Agroturystyka na Podkarpaciu
Znaleźliśmy 34 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Podkarpacie, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Podkarpacie: Najpopularniejsze cele podróży
Główne atrakcje w w Podkarpacie
- Agroturystyka
- Bieszczadzki Park Narodowy
- Solina
- Sporty wodne
- Muzeum Budownictwa Ludowego
- Zamek w Łańcucie
- Tarnica
- Zdzisław Beksiński
Agroturystyka na Podkarpaciu
Podkarpacie to region znajdujący się w południowo-wschodniej Polsce. Jest to jedna z najbardziej malowniczych części kraju, ale mimo to wciąż niedoceniana. Oferujemy noclegi w gospodarstwach agroturystycznych w wielu miejscach. Zdecydowanie najwięcej obiektów znajduje się w okolicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a w szczególności nad Jeziorem Solińskim, w znanych kurortach wypoczynkowych, takich jak Myczkowce, Polańczyk czy Solina. Nocleg znajdziesz też w innych miejscowościach, takich jak Sanok, Krosno czy Komańcza, a nieliczne gospodarstwa agroturystyczne znajdują się też okolicy stolicy regionu, Rzeszowa. Nie odkładaj wyjazdy na Podkarpacie na później – nie warto dłużej czekać!
Słychać tylko szum drzewJeśli pragniesz odciąć się od cywilizacyjnego zgiełku i szumu, zamknąć oczy i wsłuchać się w odgłosy natury, to możesz mieć pewność, że pobyt na Podkarpaciu będzie strzałem w dziesiątkę. Oferowane przez nas gospodarstwa agroturystyczne znajdują się w malowniczych miejscowościach, ukryte wśród lasów. Ich drewniana zabudowa sprawia, że poczujesz się bliżej natury niż kiedykolwiek wcześniej. Zakwaterowanie znajdą pary, chcące spędzić romantyczny weekend w górach, rodziny z dziećmi, a także większe grupy znajomych. Gospodarze oddają do dyspozycji gości TV, wyposażoną kuchnię czy grill. Na zewnątrz wielu obiektów znajduje się ogród z placem zabaw, a właściciele zazwyczaj nie mają nic przeciwko czworonogom. Czekamy na Ciebie z niecierpliwością!
Podróżujący i aktywności
Nie wierzcie tym, którzy twierdzą, że poza Bieszczadami nie ma nic ciekawego do zobaczenia na Podkarpaciu. Jest tu mnóstwo wspaniałych atrakcji, które zainteresują nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież. Wybierzcie się do sanockiego Muzeum Budownictwa Ludowego i dowiedzcie się, jak żyli Łemkowie i Bojkowie, a także na spacer do źródeł rzeki San i jednocześnie najbardziej wysuniętego na południowy-wschód punktu Polski – jest to męcząca, ale obfitująca we wspaniałe widoki 20-kilometrowa trasa. Warto zwiedzić też prywatne Muzeum Historii Bieszczad w miejscowości Czarna Górna, przedstawiające wiele dawnych obiektów codziennego użytku i historię regionu. Na zmotoryzowanych czeka niesamowity Szlak Architektury Drewnianej, czyli dziewięć tras o łącznej długości ponad 1000 kilometrów ze 127 obiektami sztuki sakralnej. Jeśli lubicie podróże pociągami, polecamy zwiedzić okolice Bieszczadzkiego Parku Narodowego właśnie tym rodzajem komunikacji – na długości około 20 kilometrów działa najwyżej położona w Polsce kolejka wąskotorowa. Miłe wspomnienia gwarantowane!
Podkarpacie dla miłośników zamkówW czasach największego rozkwitu Polski władcy i arystokraci budowali wspaniałe, okazałe posiadłości, a niektóre z nich przetrwały do tej pory. Wśród najpiękniejszych polskich rezydencji znajduje się kilka perełek z Podkarpacia. Jedną z nich jest Zamek Lubomirskich w Rzeszowie, budowany w XVI wieku, a w XVII przejęty przez rodzinę Lubomirskich. Zamek, który oglądamy dziś, nie jest jednak oryginalnym budynkiem, ale nawiązuje do jego pierwotnego kształtu. Kolejnym ciekawym pomysłem jest wycieczka się do Zamku w Baranowie Sandomierskim. Został zaprojektowany przez włoskiego architekta i wybudowany w XVI wieku. Niektórzy nazywają go „małym Wawelem”. Nie sposób również pominąć na naszej liście Zamku w Krasiczynie, zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu czy ruin Zamku Fredrów w miejscowości Fredropol, a także ruin Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Wycieczka szlakiem podkarpackich zamków to niezwykle interesująca lekcja historii, która przybliży Wam czasy świetności naszego kraju.
Na Podkarpaciu, w Bieszczadzkim Parku Narodowym i okolicach, kręcony był popularny serial „Wataha”.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Podkarpaciu
Wśród najczęściej wymienianych starych miasteczek o drewnianej zabudowie znajdują się Lanckorona i Ciężkowice, ale niemniej urokliwą miejscowością jest podkarpacki Pruchnik. Na Rynku przetrwały XIX-wieczne domy z dachami pokrytymi gontem, wsparte na drewnianych słupach. Poczuj klimat dawnego miasteczka!
2. Zdobądź najwyższy szczyt Bieszczadów (1346 metrów n.p.m)Mimo że Bieszczady są stosunkowo niskimi górami, widoki z połonin i najwyższych szczytów zapierają dech w piersiach. Wybierz się na Tarnicę, należącą do Korony Gór Polski i wznoszącą się 500 metrów nad Dolinę Wołosatki. Najczęściej wybierany szlak na Tarnicę z miejscowości Wołosate jest dość prosty, odpowiedni dla początkujących wędrowców.
3. Obejrzyj jedną z najpiękniejszych polskich posiadłości arystokratycznychWybierz się do Zamku w Łańcucie, uważanego za perełkę architektury w Polsce. Wybudowany został w XVI wieku, a jego właścicielami były przez lata rody Pileckich, Lubomirskich i Potockich. Zwiedzisz tam wspaniałe wnętrza, kolekcję powozów, storczykarnię i park w stylu angielskim.
4. Zachwyć się obrazami BeksińskiegoPolecamy wycieczkę do Muzeum Historycznego w Sanoku, gdzie mieści się galeria prac słynnego malarza, Zdzisława Beksińskiego. Ekspozycja liczy około 600 obrazów i innych dzieł i jest największą na świecie galerią artysty. Prezentuje zarówno jego prace, jak i dokumentuje jego życie.
5. Skosztuj regionalnych dań i przysmakówPodkarpacka kuchnia jest różnorodna, a na jej obecny kształt miały duży wpływ kuchnie innych regionów, na przykład gastronomia austriacka, żydowska czy węgierska. Spróbuj słynne placki proziaki, ziemniaczane pierogi stolniki czy fuczki – ziemniaczane placki z dodatkiem sera i kapusty.
6. Odpocznij z kieliszkiem podkarpackiego wina w dłoniMało kto wie, że w południowo-wschodniej części Polski istnieje Podkarpacki Szlak Winnic, który obecnie liczy sobie 39 winnic. W niektórych winnicach możesz skorzystać z degustacji trunku, dowiedzieć się co nieco o jego produkcji i przetwarzaniu, a także poznać historię polskiej enoturystyki.
7. Naucz się malować na szkleWybierz się do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i weź udział w warsztatach malowania na szkle. Oprócz tego w tym niezwykłym miejscu dowiesz się, jak produkuje się szklane wyroby, poznasz historię miasta i kupisz szklane pamiątki dla swoich bliskich.