Agroturystyka na Podlasiu
Znaleźliśmy 47 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Agroturystyka w na Podlasie
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Podlasie, które mogą być interesujące
Agroturystyka na Podlasiu
Szukasz prawdziwego wypoczynku na wsi? Podlasie to miejsce dla Ciebie! Znajdziesz tu klimatyczne drewniane chaty w stylu ludowym i bardziej nowoczesne miejsca, w tym pokoje w murowanych domkach. Wszystkie noclegi łączy jednak położenie wśród natury, gdzie możesz zrelaksować się, oddychając świeżym powietrzem. Niektóre kwatery położone są w niewielkiej odległości od rzeki albo lasu, w tym od Puszczy Białowieskiej.
Beztroski relaks z dostępem do ogroduNa Podlasiu bez trudu znajdziemy gospodarstwa agroturystyczne dla par, jak i dla rodzin lub większych grup przyjaciół. Kwatery mają prywatne lub wspólne kuchnie i części wypoczynkowe. W kilku z nich jest nawet kominek. Większość obiektów zapewnia także dostęp do ogrodu lub tarasu, a także miejsca piknikowe. Na zewnątrz niektórych kwater znajduje się też sprzęt do grillowania i plac zabaw dla dzieci. W niektórych obiektach znajdują się udogodnienia takie jak restauracja, sauna lub basen. Do kilku gospodarstw agroturystycznych można zabrać zwierzę. Na deszczowe dni właściciele niektórych kwater przygotowali gry planszowe, telewizory i bezpłatne WiFi.
Podróżujący i aktywności
Podlasie jest jednym z bogatszych przyrodniczo regionów Polski. W okolicy znajdują się cztery parki narodowe. Najsłynniejszy z nich, Białowieski Park Narodowy, za swój symbol przyjął żubra, którego populację udało się odtworzyć właśnie na tym terenie po I Wojnie Światowej. Obecnie żyje tu około 1000 żubrów po polskiej i białoruskiej stronie. Innym miejscem, gdzie znajdują się ostoje tego zwierzęcia, jest Puszcza Knyszyńska. Fani krajobrazów innych niż leśne odnajdą się w Biebrzańskim Parku Narodowym, którego celem jest ochrona torfowisk; w obejmującym dolinę Narwi Narwiańskim Parku Narodowym albo Wigierskim Parku Narodowym, w którym leży jezioro Wigry, jeden z najczystszych akwenów w Polsce. Oprócz tego można udać się na obserwację ptaków nad Zalewem Siemianówka, nad którym kiedyś kręcono scenę do filmu „Opowieści z Narni”. Podlasie nie bez powodu zwane jest Zielonymi Płucami Polski.
Podlasie dla sportowcówNa Podlasiu znajdują się idealne tereny do jazdy na rowerze. Przez województwo biegnie trasa Green Velo podzielona na krótsze odcinki, które można pokonać w kilka godzin. Warto czasem zboczyć z trasy, żeby zobaczyć coś interesującego. Na wyprawę lepiej wybrać się rowerem górskim z powodu dużej ilości dróg szutrowych. Kajakowicze mają z kolei do wyboru spływ Biebrzą, Narwią, Czarną Hańczą, Bugiem czy Supraślą. Szlaki mają różne poziomy trudności. Uwielbiającym piesze wycieczki poleca się Szlak Wzgórz świętojańskich od Supraśla do miejscowości Sokole.
Na Podlasiu znajduje się istniejąca od pierwszej połowy XIX wieku stadnina koni arabskich Janów Podlaski. Jest to najstarsza państwowa stadnina.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu na Podlasiu
Supraśl, stolica Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, jest wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie miejscem. Znajduje się tu jeden z pięciu prawosławnych męskich klasztorów w Polsce oraz Muzeum Ikon. Fani spacerów mogą wybrać się na krótką przechadzkę bulwarem nad rzeką płynącą przez miasto. Z kolei miłośnicy architektury docenią zabytkowe Domy Tkaczy, które powstały po tym, jak po klęsce powstania listopadowego przenieśli się tutaj fabrykanci z Łodzi, aby płacić niższe podatki. To dla ich pracowników powstały drewniane zabudowania przy ulicy 3 maja. Piękne detale secesyjne można z kolei zobaczyć w pałacu Buchholtzów. Ci, którzy zdecydują się na wizytę w Supraślu, na własne oczy przekonają się, dlaczego nazywa się go perłą Podlasia.
2. Kraina Otwartych OkiennicSzlak przez wsie Puchły, Socie i Trześcianka przyciąga turystów zamiłowanych w starej architekturze. Znajdujące się tutaj budynki to drewniane cerkwie i kościoły, kapliczki przydrożne i przede wszystkim bogato zdobione domy z charakterystycznymi otwartymi okiennicami. Wszystko to położone jest w okolicy rzek i lasu, gdzie odnajdziemy upragniony spokój. Warto też zboczyć ze szlaku i odwiedzić wyjątkowo urokliwą, lecz mało znaną wieś Ciełuszki kilka kilometrów za Puchłami.
3. Szlak tatarskiNa wycieczkę śladami Tatarów, którzy żyją na tych terenach od XVII wieku, możemy wybrać się w dwóch wariantach – dziewiętnastokilometrowym Szlakiem Tatarskim Małym i pięćdziesięciokilometrowym Szlakiem Tatarskim Dużym. W czasie zwiedzania warto zwiedzić Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz meczety w Bohonikach i Kruszynianach. W tej ostatniej miejscowości w sierpniu odbywa się Sabantuj – Festiwal Kultury Tatarskiej.
4.Wypad do BiałegostokuStolica województwa podlaskiego słynie przede wszystkim z Pałacu Branickich z otaczającymi go pięknymi ogrodami. W mieście warto też wybrać się na wycieczkę śladami murali i wspiąć na punkt widokowy na Kościele Rocha.
5. Arboretum w Kopnej GórzeTo bardzo dobre miejsce na spacer od początku kwietnia do końca września. Miłośnicy przyrody znajdą tu wiele pięknych roślin. Przejście arboretum zajmuje od 30 do 90 minut, w zależności od liczby przystanków i tempa.
6. Wizyta w TykocinieW tej niewielkiej miejscowości znajduje się moc atrakcji dla wszystkich uwielbiających zabytki. Jest tu jedna z najstarszych w Polsce i druga co do wielkości synagoga, ceglany XVI-wieczny zamek, a także bazylika. Kilka kilometrów od Tykocina znajduje się także ponad stuletni dwór szlachecki Pentowo, gdzie można podziwiać bociany. We wsi znajduje się ponad 30 zasiedlonych gniazd tych ptaków.
7. Podlaskie dania pograniczaSer koryciński, kartacze czy cepeliny, babka ziemniaczana, haluszki, bliny i chłodnik litewski to tylko niektóre z potraw, których warto spróbować podczas wizyty na Podlasiu. W regionie można też skosztować kuchni tatarskiej, na przykład pierekaczewnika - zapiekanego ciasta z nadzieniem albo dania zwanego mantami, czyli pierogów na słodko z białym serem i owocową polewą. Fani słodyczy nie mogą odmówić sobie sękacza, czyli biszkoptowego ciasta z czterdziestu jaj.