Agroturystyka nad Zalewem Wiślanym
Znaleźliśmy 14 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Zalew Wiślany, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Zalew Wiślany: Najpopularniejsze cele podróży
Agroturystyka nad Zalewem Wiślanym
Większość oferowanych obiektów położonych jest w okolicach miejscowości Stegna i Jantar, około 40-50 km od Gdańska. Znajdziemy tam domki drewniane i murowane, dla czterech osób lub nawet większych grup.
Obiekty z widokiem i parkingiemW okolicy Zalewu Wiślanego znajduje się kilka domków z pięknymi widokami. Niektóre z nich gwarantują dostęp do ogrodu i sprzęt do grillowania. Inne miejsca oferują nawet udogodnienia takie jak sauna czy basen. W kilku miejscach przenocujemy także nasze zwierzątko. Bezpłatne Wi-Fi nie jest powszechnie dostępne, za to przeważnie oferuje się darmowy parking. Część miejsc to domki z balkonem lub tarasem. Znajdziemy tutaj nowoczesne, jak i bardziej tradycyjnie urządzone wnętrza.
Podróżujący i aktywności
Nad Zalewem Wiślanym znajduje się Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana. Jego największym walorem są piękne plaże i ukształtowanie terenu. Znajdziemy tam zarówno niskie brzegi, jak i wysokie klify wydmowe. Fani ornitologii mogą odwiedzić Rezerwat Kąty Rybackie, gdzie znajduje się największa w Polsce kolonia kormoranów. Warto przyjrzeć się Żuławom Wiślanym – delcie Wisły o kształcie trójkąta. Jest to najniżej położony teren w Polsce. Jego najwyższym punktem jest tzw. Wielbłądzi Garb, który liczy sobie zaledwie 49 m n.p.m. Zalew Wiślany to także miejsce lęgowe czapli siwej i jeden z ważniejszych obszarów rozrodczych śledzia w Morzu Bałtyckim.
Zalew Wiślany dla fanów sportuNad Zalewem Wiślanym rowerzyści znajdą moc atrakcji. Mogą oni wyruszyć z miejscowości takich jak Stegna, Mikoszewo lub Jantar przez Kąty Rybackie do Krynicy Morskiej, a dalej nawet do granicy z Rosją trasą na Piaski. Trzeba przypomnieć, że granicy tej nie można przekraczać. Jest ona pilnie strzeżona i przy jej nielegalnym przejściu możemy narazić się na nieprzyjemności. Wody Zalewu są też idealne do uprawiania takich sportów jak windsurfing, który praktykuje się tu od wiosny czy żeglarstwo. W Krynicy Morskiej znajdują się też atrakcje dla najmłodszych jak minigolf lub park linowy z pięcioma trasami na wysokości 15 metrów nad ziemią. Można tam też zagrać w tenisa ziemnego.
Szerokość Mierzei Wiślanej waha się od ok. 500 metrów w okolicach Krynicy Morskiej do ok. 2,5 km w pobliżu miejscowości Stegna.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu w okolicach Zalewu Wiślanego
Wznoszony w kilku etapach od XIII do połowy XV wieku kompleks obejmuje Zamek Wysoki, Średni i Niski. Jest to największy zamek na świecie. Budynek został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie jest możliwe wyłącznie z przewodnikiem lub audioprzewodnikiem. Za normalny bilet zapłacimy 60 zł, a za ulgowy – 40.
2. Dzień w GdańskuNikogo nie trzeba przekonywać, że kilkunastogodzinna wizyta w Gdańsku to rewelacyjny pomysł na spędzenie dnia. Warto zobaczyć tu muzea, takie jak Muzeum II Wojny Światowej czy Europejskie Centrum Solidarności, przespacerować się po centrum czy pooglądać murale na Zaspie. Ciekawym punktem na mapie miasta jest też katedra w Oliwie, gdzie odbywają się koncerty organowe.
3. Muzeum Zalewu WiślanegoBędąc nad Zalewem Wiślanym, dobrze byłoby dowiedzieć się o nim czegoś więcej. To właśnie dlatego w Kątach Rybackich stworzono Muzeum Zalewu Wiślanego. Czas zwiedzania ekspozycji wynosi około 45 minut. Nie zabierajmy ze sobą zbyt wielu rzeczy, gdyż na miejscu nie ma szatni.
4. Zwiedzanie ElblągaW Elblągu znajduje się jedna z ciekawiej zrewitalizowanych starówek w Polsce. Oprócz tego miasto może poszczycić się Muzeum Archeologiczno-Historycznym, które posiada najbogatszą w Polsce kolekcję zabytków archeologicznych. Warto odwiedzić także Galerię EL, mieszczącą się w gotyckim kościele mariackim z XIII w. i wspiąć się na taras widokowy na wieży katedry św. Mikołaja. Jeśli chcemy poobcować trochę z przyrodą, wybierzmy się na spacer po ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej w Bażantarni.
5. Muzeum StutthofZorganizowane na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego muzeum złożone jest z zachowanego częściowo Starego Obozu, komory gazowej, rekonstrukcji krematoriów oraz innych miejsc, które mają upamiętniać dramatyczny los więźniów tego miejsca. Muzeum można zwiedzać indywidualnie lub z przewodnikiem. W sezonie letnim co pół godziny odbywają się seanse krótkich filmów związanych ze Stutthofem. Cena biletu do kina to 5 zł.
6. Wizyta we FromborkuNa zwiedzanie Fromborka powinniśmy zaplanować kilka godzin. Większość zabytków znajduje się na Wzgórzu Katedralnym: katedra, punkt widokowy, planetarium i muzeum w dawnym Pałacu Biskupim. Uważa się, że w katedrze znajduje się grób Mikołaja Kopernika, który kiedyś pracował we Fromborku. W dawnym Pałacu Biskupim znajduje się też muzeum słynnego astronoma. Z kolei kilka kilometrów za miastem, w Roninie, w Parku Astronomicznym organizowane są nocne pokazy nieba.
7. Degustacja lokalnych przysmakówW przeszłości obfitujące w rozmaite smakołyki Żuławy próbują obecnie odzyskać tradycje kulinarne. Powstają książki kucharskie o kuchni regionalnej i gospody, w których serwowane są dania takie jak pieczone jesiotry, gęsi z pieca chlebowego czy pierogi z gęsiną. Tradycyjne dania trzeba popić piwem z regionalnych browarów lub najsłynniejszą wódką na Żuławach – jałowcówką Machandel.