Domki letniskowe na Śląsku
Znaleźliśmy 60 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Domki letniskowe w w Śląsk
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Śląsk, które mogą być interesujące
Główne atrakcje w w Śląsk
- Domki letniskowe na Śląsku
- wypoczynek w Beskidzie Żywieckim
- pałace na Górnym Śląsku
- Dolny Śląsk
- Zamek Czocha
- Kopalnia Królowa Luiza
Domki letniskowe na Śląsku
Śląsk wielu osobom kojarzy się z przemysłem i dużymi miastami jak Wrocław, Opole i Katowice. Na Śląsku oprócz tętniących życiem aglomeracji znajdziemy obszary o szczególnych wartościach przyrodniczych, które zapraszają do odpoczynku i wakacyjnej sielanki. Dolny Śląsk oferuje majestatyczne Karkonosze oraz Beskidy. W okolicach Bielsko-Białej, Ustronia i Wisły, czyli najważniejszych miejscowości Beskidu Śląskiego jest największa baza noclegowa i mnóstwo wygodnych domków letniskowych do wynajęcia. Na drugim miejscu pod względem dostępności domków letniskowych możemy postawić Beskid Żywiecki i okolice Żywca. Dużą ofertę domków letniskowych znajdziemy także w Sudetach Środkowych, koło Nowej Rudy lub w Sudetach Wschodnich u podnóża Śnieżnika.
Wakacje ze znajomymi lub rodzinąPlanujesz wakacje ze znajomymi i zastanawiasz się, gdzie zarezerwować nocleg? Wiesz, że na Śląsku znajdziesz najlepszy domek letniskowy, ponieważ połowa dostępnych kwater jest w stanie ugościć aż do ośmiu lokatorów?! Jednak najbogatszą ofertę domków do wynajęcia będą mieć grupy i rodziny do czterech osób. Domki na Śląsku utrzymane są w charakterystycznym letniskowym klimacie i są świetnie wyposażone, dlatego podczas wakacji niczego Wam nie zabraknie. Prawie wszystkie mają Internet, parking i ogród. Warto dodać, że dodatkowym atutem podróżowania w grupie jest równy podział kosztów za nocleg. Dzięki temu zyskujesz luksus posiadania całego domku tylko dla Was po bardzo korzystnej cenie.
Podróżujący i aktywności
Spokojne wakacje z dziećmi są możliwe, jeśli potrafisz zachować równowagę. Wynajmując domek letniskowy z ogrodem i placem zabaw, nie musisz się martwić, jak zagospodarować czas dla swoich dzieci. Wolny czas spędzony w domku letniskowym możesz połączyć ze zwiedzaniem pałaców i dworów śląskich, które rozbudzą wyobraźnię Twoich maluchów. Na Górnym Śląsku znajdziesz ciekawe architektonicznie dawne posiadłości szlachty śląskiej. Szczególnie piękny jest pałac w Pławniowicach i pałac w Pszczynie. Dolny Śląsk słynie z okazałych zamków, np. Zamku Książ w Wałbrzychu lub Zamku Czocha. W ramach rodzinnej rozrywki możecie odwiedzić Park Śląski z kolejkami linowymi wyposażonymi w kanapy i gondole, które dostarczą wrażeń całej rodzinie. Oprócz tego możecie odwiedzić Śląski Park Linowy w Chorzowie, a w nim park dinozaurów, Planetarium i Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia.
Śląsk dla miłośników historiiKażdy pasjonat przeszłości wie, że Śląsk posiada bogatą i zawiłą historię, a wizytówką regionu są, uważane za najpiękniejsze w całej Polsce, majestatyczne zamki i pałace, kryjące w sobie tajemnicze opowieści. Przykładem na to mogą być czternastowieczne zamki w Bobolicach i Mirowie, które według legendy zostały połączone tunelem. Ów zamki znajdują się na szlaku Orlich Gniazd. Być może miłośnicy historii i pieszych wędrówek będą chcieli poznać nieco bliżej jurajskie zamki i warownie powstałe za panowania Kazimierza Wielkiego, wybierając się na pieszą wycieczkę tym szlakiem. Na Śląsku znajduje się także największy barokowy kościół wykonany z drewna wpisany na listę UNESCO — Kościół pokoju pw. Trójcy Świętej położony w Świdnicy. Podobną konstrukcję szachulcową posiada Kościół Pokoju w Jaworze. Świątynie są piękne na zewnątrz i posiadają magiczne, drewniane wnętrza. Historyków zainteresuje także Twierdza Kłodzka i jej rola podczas obrony Śląska. Niezwykłość tego regionu dopełnia językowy obraz Śląska i bogactwo kulturowe regionu.
W Bytomiu na Śląsku kursuje najstarszy tramwaj w Polsce!
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Śląsku
Ruiny tego zamku otoczone są skałami i znajdują się w Podzamczu na wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Możesz wejść na wieżę widokową, jeśli lubisz podziwiać panoramiczne krajobrazy.
2. Poznaj śląskie osiedla robotniczeNa Szlaku Zabytków Techniki znajduje się osiedle dla górników Nikiszowiec w Katowicach. Dziewięć bloków o charakterystycznej ceglanej zabudowie połączono ze sobą przewiązkami, co sprawia, że miejsce jest popularną atrakcją turystyczną o specyficznym, przemysłowym klimacie.
3. Góry SokolePodróżnicy celujący w miejsca mniej turystyczne powinni wybrać się w znajdujące się koło Olsztyna Góry Sokole. Miejsce znane jest z wapiennych ostańców wznoszących się na pagórkach, jaskini i bukowych lasów.
4. Wdrap się na RysiankęBędąc w Beskidzie Żywieckim, nie przegap niesamowitych widoków z Rysianki. Na jej zboczu znajduje się polana Hala Rysianka oraz stylowe schronisko górskie.
5. Kolorowe JeziorkaCztery niezwykłe i kolorowe jeziora znajdują się w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, w okolicy jezior znajdziesz ścieżkę dydaktyczną, która zaprowadzi Cię na szczyt Wielkiej Kopy.
6. Poznaj najstarszą kopalnię węgla kamiennego na Górnym ŚląskuKopalnia Królowa Luiza znajdująca się w Zabrzu to wyjątkowe miejsce, które możesz zwiedzić podziemną trasą wodną na łódce. Poznaj historię śląskiego przemysłu oraz zobacz, jak dawniej wyglądały prace w kopalniach.
7. Pozostań w kontakcie z przyrodąŚląsk posiada wiele parków krajobrazowych, czyli obszarów chronionych ze względu na szczególne wartości przyrodnicze, kulturowe i krajobrazowe. Warte polecenia są Lasy nad Górną Liswartą, Stawki czy Park Orlich Gniazd.