Agroturystyka na Śląsku
Znaleźliśmy 15 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Śląsk, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Śląsk: Najpopularniejsze cele podróży
Agroturystyka na Śląsku
Śląsk to idealne miejsce na wiejskie wakacje. Bogata oferta wynajmu agroturystyki, sprawi, że trudno Ci się będzie zdecydować. Śląsk to doskonały plan dla osób, które ze skromnym budżetem chcą spędzić wyjątkowe wakacje. Najwięcej propozycji wynajmu agroturystyki znajduje się w okolicach Bielsko-Białej. W miasteczkach takich jak Szczyrk, Żywiec lub Koniaków wybór zakwaterowań jest naprawdę bogaty. Na północy regionu, bliżej Częstochowy również znajdziesz ciekawe możliwości. Okolice Myszkowa, Zawiercia, czy Orkuszu na pewno są dobrym wyborem na spędzenie wakacji z rodziną.
Na Śląsku będziesz odpoczywał w luksusachAgroturystyka na Śląsku to plan dla rodzin z dziećmi, małych grup przyjaciół a także zakochanych par pragnących uciec od zgiełku dużych miast. Czeka tu na Ciebie prawdziwy odpoczynek. Agroturystyka śląska gwarantuje wszystkie udogodnienia jakich potrzebujesz, aby móc cieszyć się w pełni wolnym czasem. Od podstawowych wygód takich jak taras lub balkon, ogród i grill, po jacuzzi, saunę i basen. Większość wyposażona jest również w Wi-Fi, sprzęty kuchenne, a nawet pralkę. Twój zwierzęcy towarzysz będzie tu mile widziany!
Podróżujący i aktywności
Na terenie Śląska znajduje się wiele ciekawych do zwiedzenia jaskiń. Zachwycą one nawet doświadczonych grotołazów. Jedną z najbardziej znanych i łatwych do zwiedzania jest Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku. Jest ogólnodostępna dla turystów, jednak żeby ją zwiedzić musisz zabrać ze sobą latarkę. Odkryto tu wiele szczątków zwierząt epoki lodowcowej takich jak mamut i nosorożec włochaty. Kolejną wartą odwiedzenia jest wyjątkowo piękna Jaskinia Olsztyńska. Ogromną atrakcją dla turystów jest również Jaskinia Ostrężnicka, położona na terenie rezerwatu Ostrężnik. Bardzo ciekawą jurajską grotą jest ta z rezerwatu Zielona Góra. Wejście do niej jest niskie, lecz szerokie i prowadzi do sali, w której można podziwiać dużą ilość kolumn naciekowych. Te i wiele innych jaskiń nie tylko jurajskich, na pewno zachwyci turystów fascynujących się prehistorią i geologią.
Śląsk dla osób lubiących sporty wodneŚląsk zagwarantuje Ci wiele wspaniałych miejsc, gdzie można uprawiać sporty wodne, zarówno te bardziej ekstremalne. To idealne miejsce do uprawiania windsurfingu, wakeboardingu, czy kajakarstwa na łonie natury. W Dąbrowie Górnej na zbiorniku Pogoria IV można spróbować swoich umiejętności we flyboardzie. Jest to dość nowa technika hydro-odrzutowa, która pozwala Ci unosić się nad wodą. W Kaletach na Zalewie Zielona, spędzisz wspaniały czas na kajakach i rowerach wodnych. W miasteczku Niewiesze niedaleko Gliwic nad Jeziorem Pławniowickim, miłośnicy kitesurfingu i windsurfingu poczują się jak w raju. Podobnie jak nad Zalewem Rybnickim. Jeżeli natomiast interesują Cię miejsca, gdzie można uprawiać wakeboarding, znajdziesz je w Gliwicach w Czeszki Wakepark, a także w Sosnowcu na zbiorniku wodnym Stawiki, gdzie również masz możliwość skorzystania z nart wodnych. Nie czekaj dłużej!
W Parku Śląskim w Chorzowie znajduje się najstarsze i największe planetarium w Polsce.
7 rzeczy do zrobienia na Śląsku
Jest to jeden z opuszczonych zamków ziemi raciborskiej. Bardzo blisko granicy z Czechami. Ruiny zamku są piękne i bezpieczne dla zwiedzających a to dzięki świetnej pracy konserwatorskiej. W jej trakcie w bryle zamku umieszczono taras widokowy, który przyciąga ciekawskich turystów. Oprócz ruin czeka tam na Ciebie Park Zamkowy ze stawem i placem zabaw.
2. Tyskie Browary KsiążęceBrowar Tychów to wspaniale przygotowane miejsce dla zwiedzających. Można spacerować tutaj po hali produkcyjnej a także odwiedzić muzeum browaru. Na końcu zwiedzania czeka degustacja pysznego piwa Tyskie. W muzeum oprócz historii miejsca można się dowiedzieć jak się warzy piwo.
3. Odkryj zabytkową kopalnię „Ignacy” w RybnikuKopalnia położona jest w dzielnicy Niewiadom. Początkowo nosiła nazwę Kopalni Hoyma, od jej założyciela, którą zmieniono w 1936 na cześć prezydenta Ignacego Mościckiego. W 1995 roku zamknięto kopalnię, a w 1999 udostępniono ją dla zwiedzających. Zwiedzanie jest darmowe, chyba że chcesz wspiąć się na 46-metrową wieżę widokową, dawną wieżę ciśnień. Wtedy musisz zapłacić małą sumę.
4. Muzeum Ognia w ŻarachNiesamowite miejsce z interaktywną ekspozycją, która umożliwia naukę przez zabawę. Sam budynek został zaprojektowany przez architektów tak, aby przypominał płomienie. A jego powstanie łączy się z historią miasta Żory, które było trawione pożarami przez wieki. Poznasz tam jednak nie tylko dzieje miasta, ale również dowiesz się historii ognia oraz o samej energii tego żywiołu.
5. Spacer po obszarze Granicznych Meandrów OdryGraniczne Meandry Odry to obszar chronionego krajobrazu. Na obszarze tym Odra nie posiada żadnych sztucznych regulacji, dlatego może swobodnie meandrować, a my możemy podziwiać ten niesamowity krajobraz. Na terenie tym żyją bobry i wydry, które uda Ci się zobaczyć, jeżeli będziesz bacznie obserwował.
6. Jeden dzień w KatowicachKatowice to największe miasto Górnego Śląska. Będąc w tym mieście z całą pewnością należy odwiedzić Katowicką Strefę Kultury. Jest to przestrzeń, w której mieszkańcy mogą się spotykać i spędzać czas wolny. Tutaj mieści się: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz nowe Muzeum Śląskie. Aby zrelaksować się na łonie przyrody należy udać się do miejsca oddalonego nieco od centrum do Doliny Trzech Stawów.
7. Wycieczka do punktu widokowego na Bramę MorawskąW Pogrzebieniu, w gminie Kornowac odkryjesz wyjątkową platformę i wieżę widokową. Stąd rozprzestrzeniają się krajobrazy na Beskid Śląsko-Morawski i Góry Opawskie. Natomiast w bezchmurny dzień na horyzoncie można dostrzec Opawę z Bramą Murawską.