Domki letniskowe na Podlasiu

Domki letniskowe na Podlasiu

Znaleźliśmy 13 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!

Znajdź Domki letniskowe na Podlasie

Główne atrakcje w na Podlasie

  • Domki letniskowe
  • Białystok
  • Kraina Otwartych Okiennic
  • Cerkwie
  • Białowieski Park Narodowy
  • Wioska Bociania
  • Zielone Płuca Polski

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Podlasie, które mogą być interesujące

Domki letniskowe na Podlasiu

Urlop na łonie natury

Podlasie to kraina historyczna, której tereny pokrywają się z obecnym województwem podlaskim. Jeśli wybierasz się w te rejony na wakacje, warto wiedzieć, w których miastach, miasteczkach i wsiach znajdziesz nocleg. Chętnie wybieranym rodzajem zakwaterowania są domki letniskowe – lokum znajdziesz na terenie całego Podlasia. Obiekty znajdują się głównie na południu regionu, w Białowieży, okolicach Hajnówki i Bielska Podlaskiego. Znajdziesz je też niedaleko Zalewu Siemianówka, w pobliżu Białegostoku. Możesz również wypocząć w miejscowościach położonych nieopodal Biebrzańskiego Parku Narodowego, Augustowa, Dąbrowy Białostockiej czy Suwałk. Zaplanuj swój wymarzony urlop!

Wypoczynek w ciszy

Noclegi w domkach letniskowych na Podlasiu znajdują się głównie w małych miejscowościach, położonych z dala od miasta i nieznających ulicznego hałasu. To tu zakwaterowanie znajdą zarówno samotni podróżnicy, jak i pary, rodziny z dziećmi czy większe grupy przyjezdnych. Sielski klimat, wspaniała podlaska kuchnia i wszechobecna natura sprawiają, że Podlasie jest coraz częściej wybieranym kierunkiem wakacyjnym. Właściciele domków starają się, aby ich goście zapamiętali swój pobyt jak najlepiej, dlatego też przygotowano dla nich wiele udogodnień. W obiektach mieści się wyposażona kuchnia, balkon lub taras, ogród, grill, niekiedy także kominek czy basen. W niektórych jest także dostęp do sieci Wi-Fi. Przyjedź i poczuj ulgę: odetchnij od codziennego życia i pozwól sobie na chwilę odpoczynku.

Podróżujący i aktywności

Podlasie dla miłośników historii

Podlasie jest pełne ciekawych zabytków i atrakcji dla miłośników historii. Wybierz się do miejscowości Zuzela, w której urodził się w 1901 roku Stefan Wyszyński. W budynku, będącym niegdyś szkołą, znajduje się poświęcone prymasowi muzeum, opowiadające o czasach jego dzieciństwa. Mieści się tam także neogotycki kościół, wzniesiony w pierwszej dekadzie XX wieku. W Ciechanowcu zajrzyj do jedynego w Polsce Muzeum Pisanki, w którym pokazane są techniki malowania jajek pochodzące z Białorusi, Ukrainy, Rosji, a także Chin, Japonii czy Kenii. W Liwie zobacz barokowy dworek, gotycką basztę i mieszczące się w niej Muzeum Zbrojownia, a w Drohiczynie nie przegap dwóch XVIII-wiecznych kościołów i cerkwi. Warto również wybrać się do Grabarki, w której znajduje się słynny las krzyży i odbudowana po pożarze drewniana cerkiew. W Białowieży zobacz jedyny w Polsce ikonostas z chińskiej porcelany, mieszczący się w zabytkowej cerkwi świętego Mikołaja. Ikony sprowadzono z Petersburga, na specjalne życzenie cara Aleksandra III.

Podlasie dla miłośników odpoczynku na łonie natury

Podlasie to spokojna kraina, w której czas płynie wolniej, dlatego też miłośnicy odpoczynku na łonie natury upodobali sobie ten rejon. Jedną z atrakcji przyrodniczych jest Białowieski Park Narodowy, na którego terenie znajduje się Puszcza Białowieska, ostatni w Europie pierwotny las na terenach nizinnych. W Białowieskim Parku Narodowym rosną 500-letnie drzewa i ponad 700 gatunków roślin naczyniowych. Warto wybrać się też do Narwiańskiego, a także Biebrzańskiego Parku Narodowego. W pierwszym poznaj piękno Narwi na spływie kajakowym, a w drugim poszukaj łosi.

Województwo podlaskie wraz z częścią warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego nazywane jest Zielonymi Płucami Polski.

Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Podlasiu

1. Odwiedź arboretum w Kopnej Górze

Wybierz się do założonego w 1988 roku arboretum w Kopnej Górze, położonej niedaleko Supraśla. Arboretum zajmuje 26 hektarów, a kolekcja roślin liczy ponad 500 gatunków i odmian drzew i krzewów. Znajdziesz w niej takie gatunki, jak tulipanowiec amerykański, kolkwicja chińska czy ośnieża. Przy arboretum, działającym w sezonie wiosenno-letnim, działa także Małe Muzeum Historii Puszczy Knyszyńskiej, a także Miejsce Pamięci Narodowej, w którym pochowani są uczestnicy powstania listopadowego.

2. Poznaj żydowską historię Tykocina

Tykocin to niewielkie, ale urokliwe miasteczko położone na zachód od Białegostoku. Warto poznać jego żydowską historię – przed wojną Tykocin uważany był za jeden z największych ośrodków, w których większość mieszkańców stanowili Żydzi. Wybierz się do synagogi, mieszczącej się przy ulicy Koziej i zobacz kirkut, a także żydowskie budynki mieszkalne, położone w dzielnicy Kaczorowo, w okolicach Małego Rynku i na ulicy Piłsudskiego.

3. Znajdź wszystkie bocianie gniazda

Zaplanuj swoją wycieczkę do Pentowa, które w 2001 roku zostało ogłoszone Europejską Wioską Bocianią. To tu, nieopodal dworka Pentowo, mieści się 30 zasiedlonych gniazd bocianich, które znajdują się na drzewach, budynkach i słupach. Jest to niespotykana w innych częściach Polski przyrodnicza atrakcja, która spodoba się każdemu uczestnikowi wycieczki, niezależnie od wieku. Zabierz ze sobą lornetkę!

4. Wybierz się na spacer po parku Silvarium

We wsi Poczopek, znajdującej się niecałe 40 minut drogi samochodem od Białegostoku, znajduje się park leśny „Silvarium”. Spacer w tym miejscu obfituje w wiele ciekawych atrakcji – między innymi park megalitów, czyli gigantycznych głazów ułożonych w kręgi, dom sów, czy Tropinkę – ścieżkę, na której można zobaczyć ślady leśnych mieszkańców, a także formikarium, czyli sztuczne mrowisko.

5. Spróbuj lokalnych dań

Skosztuj słynnych podlaskich przysmaków i dań. Wśród nich znajdują się kartacze, czyli nadziewane pyzy ziemniaczane, bliny przypominające naleśniki lub placki, a także pierekaczewnik – cienkie ciasto z farszem. Warto także spróbować babki ziemniaczanej, kiszki ziemniaczanej czy pieczonych pierogów. Palce lizać!

6. Zachwyć się podlaską zabudową

Koniecznie zajrzyj do tzw. Krainy Otwartych Okiennic, obejmującej trzy wioski położone w pobliżu Hajnówki: Trześciankę, Soce i Puchły. Zachowała się w nich tradycyjna, drewniana zabudowa domów mieszkalnych, wyróżniająca się kolorowymi okiennicami i zdobieniami podokienników, nadokienników, szczytów czy narożników. Oprócz tego szlak turystyczny wiedzie przez drewniane cerkwie i kościoły, krzyże przydrożne, cmentarze i kapliczki.

7. Zobacz ruiny kościoła św. Antoniego

W miejscowości Jałówka, leżącej tuż przy granicy z Białorusią, znajdują się ruiny kościoła świętego Antoniego, wybudowanego na początku XX wieku w stylu neogotyckim. Kościół parafialny w czasie wojny został wysadzony przez wojska niemieckie, a dziś ruiny przyciągają wielu turystów, żywo zainteresowanych historią tego regionu.

FAQs: Domki letniskowe na Podlasie

Jakie typy udogodnień można zazwyczaj znaleźć w domkach letniskowych na Podlasie?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można powiedzieć, że domki letniskowe na Podlasie posiadają wszystko czego odwiedzający sobie życzą! Tutaj, domki letniskowe posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: widok (93%), ogród (89%) i balkon/taras (89%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jak podróżujący oceniają domki letniskowe na Podlasie?

Domki letniskowe w tej destynacji są często dobrze oceniane. Wiele (68%) posiada ocenę 4.5 gwiazdki!

Czy domki letniskowe na Podlasie są odpowiednie dla rodzin z dziećmi?

Według informacji ze strony Holidu, 75% domków letniskowych na Podlasie jest odpowiednia na urlop z dziećmi, więc bez problemu znajdziesz domek letniskowy dla siebie i reszty rodziny.

Czy domki letniskowe na Podlasie są przyjazne zwierzętom domowym?

Tak! W Podlasie, 57% domków letniskowych akceptuje zwierzęta domowe, 89% ma również ogród!

Czy domki letniskowe na Podlasie zazwyczaj oferują Wi-Fi?

Oczywiście! Według danych z ubiegłego roku, 64% z domków letniskowych w Podlasie posiada dostęp do internetu. Bez problemu będziesz miał możliwość pozostania w kontakcie w trakcie urlopu!

Ile trzeba zapłacić za pobyt w domku letniskowym na Podlasie?

Większość domków letniskowych na Podlasie (54%) kosztuje średnio mniej niż 100 zł za noc. Dlatego to miejsce jest idealne na zarezerwowanie domku letniskowego!

Czy domki letniskowe na Podlasie zwykle oferują kominek lub basen?

Zdecydowanie! Według danych zebranych w ubiegłym roku, domki letniskowe na Podlasie są idealne przez cały rok. Tutaj, 36% noclegów ma kominek i 11% basen.

Czy domki letniskowe na Podlasie są odpowiednie na wakacje z dużą grupą znajomych czy raczej na wakacje we dwoje?

Według danych zebranych w ubiegłym roku, 93% domków letniskowych jest odpowiednia dla czterech osób. W tej lokalizacji, około 82% domków letniskowych posiada przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Podlasie to idealne miejsce dla rodzin czteroosobowych!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w domkach letniskowych w Podlasie?

Więcej niż połowa domków letniskowych posiada balkon i piękny widok (89% i 93%), co sprawia, że są to idealne miejsca dla tych, którzy pragną każdego dnia budzić się w niesamowitym otoczeniu. Ponadto, 89% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 86% domków letniskowych posiada grill.