Agroturystyka w Zakopanem
Znaleźliśmy 5 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Zakopane, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Zakopanem
Centrum miasta wciąż wrze energią turystów, ci więc, którzy poszukują spokoju w otoczeniu przyrody, znajdą schronienie w malowniczych gospodarstwach agroturystycznych położonych na obrzeżach miasta oraz w okolicznych lokalizacjach, takich jak Kościelisko, Poronin czy Murzasichle. Takie położenie zapewni wam spokój, ciszę oraz bliski kontakt z piękną podhalańską przyrodą: w waszym zasięgu znajdą się najpiękniejsze spacerowe i narciarskie szlaki. Jednocześnie podczas przechadzek po mieście zapoznacie się z regionalną kulturą i sztuką oraz nacieszycie doskonałą kuchnią w okolicznych karczmach. Z większości gospodarstw agroturystycznych można dostać się do centrum Zakopanego spacerem.
Piękno architektury, spokój i obcowanie z przyrodąAgroturystyka to doskonałe rozwiązanie dla podróżujących w gronie rodzinnym lub wśród przyjaciół. Niektóre z domów znajdujących się w naszej ofercie mogą pomieścić nawet 12 osób! Nie brak też mniejszych domków idealnych na romantyczne wypady dla par. Większość znajdujących się w ofercie gospodarstw agroturystycznych stanowi przykład architektury regionalnej: urocze, drewniane domki z charakterystycznym spadzistym dachem. Wygodne i przytulne, są odzwierciedleniem tradycyjnej podhalańskiej gościnności. Zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym pozwala wieść niezależne życie w przyjaznym otoczeniu: wspólne gotowanie, spożywanie posiłków, wypoczynek. Od pierwszych chwil poranka będziecie mogli podziwiać malownicze widoki z tarasu, a po wycieczce czy nartach zrelaksujecie się przy kominku. Nie zabraknie również dostępu do Internetu i telewizji. W wielu domach mile widzianymi gośćmi będą również wasze domowe zwierzaki. Na urlop możecie śmiało wybrać się samochodem: w ofercie naszych gospodarstw agroturystycznych znajdziecie wygodne miejsce do zaparkowania.
Podróżujący i aktywności
Zakopane od stuleci przyciąga miłośników chodzenia po górach. W okolicach miasta znajdziemy wiele tras pieszych o różnych stopniach trudności. Najłatwiejsze z nich, takie jak znana Droga pod Reglami czy spacer do Morskiego Oka, z przyjemnością można odbyć wraz z dziećmi. Osoby o dobrej kondycji mogą podnieść stopień trudności i wybrać się na Murowaniec, Halę Gąsienicową, a nawet na trudne trasy, jak na przykład słynna Orla Perć. Zakopane ma także wiele do zaoferowania doświadczonym turystom i wspinaczom: na przykład szlak na Świnicę przez Zawrat, albo wyprawa na Rysy - najwyższy szczyt w Polsce.
Zakopane dla zwolenników sportów zimowychZakopane nie bez powodu uważane jest za stolicę polskiego narciarstwa. Znajdziecie tu wiele doskonale przygotowanych tras zjazdowych o różnych stopniach trudności. Pragnący rozwinąć swoje umiejętności narciarze i snowboardziści chętnie skorzystają z lekcji instruktorów na Nosalu czy Gubałówce. Ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na deskach, poćwiczą na trasach dla początkujących przy wyciągach Gigant i Pod Krokwią. Natomiast doświadczeni narciarze z przyjemnością wybiorą się na Kasprowy Wierch, gdzie doskonała trasa zjazdowa liczy łącznie 14 km. Pasjonatów ucieszy również możliwość kibicowania profesjonalnym sportowcom podczas corocznych zawodów o Puchar Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Z warunkami obecności na trybunach należy zapoznać się z dużym wyprzedzeniem przez Internet.
Zakopane dla miłośników kultury i sztukiZakopane to miasto przesiąknięte historią, kulturą i sztuką. Oferuje możliwość spacerów śladami czołowych polskich twórców, takich jak pisarz Henryk Sienkiewicz, muzyk Karol Szymanowski, poeta Kazimierz Przerwa-Tetmajer, graficzka Zofia Stryjeńska, czy wybitny artysta wielu dziedzin, Stanisław Ignacy Witkiewicz, zwany Witkacym. W trakcie przechadzek warto przyjrzeć się architekturze budowli w charakterystycznym stylu zakopiańskim projektu Stanisława Witkiewicza, ojca Witkacego: Koliba, Ornak czy Dom pod Jedlami. Nie może też zabraknąć wizyty w Galerii Władysława Hasiora: współczesnego malarza, rzeźbiarza i scenografa, przez całe życie związanego z Podhalem.
Zakopane to najwyżej położone miasto w Polsce. Piękne widoki na okolicę gwarantowane!
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Zakopanem
Podczas pobytu z Zakopanem nie może zabraknąć tradycyjnego spaceru po słynnym deptaku. Znajduje się tam większość restauracji i pubów, Muzeum Tatrzańskie funkcjonujące od 1922, a także hotel Morskie Oko, który od 1897 gościł najważniejsze postaci polskiej kultury.
2. Pozwólcie, by świat stanął na głowieNiedaleko Krupówek znajduje się przedziwny Dom do góry nogami. Został ustawiony „na głowie”: dach jest wkopany w ziemię, sprzęty zwisają z podłogi, a z pierwszego piętra na parter wchodzi się schodami do góry. Zawrót głowy murowany!
3. Posmakujcie lokalnej kuchniUdajcie się do karczmy, gdzie podawane są dania regionalne. Czekają na was: kwaśnica, bryndza, oscypki, owsiane placki - moskole, bigos myśliwski, zupa zwana bryjką oraz dania mięsne z rusztu, szczególnie ze słynącej w regionie jagnięciny. Smacznego!
4. Pobujajcie w przestworzachZ Zakopanego możecie wjechać na pobliski Butorowy Wierch wyciągiem krzesełkowym: ta atrakcja nieodmiennie przyciąga kolejne pokolenia turystów. Jeśli wolicie, możecie wrócić piechotą - niebieskim szlakiem.
5. Zatańczcie z góralamiStada owiec wyruszają na hale w kwietniu i pozostają tam aż do września. Świętowanie powrotu pasterzy podczas imprezy plenerowej Polaniarski Osod to doskonała okazja, by poznać podhalański folklor. Czekają was zabawy na wolnym powietrzu, koncerty muzyki góralskiej i degustacja potraw regionalnych.
6. Poszybujcie na KasprowyKolejka linowa pozwoli wam wjechać tuż pod szczyt Kasprowego Wierchu, podziwiając po drodze imponujące pejzaże. Najpiękniejszy widok zobaczycie jednak z samego szczytu. Jeśli chcecie kontynuować przygodę, pamiętajcie, że rozchodzi się stamtąd kilka ciekawych, choć wymagających szlaków: na Halę Gąsienicową, Świnicę i Czerwone Wierchy.
7. Zostańcie odkrywcami przyrodyNowoczesne Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego pozwoli wam zapoznać się z geografią, geologią i botaniką regionu. Dysponuje kinem 4D, największą w Polsce makietą Tatr oraz Salą Odkryć dla młodych eksperymentatorów. Wstęp wolny, konieczna rezerwacja.