Agroturystyka w Małopolsce
Znaleźliśmy 59 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Agroturystyka w na Małopolska
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Małopolska, które mogą być interesujące
Agroturystyka na Małopolska: Najpopularniejsze cele podróży
Główne atrakcje w na Małopolska
- Beskid Niski
- Kopalnia soli w Wieliczce
- Zakopane
- Zalipie i Lanckorona
- Podziemia Rynku w Krakowie
- Energylandia
Agroturystyka w Małopolsce
Pobyt w województwie małopolskim to idealna opcja dla tych, którzy leniwy wypoczynek w pobliżu natury chcą połączyć z aktywnym zwiedzaniem większych miast. Dużo noclegów w gospodarstwach agroturystycznych można znaleźć więc zarówno w takich miejscach, jak Kraków, Nowy Targ czy Zakopane, jak i mniejszych miejscowościach, położonych w Beskidach i nad jeziorami w Czorsztynie czy Dobczycach. Z pewnością nikt nie wróci do domu rozczarowany, ponieważ w tej części Polski znajduje się ogromna baza noclegowa. Znajdziesz zakwaterowanie niezależnie od tego, czy wolisz znajdować się w centrum wydarzeń, czy do pełni szczęścia brakuje Ci ciszy, spokoju i zieleni.
Poczuj górski klimatTa część Polski corocznie przyciąga masy turystów, dla których ważnym elementem wakacji jest wybór odpowiedniego zakwaterowania. Z tego powodu noclegi w Małopolsce dostosowane są do każdego typu wczasowicza – znajdziemy tu nie tylko noclegi dla samotnych podróżników, ale też dla par, rodzin z dziećmi i większych grup znajomych. W wielu miejscach goście mają do dyspozycji plac zabaw, kuchnię, balkon lub grill. Warto wspomnieć o obiektach noclegowych w Zakopanem i okolicach – w żadnej innej części Polski nie znajdziesz zakwaterowania w gospodarstwach agroturystycznych z tak wyróżniającą się architekturą. Cechuje się ona drewnianą zabudową czy licznymi elementami nawiązującymi do podhalańskiego folkloru.
Podróżujący i aktywności
Południowa część Polski to region bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym, w szczególności dla rodzin z dziećmi. To tutaj z łatwością można połączyć zabawę z nauką. Podróż zacznijcie od Krakowa, miasta wojewódzkiego, gdzie znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia, na przykład Zamek Królewski, Ogród Zoologiczny lub dawna dzielnica żydowska, czyli Kazimierz. W pobliskiej Wieliczce zobaczcie zabytkową kopalnię soli, a w parku rozrywki Inwałd niedaleko Wadowic pokażcie dzieciom najsłynniejsze budowle na świecie w miniaturze. Wybierzcie się też do Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym znajdują się ciekawe formacje skalne, a jego klimat i ukształtowanie terenu sprzyjają zarówno pieszym, jak i rowerowym wycieczkom.
Małopolska dla miłośników gór i sportówMałopolska od wielu jest regionem, do którego ściągają rzesze miłośników górskich wycieczek. Większa część tego typu wczasowiczów zatrzymuje się dopiero w Zakopanem, okrzykniętym stolicą polskich gór. Bezlik szlaków górskich i doskonała infrastruktura turystyczna sprawiają, że pobyt w tym miejscu zawsze jest pełen wrażeń. W tym regionie warto także wybrać się w okolice Gorlic i przejść się po szlakach Beskidu Niskiego, wciąż niedocenianego, ale obfitującego we wspaniałe krajobrazy pasma Karpat. Piesze wędrówki po górach to nie jedyny sport, który możemy uprawiać w tym regionie w sezonie wiosenno-letnim. Jeziora w Małopolskiem, takie jak Jezioro Czorsztyńskie, Rożnowskie czy Dobczyckie, stwarzają idealne warunki do praktykowania sportów wodnych, a Dolinki Krakowskie do wspinaczki po skałach. Nie ma miejsca na nudę również w sezonie zimowym, ale trzeba pamiętać, że stoki narciarskie o tej porze roku dosłownie pękają w szwach.
W Małopolsce znajduje się najstarsza uczelnia w Polsce i jedna z najstarszych na świecie – Uniwersytet Jagielloński, założony w 1364 roku.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Małopolsce
Park rozrywki w miejscowości Zator, położonej godzinę drogi samochodem od Krakowa, jest jednym z najsłynniejszych centrów tego typu w Polsce. Na pobyt w Energylandii warto przeznaczyć cały dzień, ponieważ ma ona do zaoferowania kilkadziesiąt atrakcji, podzielonych w zależności od poziomu trudności.
2. Spróbuj prawdziwego oscypka z serca polskich TatrGóralska kuchnia obfituje w wiele smaków, a jednym z nich są podhalańskie oscypki. Oscypki są twardymi, wędzonymi serami z mieszanki mleka owczego i krowiego, i sprzedawane są na wielu straganach i w wielu sklepach w Zakopanem. Warto dodać, że są to produkty regionalne, wpisane do Rejestru Chronionych Nazw Pochodzenia i produkuje się je w okresie od maja do września.
3. Wybierz się w najbardziej dzikie góry w PolsceNa przestrzeni ostatnich dekad utarło się przekonanie, że to Bieszczady są najbardziej dzikimi górami w kraju, jednak na to miano zasługuje inne pasmo – Beskid Niski. Położone na południowy wschód od Krakowa, są idealnym miejscem na krótki wypad na weekend. Beskid Niski jest też osiągalny dla początkujących wędrowców i kryje w sobie wiele tajemnic, głównie tych związanych z wydarzeniami rozgrywanymi tam w czasie I i II wojny światowej.
4. Odpocznij w Termach PodhalańskichTermy Podhalańskie w Szaflarach koło Zakopanego to kolejna pozycja na naszej liście, której nie należy odpuszczać. W cenie biletu możemy odprężyć się w jednym z basenów termalnych, skorzystać z możliwości hydromasażu czy udać się do strefy saun. W obiekcie znajdują się również restauracje i luksusowe apartamenty.
5. Zwiedź podziemia Rynku w KrakowiePasjonaci historii mogą wybrać się do podziemi Rynku Głównego w Krakowie, gdzie znajduje się oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Dzięki prowadzonym w latach 2005-2010 badaniom archeologicznym udało się stworzyć wystawę zatytułowaną „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”, na której można poznać historię tego miasta, a także jego związki z innymi europejskimi centrami handlowymi.
6. Dowiedz się co nieco o kulturze ŻydówOd 1988 na krakowskim Kazimierzu organizowany jest Festiwal Kultury Żydowskiej. Przez 10 dni można brać udział w dyskusjach lub posłuchać ekspertów na wykładach poświęconych kulturze i życiu Żydów.
7. Odwiedź miejscowości o nietypowej architekturzeW województwie małopolskim znajdują się dwie miejscowości, wyróżniające się na tle innych polskich wiosek – Zalipie i Lanckorona. W Lanckoronie możemy podziwiać wspaniałą drewnianą zabudowę, natomiast Zalipie to najbardziej kolorowa wieś w całym kraju – ściany domów corocznie ozdabiane są kwiatowymi wzorami.