Wille w Tatrach
Znaleźliśmy 63 Wille. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Tatry, które mogą być interesujące
Wille w Tatry: Najpopularniejsze cele podróży
Wille w Tatrach
Tatry są najwyższym pasmem górskim w Polsce i najwyższym masywem w Karpatach. Ze względu na wspaniałe widoki, czyste górskie powietrze i wiele atrakcji na świeżym powietrzu szacuje się, że corocznie Tatry odwiedza kilka milionów turystów. Jeśli i Ty jesteś miłośnikiem górskich wycieczek, chcesz spędzić wakacje na łonie natury i w góralskim klimacie, poszukaj zakwaterowania w tym regionie i zacznij planować swoją podróż! Warto zarezerwować nocleg w jednej z tatrzańskich willi – znajdziesz je zarówno w północnej części regionu, czyli Białym Dunajcu, Białce Tatrzańskiej i Bukowinie Tatrzańskiej, jak i w miejscowościach położonych tuż na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wybierz willę w stolicy polskiego narciarstwa, Zakopanem, a także w Kościelisku i Witowie.
Wakacje w górachPobyt w Tatrach to gwarancja udanego urlopu. Przyjeżdżają tam turyści o różnych oczekiwaniach i upodobaniach – w tym regionie jest tyle atrakcji, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wille to drewniane okazałe budynki w stylu podhalańskim. Wnętrza nawiązują do historii regionu i odzwierciedlają prawdziwy charakter górali, a z okien rozpościera się niesamowity widok na okolicę i góry. Przyjezdni mogą korzystać z kuchni, salonu, parkingu, ogrodu i tarasu, a w niektórych miejscach także z sauny czy jacuzzi. Wille położone są w pobliżu wielu szlaków górskich i wyciągów narciarskich, dlatego turyści odwiedzają Tatry zarówno na piesze wędrówki w sezonie letnim, jak i przejażdżki na nartach w sezonie zimowym.
Podróżujący i aktywności
Tatry nie tylko wiążą się z wielogodzinnymi wędrówkami po górach, ale także z wieloma atrakcjami, z których można skorzystać w miejscowościach znajdujących się na Podhalu. Koniecznie zabierz swoją rodzinę do Zakopanego – wpadnij do Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego „ZwierzOgród” czy Tatrzańskiego Zoo. Wjedźcie też kolejką linowo-terenową na Gubałówkę (1129 metrów n.p.m.), na której znajdują się sklepy z pamiątkami, restauracja, ośrodek narciarski z wyciągami orczykowymi i park linowy. Warto też wybrać się do innych miejscowości położonych u stóp Tatr – Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej, gdzie znajdują się baseny z wodami termalnymi. W sezonie zimowym weźcie udział w kuligu lub przejażdżce skuterami śnieżnymi, a także zobaczcie Wielką Krokiew, najsłynniejszą skocznię narciarską w Polsce.
Tatry dla miłośników wspaniałych krajobrazówTatrzańskie krajobrazy nie mają sobie równych w całej Polsce! Miłośnicy aktywnego wypoczynku na łonie natury i fantastycznych, pocztówkowych krajobrazów spędzą w Tatrach pełen wrażeń urlop, z którego ciężko im będzie powrócić do codzienności. Będąc w Tatrach, koniecznie wybierz się na Kasprowy Wierch. Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki: ze szczytu rozpościera się niesamowity widok na inne części pasma górskiego Tatr. Warto dodać, że na Kasprowy Wierch kursuje najstarsza w Polsce kolejka linowa. Przyjemne dla oka krajobrazy możesz też podziwiać z Giewontu, którego zarys przypomina sylwetkę śpiącego rycerza. Szczyt ma wysokość 1896 metrów n.p.m. i prowadzi do niego niebieski szlak, zakończony łańcuchami. Niemniej malownicze widoki zobaczysz też w tatrzańskich dolinach – wybierz się do Doliny Kościeliskiej, Doliny Chochołowskiej czy Doliny Strążyskiej.
Pasmo górskie Tatr zaczęło się formować 200 milionów lat temu, a 10 tysięcy temu występowały tam lodowce.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Tatrach
Wybierz się do miejscowości Chochołów, w której mieszczą się największe w Polsce termy – Chochołowskie Termy. Oprócz basenów o różnych głębokościach możesz też wykąpać się w jacuzzi, w wodach solankowych i siarczkowych, wybrać się do strefy saun lub odpocząć na leżaku. Warto dodać, że będąc na obszarze kompleksu, masz świetne widoki na Tatry!
2. Zobacz największe jezioro w TatrachWyprawa nad największe tatrzańskie jezioro, Morskie Oko, jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki w te rejony Polski, zarówno dla turystów rzadko przyjeżdżających w Tatry, jak i tych, którzy bywają tu regularnie. Szacuje się, że Morskie Oko odwiedza nawet milion osób rocznie! Warto dodać, że trasa prowadząca do niego jest łatwa i przyjemna: z Palenicy Białczańskiej dojdziesz tam asfaltową drogą w niecałe 2,5 godziny, a na jej końcu znajduje się Morskie Oko i schronisko PTTK.
3. Wybierz się na SłowacjęWybierz się do jednego z regionów na Słowacji, które znajdują się tuż przy granicy słowacko-polskiej, do Spiszu, Orawy czy Liptowa. Należą one co prawda do Podtatrza, krainy historyczno-geograficznej otaczającej Tatry, ale warto zajrzeć do naszego południowego sąsiada i zobaczyć polskie góry z innej perspektywy.
4. Zejdź do podziemiaOdważ się zejść do podziemia i odkryj uroki tatrzańskich jaskiń! W polskiej części Tatr znajduje się prawie tysiąc jaskiń, jednak tylko sześć jest otwartych dla zwiedzających, z czego pięć mieści się w Dolinie Kościeliskiej. Zajrzyj do Jaskini Mroźnej, Mylnej, Obłazkowej i Raptawickiej, a także do Smoczej Jamy i Dziury.
5. Poznaj tamtejszą kuchnięSpróbuj regionalnych dań. Kuchnia góralska to przede wszystkim kwaśnica, jagnięcina, baranina, bryjka, moskoły i oscypki. Zajrzyj do góralskiej restauracji i ciesz się smakiem znakomitych podhalańskich potraw!
6. Zobacz, jak się robi oscypkiJednym z prawdziwych symboli Zakopanego i całego Podhala jest oscypek – ser z mleka owczego, który jest wpisany na listę produktów regionalnych i według prawa musi mieć odpowiedni kształt i rozmiar, a także być produkowany w bacówkach w określonych gminach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak robi się sery tego typu, a także wziąć udział w ich produkcji, wybierz się do Muzeum Oscypka w Zakopanem. Jest to ciekawa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
7. Dowiedz się więcej na temat TatrJeśli masz ochotę na ciekawą lekcję geografii, na której dowiesz się co nieco o przyrodzie Tatr, wybierz się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zobaczysz w nim makietę Tatr, dowiesz się, jaki wpływ ma na tatrzański ekosystem działalność człowieka, a także poznasz ciekawostki dotyczące tatrzańskich jaskiń.