do Wi-Fi, kuchni, TV i prywatnego parkingu. Niektóre noclegi mają także przestronny taras lub balkon.
Podróżujący i aktywności
Jeśli wybierając się w podróż, pierwsze, co robicie to sprawdzenie miejscówek kulinarnych, Śląsk jest regionem dla Was. Znajdziecie tu krzepiącą kuchnię Beskidu, śląskie klasyki, a w miastach konurbacji działa wiele restauracji, które serwują śląską kuchnię w nowoczesnym wydaniu.Jeśli ma być tradycyjnie, podstawowa lista dań do spróbowania to rolada z modrą kapustą i gmiklyjzami, czyli kluskami śląskimi (uwaga, to danie stworzono z myślą o górnikach po szychcie!), żurek na zakwasie, kulebele, czyli rolada i kluski w jednym, a na deser ajerkuchy z apfelmusem, czyli placki z jabłkami. Co więcej, dobrych restauracji możemy poszukiwać na własną rękę lub podążać specjalnie przygotowanym szlakiem kulinarnym „Śląskie smaki”. To jedna z pierwszych tego typu tras w Polsce. Certyfikat „Śląskie smaki” (szukajcie go w widocznym miejscu w lokalu) otrzymały restauracje serwujące nie tylko kuchnię stricte śląską, ale także beskidzką, zagłębiowską i jurajską, co odzwierciedla kulturową złożoność dzisiejszego województwa śląskiego. Przaja ślonskiej kuchni!
Śląsk for podróżników przekrojowychWynajem loftu na Śląsku to idealna propozycja dla tych, którzy lubią znaleźć sobie wyszukaną bazę wypadową i eksplorować region w znacznie szerszym promieniu niż tylko najbliższa okolica. Można tu połączyć turystykę miejską z poznawaniem historii i dziedzictwa Śląska, obcowaniem z naturą i aktywnym wypoczynkiem. Po regionie możemy się poruszać na przykład śladami zdobyczy techniki – Szlakiem Zabytków Techniki, który obejmuje nie tylko obiekty górnicze i hutnicze, ale także browarnicze (Tychy i Żywiec!) oraz wiele innych ważnych niegdyś dla regionalnego przemysłu punktów. W poszukiwaniu aktywności warto ruszyć w kierunku Jury Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie panują szczególnie dobre warunki do wspinaczki skałkowej i eksploracji jaskiń, oraz do malowniczego Beskidu Śląskiego z trasami na każdą porę roku i środek lokomocji (również ten kopytny – znajduje się tu najdłuższy szlak konny w Polsce, 600-kilometrowy Transbeskidzki Szlak Konny). Wiele chronionych terenów zielonych znajdziemy wokół Rybnika i Pszczyny, która słynie z zachwycającego barokowego zamku o bogatym wystroju, którego historia może nawet sięgać XI wieku. Okolice Rybnika to przepiękna, choć mniej znana Kraina Górnej Odry, w której znajdziemy aż 800 kilometrów tras rowerowych.
Najstarszy kursujący tramwaj w Polsce jeździ właśnie na Śląsku – na trasie linii 38 w Bytomiu.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Śląsku
Wiele o zawiłej historii Śląska, jego kontekstach i problemach dowiemy się w Muzeum Śląskim. To nowoczesna placówka muzealna z siedzibą w – a jakże – dawnej kopalni „Katowice”, tuż obok Spodka, w samym sercu regionu. Jak przystało na muzeum historii i sztuki Śląska, część ekspozycji znajduje się pod ziemią.
2. Pójdź na koncert w NOSPRNieopodal Muzeum Śląskiego znajduje się nowoczesna sala koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Odbywają się tu koncerty najważniejszych polskich artystów i artystek. Dzięki unikatowej akustyce Koncerty w NOSPR-ze są po prostu magiczne i nie bez powodu są następnie publikowane jako osobne nagrania czy albumy.
3. Zobacz jedyny śląski zabytek UNESCOPrzemysłowe dziedzictwo Śląska doceniło także UNESCO. Dawna kopalnia w Tarnowskich Górach została wpisana na listę światowego dziedzictwa. Odwiedzającym udostępnia się tu dwie ścieżki: Dawną Kopalnię Srebra oraz Sztolnię Czarnego Pstrąga. Pierwsza oprowadza po wyjątkowej kopalni srebra, ołowiu i cynku, a druga oferuje rejsy łodzią, na jednej z najdłuższych podziemnych tras w Europie oraz… podziemne sesje morsowania.
4. Zjedz u MaciejaSzyb Maciej to jeden z...najpiękniejszych budynków górniczych w regionie! Doskonale zachowany dawny górniczy kompleks dziś tętni życiem kulturalnym i jest udanym przykładem transformacji przemysłowej. Oprócz sporej dawki wiedzy o metodach wydobywczych znajdziemy tu także restaurację z certyfikatem „Śląskie Smaki”.
5. Górskie koronkiNajwyżej położona wieś Beskidu Śląskiego, Koniaków, z wyrobu misternych koronek. Miejscowe koronczarki postanowiły, że o tym wyrobie usłyszy cały świat i wykonały największą koronkę na świecie, co odnotowała Księga Rekordów Guinnessa. Można ją zobaczyć w ośrodku kultury w Istebnej.
6. Cieszyńska WenecjaCieszyn cieszy się opinią spokojnego, sielskiego miasteczka. Najlepiej widać to w okolicach kanału Młynówka, przez który położone wzdłuż niego zabytkowe domy z XVIII i XIX w. przerzucają drewniane mostki. Wyjątkowy klimat.
7. Uroczy NikiszowiecOsiedle górnicze jako urokliwy zakątek miasta? Nie wierzycie? Więc musicie odwiedzić katowicki Nikiszowiec. Powtarzalna, zwarta zabudowa i ciemne od przemysłowych wyziewów cegły dziś nadają osiedlu niepowtarzalny klimat, przez co ściągają tu rzesze odwiedzających. W pobliżu znajdziemy modne kawiarnie, a w internecie liczne sesje zdjęciowe z Nikiszowcem jako tłem.