Noclegi ze śniadaniem w Zakopanem
Znaleźliśmy 193 Noclegi ze śniadaniem. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Zakopane, które mogą być interesujące
Noclegi ze śniadaniem w Zakopanem
Stolica Tatr cieszy się dobrze rozbudowaną bazą noclegową, by ugościć nawet najbardziej wymagających podróżników przyjeżdżających do Zakopanego z najdalszych zakątków Polski. Bardzo duża oferta noclegów ze śniadaniem dla dwóch i czterech osób znajduje się u samego podnóża Tatr we wschodniej części miasta, Jaszczurówkach. Jest to idealna baza wypadowa dla wędrowców wybierających się nad Morskie Oko. Dużo miejsc noclegowych znajduje się wzdłuż ul. Pardałówka, przy Wielkiej Krokwi i w samym sercu miasta w pobliżu licznych udogodnień turystycznych. Dobrym miejscem na nocleg dla podróżujących autobusem lub pociągiem będzie Rówień Krupowa. Stacja PKP i przystanek autobusowy znajdują się kilka minut od Krupówek i tętniącego życiem centrum.
Kwatera z podhalańskim charakteremWybierając się na krótką wycieczkę do Zakopanego, trafisz na obiekty mieszkalne i noclegi z prawdziwym, zakopiańskim charakterem. Wnętrza obiektów są zaaranżowane w regionalnym klimacie, przeważają elementy drewniane i folklorystyczne, aczkolwiek niektórzy gospodarze postawili na skromność, inni na minimalizm, a jeszcze inni na połączenie góralskich elementów z nowoczesnymi. Podróżujący parami i rodziny czteroosobowe bez trudu zarezerwują nocleg w świetnie wyposażonych obiektach z Internetem, telewizorem, ogrzewaniem i parkingiem dla gości. Nocleg z widokiem na Tatry oraz świeżo zaparzona kawa i pyszne śniadanie to idealne warunki dla wędrowców i miłośników zimowego szaleństwa.
Podróżujący i aktywności
Zakopane stwarza idealne warunki dla narciarzy biegowych, ponieważ już w centrum miasta mają do dyspozycji czterokilometrową trasę biegową. Średniozaawansowani i zaawansowani narciarze ucieszą się z tras biegowych zachodnich — Polana pod Skocznią, Biały Potok i Polana Spadowiec. W Centralnym Ośrodku Sportu znajdą trasę z homologacją FIS. Fanów narciarstwa alpejskiego ucieszy możliwość korzystania ze wszystkich ośrodków narciarskich, z łatwością mogą wjechać na Kasprowy Wierch czy na Polanę Szymoszkową. Wyciągów narciarskich w Zakopanem znajdą wiele: Gubałówka, Nosal, Gigant, Kalatówki, Ugory… Z tego wszystkiego sportowcy mogą korzystać na jednym skipassie, który daje niesamowite możliwości i różnorodność tras zjazdowych. To nie wszystko! W Tatrach znajdują się też trasy do skitouringu, umożliwiające zdobywanie szczytów z fokami i spektakularne zjazdy z dala od tłumów. Niektóre ośrodki organizują wycieczki skiturowe z przewodnikiem.
Zakopane dla górskich wędrowcówCzy wiesz, że Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce? Stwarza to idealne warunki dla górskich wędrowców, którzy lubią chodzić własnymi szlakami. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy propozycje najciekawszych szlaków górskich w Zakopanem. Pierwszy z nich to zielony szlak prowadzący z Siwej Polany do Doliny Chochołowskiej, która wiosną porasta krokusami, a latem zapełnia się pasącymi się na niej owcami. Jeśli dobrze trafisz, możesz kupić naturalny, owczy ser. Na polanie znajduje się warta odwiedzenia góralska kapliczka. Punktem kulminacyjnym wędrówki są panoramiczne widoki i Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej. Kolejną propozycją jest Dolina Pięciu Stawów. Sześciokilometrowy zielony szlak prowadzi przez dno Doliny Roztoki, a droga do Stawów wiedzie przez lasy i rzeki. Czasami wymaga ostrych podejść lub przechodzenia przez drewniane mostki i kładki nad Potokiem Roztoki. Mocną stroną tego szlaku jest największy w Polsce, imponujący wodospad Wielka Siklawa. Kilometr od wodospadu znajduje się najwyżej położone w Polsce schronisko górskie położone w zapierającej dech w piersiach Dolinie Pięciu Stawów.
Z Zakopanem związali się słynni polskich pisarze tacy jak Sienkiewicz, Żeromski, Makuszyński, Witkiewicz i Przerwa-Tetmajer.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Zakopanem
Poczuj rytm Zakopanego i wybierz się na wieczorną przechadzkę po ul. Krupówki, zjedz kolację w góralskiej karczmie i napij się lokalnego trunku, żętycy, słuchając tradycyjnej, zakopiańskiej muzyki.
2. Spacer ulicą KościeliskoImponujący styl zakopiański z piękną, drewnianą zabudową możesz podziwiać, spacerując najstarszą ulicą Zakopanego, ul. Kościelisko, na której znajduje się Stary Kościółek i Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba.
3. Degustacja zakopiańskich serówW Zakopanem skosztujesz nie tylko popularnego oscypka, ale i wiele innych góralskich serów: redykołkę z mleka owczego, lekko słodkiego sera bundza, wędzonego gołka i korboca z mleka krowiego.
4. Kuchnia zakopiańskaPo całym dniu wędrówki po górach, skosztuj pysznej lokalnej kuchni zakopiańskiej, placka po zbójnicku, moskole, kwaśnicy, bryjki lub dań mięsnych, np. golonki po góralsku czy też pstrąga po góralsku. A na deser, poproś o kremarza góralskiego.
5. Zjedź ze skoczni narciarskiej Wielka KrokiewPoczuj się jak Adam Małysz i zjedź ze skoczni, ale na pontonie! Atrakcja turystyczna jest dostępna dla każdego odwiedzającego skocznię, ale wcześniej należy odbyć specjalne szkolenie i nałożyć kask. Prędkość zjazdu wynosi od 60 do 100 km na godzinę!
6. Wędruj po górachZ samego miasta masz do wyboru 17 szlaków górskich o różnych stopniach trudności, odpowiednie dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych wędrowców. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który jest najpiękniejszy. Wybierz się na Gubałówkę, Kończysty Wierch lub na Ciemniaka, by poczuć magię Tatr.
7. Kasprowy Wierch kolejką linowąJedną z wielu kolejek linowych otwartych przez cały rok wjedziesz z Kuźnic na szczyt Kasprowego Wierchu. Podczas kilkuminutowej podróży w zawieszonym wagoniku podziwiać możesz panoramiczne widok na tatrzańskie krajobrazy.