Agroturystyka w Tatrach
Znaleźliśmy 21 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Tatry, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Tatry: Najpopularniejsze cele podróży
Agroturystyka w Tatrach
Śnisz o górach? Chcesz poznać lepiej południe Polski? Holidu proponuje Ci agroturystyki zlokalizowane głównie w zachodniej części tatrzańskiego rejonu, blisko miasta Chochołów i słynnych chochołowskich term. Agroturystyki występują również w obrębie miasta Zakopane. Nieco bardziej na południe znaleźć można oferty przy lasie Cichowiańskim - w okolicy miast Witów i Dzianisz. Agroturystyki usytuowane w okolicach Zakopanego znajdują się blisko Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dla osób szukających spokojniejszych miejsc idealne będą oferty w północnej części Tatr, w okolicy Bańskiej Niżnej. W tej okolicy znajdują się Termy Gorący Potok.
Agroturystyka w góralskim styluOferowane w Holidu agroturystyki to wspaniałe wakacje na każdą kieszeń. Wiele z nich jest wykonanych z drewna według typowej góralskiej architektury. Każdy może coś dla siebie wybrać! Oferowane obiekty mają miejsce dla 2, a nawet dla 12 osób. Do dyspozycji gości znajduje się ogród, w niektórych agroturystykach również plac zabaw dla dzieci, a nawet możliwość pobytu z domowym zwierzakiem. Do dyspozycji jest również aneks kuchenny bądź cała kuchnia. Niektóre chatki mają patio lub balkon z widokiem na ogród, lub okolicę. Grill oraz Wi-Fi również są w standardzie.
Podróżujący i aktywności
Tatry to prawdziwy raj dla fanów wycieczek górskich! To najwyższe w Polsce pasmo oferuje dużo dogodnych tras od tych łatwych do skomplikowanych. Do tych prostszych, świetnych na sprawdzenie własnej kondycji, należy przejście z Wierch Porońca na Gęsią Szyję i Rusinową Polanę. Trasa jest łagodna i w zaledwie 1,5 godziny znajdziesz się u celu wędrówki. Stąd rozciąga się jedna ze słynnych panoram na Tatry. Zobaczysz Gerlach, Rysy i Baranie Rogi. Latem na polanie można kupić oscypki. Warto zaplanować wycieczkę prędzej, gdyż jest to popularne miejsce. Chętni mogą kontynuować trasę na Gęsią Szyję. Przykład bardziej wymagającej przechadzki to trasa z miejscowości Kiry, przez Halę Ornak i Polanę Chochołowską. Trwa ona około 7-8 godzin. Jej trudność jest umiarkowana, ale pięknych widoków na trasie nie brakuje. Trochę dłuższa, bo 11-godzinna trasa z Doliny Roztoki do Doliny Rybiego Potoku również wymaga umiarkowanego doświadczenia. Po drodze zobaczysz Dolinę Pięciu Stawów, a tam słynne Morskie Oko. Nie zapomnij aparatu!
Tatry dla miłośników wspinaczki skałkowejTatry to góry o prawdziwie alpejskim charakterze, choć bez lodowców i bez groźby choroby wysokościowej. Są idealnym terenem do spróbowania wszystkich rodzajów wspinaczek. Tatrzański klimat ma wiele wspólnego z alpejskim, na przykład niska średnia temperatur, zmiany pogody oraz częste zachmurzenia. Znajdziesz tu miejsca do prostych dróg skalnych, często z gotowymi stanowiskami. Przykładem może być przejście przez Grań Kościelców. Droga ta ma charakter graniowy i niewielki poziom trudności. Zaczyna się na Mylnej Przełęczy, skąd pnie się w górę. Do innych dobrych dla początkujących tras zaliczymy: drogę Gnojka, drogę Jordana, Żabi koń i inne. Warto wspomnieć, iż w Tatrach istnieją letnie kursy taternickie. Tatry słyną też z trudnych ścian dla prawdziwych taterników jak na przykład ściana południowa Zamarłej Turni czy trudne hakowe drogi na Kazalnicy.
Po polskiej stronie Tatr odkryto prawie 900 jaskiń, najdłuższa, Cień Księżyca, ma ponad 30 km!
7 rzeczy do zrobienia w Tatrach
Termy Chochołowskie to bardzo nowoczesny obiekt. Oferuje 30 basenów i beczek wypełnionych wodą termalną o właściwościach leczniczych oraz terapeutycznych.
2. Przejście przez Jaskinię MroźnąNajpopularniejszą w Dolinie Kościeliskiej jest jaskinia Mroźna. Jest to oświetlony szlak wiodący wśród podziemnych rzek i różnych formacji skalnych. Jaskinia ta pokryta jest błyszczącymi naciekami przypominającymi szron.
3. Zobacz Karnawał GóralskiJeśli spędzasz czas w Tatrach w czasie karnawału, warto odwiedzić Bukowinę Tatrzańską. Karnawał rozpoczyna się różnokolorowym korowodem górali. Mają też miejsce śpiewy i tańce w lokalnym Domu Ludowym. Można zobaczyć również wyścigi góralskich sanek, zwane Kumoterkami.
4. Zażyj ciszy i spokoju w Cichowiańskim Lesie.Masz ochotę na ciszę, lecz nie jest to dzień na wypad w góry? Cichowiański las i spacer po nim to pomysł dla Ciebie. Jest tu dobry dojazd, las jest uroczy i dziewiczy. Znajdziesz też bez problemu miejsce na piknik. Zobaczysz smreki, czyli podhalańskie świerki. Z miejscowości Płazówka roztacza się świetny krajobraz.
5. Zobacz spektakl w Teatrze WitkacegoZakopane daje możliwość zbliżenia się do zakopiańskiego artysty, Stanisława Ignacego Witkiewicza. Witkacy był pisarzem, malarzem i dramaturgiem a jego dzieła łączą głęboką refleksję z surrealistycznym humorem. Spektakle Teatru Witkacego w Zakopanem są bliskie myśli tego wielkiego polskiego artysty!
6. Spróbuj skiturówKorzystasz z tatrzańskich uroków w zimie? Czemu nie spróbować czegoś nowego? Skitury to rodzaj nart z podklejoną foką, która uniemożliwia cofanie się nart podczas podejścia. Dzięki tej aktywności można pokonywać duże górskie przestrzenie. Po zdobyciu szczytu można przełączyć skitury na opcję zjazdową. Do uprawiania tego sportu niezbędna jest umiejętność jeżdżenia na nartach.
7. Przyjedź na Festiwal Moc GórOd 2005 głównie we wrześniu w Zakopanem odbywa się Festiwal filmu górskiego „Moc gór”. Jest to doskonała okazja do zobaczenia ciekawych projekcji i spotkania z wybitnymi góralami, ratownikami czy wspinaczami. Festiwalowi towarzyszą imprezy kulturalne i sportowe, warsztaty, kursy, szkolenia czy panele dyskusyjne.