Domki letniskoweo nad Morzem Bałtyckim
Znaleźliśmy 224 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Morze Bałtyckie, które mogą być interesujące
Domki letniskowe w Morze Bałtyckie: Najpopularniejsze cele podróży
Domki letniskowe nad Morzem Bałtyckim
Oferta domków letniskowych położonych w sąsiedztwie Morza Bałtyckiego jest bardzo rozbudowana. Ciekawe obiekty znajdują się w Kołobrzegu, Koszalinie czy Ustce. Znajdą tutaj miejsce dla siebie osoby, którym zależy na bezpośredniej bliskości wybrzeża. Wiele z nich położonych jest zaledwie 1 km od piaszczystej plaży. Okolice te są popularne wśród miłośników trekkingu oraz rodzin z dziećmi. Ciekawe domki letniskowe oferują także mniejsze miejscowości jak, chociażby Łazy. Niezwykle zielone otoczenie zachęca do spędzenia tutaj swojego urlopu. Spokojna okolica i bliskość morza to gwarancja idealnego wypoczynku.
Domki letniskowe dla grupy znajomychZnajdujące się w ofercie Holidu domki letniskowe świetnie sprawdzą się jako zakwaterowanie dla grupy znajomych. Większość z nich posiada co najmniej dwie sypialnie. Jeśli nie wyobrażasz sobie wyjazdu bez licznego grona rodziny lub znajomych, wyjazd nad polskie morze to kierunek dla Ciebie. Domki letniskowe to także duża doza prywatności. Komfortowe urządzone, sprawią, że poczujesz się tutaj jak we własnym domu. Wszystkie obiekty wyróżniają się wysokim standardem wykończenia. Wiele z nich do dyspozycji gości oddaje także tereny rekreacyjne. Obecność placów zabaw to duży atut dla osób podróżujących z dziećmi. Można spędzić tutaj czas razem, nie martwiąc się o dodatkowe atrakcje, które zajmą najmłodsze pociechy.
Podróżujący i aktywności
Wypoczynek dla polskim morzem to świetna opcja nie tylko dla fanów plażowania. Świetnie odnajdą się tutaj także osoby, które preferują aktywną formę wypoczynku. Nie brakuje tutaj promenad, takich jak ta w Mielnie, która stanowi idealne miejsce na popołudniowy spacer. Dotrzeć nią można aż do Centrum Unieścia, a na granicy między dwoma miejscowościami podziwiać można pomnik pamięci lotników. Z kolei jedną z najstarszych nadmorskich promenad jest ta w Ustce. Jej historia sięga końca XIX wieku. Dla fanów spacerów na długim dystansie polecana jest wędrówka wzdłuż całego polskiego wybrzeża. Trasa z Kołobrzegu do Władysławowa liczy aż 200 km. Z kolei prawdziwą gratką dla fanów rowerów jest szlak rowerowy, którego oś stanowi trasa R10. Do najważniejszych punktów leżących przy niej należą Międzyzdroje, Kołobrzeg, Ustka i Łeba.
Morze Bałtyckie dla fanów sportów wodnychOkolice Morza Bałtyckiego sprzyjają aktywnej formie wypoczynku. Spróbować tu można przede wszystkim swoich sił w sportach wodnych. Chałupy to miejscowość znana jako stolica polskiego kitesurfingu. Na miejscu działają liczne szkoły, które oferują kursy na wielu poziomach zaawansowania. Z kolei dla fanów nurkowania polecane są okolice Kołobrzegu. Otwarte morze oznacza duża przejrzystość wody, która zachwyca wszystkich nurków. Natrafić tu można także na zatopione w tym rejonie wraki, które uatrakcyjniają podwodne wyprawy. W takich okolicznościach nie trudno zakochać się w nurkowaniu. Jeśli zaś chodzi o windsurfing – Zatoka Pucka to idealne miejsce do uprawiania tego sportu. Wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami, wypełnia się ona kolorowymi żaglami i latawcami. Nie trudno tu o wiatr, który zapewnia najlepszą zabawę na desce.
Nazwa Morza Bałtyckiego pochodzi od starosłowiańskiego słowa „blato”, czyli wielka, słona woda
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu nad Morzem Bałtyckim.
Przez wiele lat uznawany za najbardziej wysunięty na północ punkt Polski, aktualnie zachwyca swoim klifowym wybrzeżem. Miejsce idealne na rodzinny spacer, podczas którego podziwiać można widok na Mierzeję Helską.
2. Centrum Słowian i WikingówW Wolinie znajduje się nie lada gratka dla fanów historii. Centrum Słowian i Wikingów to skansen, będący rekonstrukcją zabudowań z okresu od IX do XI wieku. Miejsce to cały czas żyje własnym życiem, wszystkich eksponatów można dotykać, a stroje nawet przymierzyć.
3. Torpedownia w Babich DołachW Gdyni Babie Doły znajdują się pozostałości niemieckiego ośrodka badawczego torped. Na spacer warto wybrać się szczególnie zimą, aby jeszcze bardziej poczuć surowy klimat wybrzeża z ruinami w tle.
4. Park Miniatur i Kolejek w DziwnowieJedyny w swoim rodzaju park miniatur, w którym zobaczyć można drobiazgowe rekonstrukcje polskich latarni morskich w skali 1:10. To jednak nie wszystko! Znajduje się tu także ponad kilometr malutkich torów, po których poruszają się miniaturowe pociągi. Jest to prawdziwie baśniowe miejsce.
5. Ruiny kościoła w TrzęsaczuTrzęsacz to niewielka miejscowość, w której znajduje się unikalny zabytek w postaci ruin kościoła. Do dzisiaj zachowała się już tylko jedna ściana tego budynku, położona u szczytu klifu. Z historią kościoła wiąże się ciekawa legenda, którą warto poznać.
6. Fokarium w HeluOglądanie na żywo pływających fok to z pewnością ogromna frajda dla dzieci. Możliwość taką oferuje Fokarium, znajdujące się w Helu. Najlepszym momentem jest pora karmienia i podglądanie jakie sztuczki są w stanie wykonać zwierzęta, aby tylko dostać ulubiony smakołyk.
7. WesterplatteWesterplatte to miejsce, które warto odwiedzić ze względu na jego historię. Na miejscu znajduje się charakterystycznych Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz Cmentarzyk Poległych Obrońców Wybrzeża. Oba stanowią ważny element polskiego tożsamości narodowej.