Domki letniskowe w Rewalu
Znaleźliśmy 13 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Rewal, które mogą być interesujące
Domki letniskowe w Rewalu
Szeroka oferta turystyczna tego regionu naprawdę robi wrażenie. Mnogość atrakcji sprawia, że urlopowicze na pewno nie będą się tutaj nudzić. Wybierz się więc do Rewala i przespaceruj się urokliwą promenadą na wysokim klifie aż do tarasu widokowego lub przejdź się na zabytkowy dworzec kolei wąskotorowej. Na pewno nie pożałujesz! Ta wieś to również doskonała baza wypadowa do atrakcji położonych nieco dalej. Domki letniskowe w Rewalu znajdują się mniej niż 1 kilometr od morza, dzięki czemu w gorący dzień szybko dotrzesz na plażę pokrytą miękkim, złocistym piaskiem.
Szeroki wybór luksusowych domków letniskowychJeśli szukasz odrobiny luksusu i prawdziwie willowego standardu, niezaprzeczalnie znajdziesz je w Rewalu. Część domków oferuje bowiem baseny i spa. Z niektórych z nich rozpościera się również zapierający dech w piersiach widok na morze. Oprócz tego domki letniskowe w Rewalu mogą pomieścić do 8 osób, więc na pewno znajdziesz zakwaterowanie dla całej rodziny. Odwiedź tę wspaniałą miejscowość i ciesz się poczuciem niezależności i atmosferą spokoju, których tak bardzo potrzebujesz.
Podróżujący i aktywności
Na najmłodszych turystów czeka w tym regionie mnóstwo atrakcji. W samym tylko Rewalu dzieci mogą podziwiać nawiązujące do symbolu gminy metalowe szkielety wielorybów oraz repliki najróżniejszych stworzeń morskich (także ze znanych bajek). Park Wielorybów, w którym znajdują się owe repliki, podzielony jest na cztery sekcje tematyczne: Bałtyk, Giganci z Oceanów, Potwory z Głębin oraz Piraci i Papugi. W Rewalu znajduje się także park linowy oferujący trasy o różnych stopniach trudności. Koniecznie odwiedź również Park Miniatur Latarni Morskich w pobliskim Niechorzu. Ustawiono tam nie tylko miniatury przedstawiające nadbałtyckie latarnie morskie, ale także mniejsze wersje znanych budynków z całego Pomorza. To się nazywa ekspresowe zwiedzanie! W tej miejscowości działa też motylarnia, w której możesz obejrzeć najpiękniejsze motyle z całego świata. Jeśli znudziły Ci się już kąpiele w morzu, koniecznie odwiedź aquapark w Pogorzelicy.
Rewal dla miłośników spacerów i powolnego zwiedzaniaRewal położony jest w bliskiej odległości od Wolińskiego Parku Narodowego, przez który przechodzi wiele różnego rodzaju szlaków pieszych. Szczególnie polecamy niebieski szlak pieszy w okolicach Wapnicy prowadzący do Jeziora Turkusowego. Ten sztuczny zbiornik zawdzięcza swoją nazwę intensywnie niebieskiej barwie nadawanej przez zalegające na dnie związki węglanu wapnia. Nad jeziorem góruje wysoka na 53 m Piaskowa Góra, z której widać nie tylko turkusową wodę, ale także rozlewiska Zalewu Szczecińskiego. Innym miejscem, które zachwyca bogactwem naturalnym i oferuje wiele pieszych ścieżek oraz fascynujących zabytków, jest Kamień Pomorski i obmywający to miasto Zalew Kamieński, który swoją nazwę bierze od znajdującego się w nim wielkiego głazu. Na jego temat powstało wiele legend i teorii – nawet takich związanych z UFO.
W Rewalu znajduje się amfiteatr, na którym latem niemal codziennie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, koncerty i festiwale.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Rewalu
Na stacji Gryfice Wąsktorowe możesz wsiąść w zabytkową ciuchcię poruszającą się z prędkością 25 km/h. Pojazd ciągnie za sobą drewniane wagony, które tworzą niesamowity klimat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii kolei, udaj się do Gryfickiego Skansenu Kolei Wąskotorowej, gdzie obejrzeć można pługi, stare parowozy, wagony czy węglarki. To świetny pomysł na aktywność dla całej rodziny!
2. Zwiedź majestatyczny TrzęsaczNad urwiskiem w słynnym Trzęsaczu znajdują się ruiny kościoła św. Mikołaja. Kiedyś budowla ta zachwycała swym ogromem, ale morze w końcu upomniało się o te piękne mury i w związku z tym dzisiaj możemy oglądać już tylko południową ścianę świątyni. Niemniej jednak, wizyta w tym miejscu to niesamowite, pobudzające wyobraźnię przeżycie. W miejscowości Trzęsacz znajduje się także arcyciekawe muzeum multimedialne, które przybliża tę niezwykłą historię zmagań człowieka z potężnym żywiołem.
3. Poczuj się jak prawdziwy wikingW Wolinie odbywa się cykliczny Festiwal Słowian i Wikingów, podczas którego rekonstruowane są średniowieczne bitwy i obrzędy. Poznaj tajniki wikińskich rzemiosł i znajdź na tutejszym jarmarku idealną kopię starodawnego ubioru, broni lub rękodzieła. Organizatorzy oferują również bardzo wiele atrakcji dla dzieci, w tym lepienie glinianych naczyń, mini walki, gry czy zabawy.
4. Łosoś w nowym wydaniuW okolicach Kamienia Pomorskiego można zjeść… kiszonego łososia! Ma on bardzo delikatny i ciekawy smak, a także fantastycznie pasuje do sałatek. Musisz koniecznie go spróbować!
5. Wielkie cisyTakie cisy zobaczysz pierwszy raz w życiu! W rezerwacie Cisy Rokickie podziwiać można bowiem najokazalsze w Polsce stanowisko cisa, a miejscowy leśniczy z chęcią chwali się swoją kolekcją trofeów myśliwskich.
6. Spróbuj tradycyjnego ogórka kołobrzeskiegoW tym regionie ogórki przygotowuje się w solance… ze źródła solankowego nr 16 w Kołobrzegu. Warto spróbować tego lokalnego rarytasu, tym bardziej, że w roku 2006 został on wpisany na Listę produktów tradycyjnych, co oznacza, że wytwarza się go wyłącznie zgodnie z recepturą pielęgnowaną na tym obszarze.
7. Zakochany w kaszy TrzebiatówNa przełomie lipca i sierpnia w Trzebiatowie odbywa się tak zwane Święto Kaszy, podczas którego spożywa się kaszę po rycersku. Przygotowuje ją kucharz tutejszej jednostki wojskowej. Musi ugotować jej jednak naprawdę sporo, ponieważ uczestnicy tego święta zdążyli już ustanowić rekord świata w ilości zjedzonej kaszy. Może zechcesz się do nich przyłączyć?