Agroturystyka w Bieszczadach

Agroturystyka w Bieszczadach

Znaleźliśmy 6 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!

Znajdź Agroturystyka w Bieszczady

Główne atrakcje w w Bieszczady

  • Agroturystyka
  • Krzemieniec
  • Sanok
  • Galeria Zdzisława Beksińskiego
  • Jezioro Solińskie
  • Muzeum Historii Bieszczad
  • Szlaki piesze
  • Tarnica
  • Źródła Sanu

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Bieszczady, które mogą być interesujące

Agroturystyka w Bieszczadach

Wypoczynek w górach

Bieszczady do pasmo górskie w łańcuchu Karpat, znajdujące się po części w południowo-wschodniej Polsce. Jeśli wybierasz się w te rejony na wakacje, warto wynająć nocleg w obiektach agroturystycznych. Znajdują się one na terenie całych Bieszczadów. Jeśli chcesz aktywnie spędzić czas w górach, pomyśl o zakwaterowaniu w Cisnej, Smerku, Dwerniku czy Smolniku, a jeśli wolisz przeznaczyć swój urlop na pobyt nad jeziorem, warto będzie wynająć lokum w okolicach Jeziora Solińskiego, na przykład w Polańczyku, Bukowcu czy Myczkowie. Noclegi znajdziesz też na zachodniej części polskich Bieszczadów, w okolicach Rzepedzi i Komańczy, a także w większych miastach tego regionu – Sanoku, Lesku czy Ustrzykach Dolnych.

Swojsko i klimatycznie

Wynajmij nocleg w obiektach agroturystycznych w Bieszczadach i ciesz się pięknem górskiej przyrody. Ten typ zakwaterowania chętnie wybierają zarówno pary, seniorzy, jak i rodziny z dziećmi i większe grupy osób. Obiekty agroturystyczne są komfortowe, przytulne, przestronne i położone w malowniczych okolicach jednego z najbardziej dzikich regionów w Polsce. Goście mają do dyspozycji wiele udogodnień, a wśród nich Wi-Fi, TV czy wyposażona kuchnia. Rozsiądź się z kubkiem porannej kawy na tarasie lub w ogrodzie, podziwiaj fantastyczne górskie krajobrazy, a wieczorem rozpal ognisko czy grilla. Nie zwlekaj! Wolne miejsca w obiektach agroturystycznych rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Podróżujący i aktywności

Bieszczady dla rodzin z dziećmi

W ostatnich latach bardzo popularne stało się powiedzenie „rzuć wszystko i jedź w Bieszczady”. Każdy z nas czasami ma na to ochotę, ponieważ góry w południowo-wschodniej Polsce jawią się nam jako dzikie i nieznane, a przez to tak bardzo intrygujące. Jeśli więc planujesz wraz z rodziną wybrać się na spontaniczny wypad w Bieszczady, pozwól, że będziemy Twoimi przewodnikami i podsuniemy Ci kilka ciekawych propozycji na spędzenie czasu wolnego! Warto wybrać się do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie dowiecie się co nieco o życiu Łemków i Bojków. Jeśli wybieracie się w podróż samochodem, czeka na Was niesamowity Szlak Architektury Drewnianej, czyli dziewięć tras o łącznej długości ponad 1000 kilometrów ze 127 obiektami sztuki sakralnej. Jeśli lubicie podróże pociągami, zachwyćcie się krajobrazami Bieszczadzkiego Parku Narodowego z okien najwyżej położonej w Polsce kolejki wąskotorowej, która działa na długości około 20 kilometrów.

Bieszczady dla maniaków aktywnego wypoczynku

Jeśli jesteś miłośnikiem gór lub uwielbiasz uprawiać sporty wodne, masz 100-procentową pewność, że w Bieszczadach nuda nie dopadnie Cię nawet przez chwilę. To tam możesz obserwować wyniosłe połoniny, z których rozpościera się wspaniały widok na bieszczadzkie krajobrazy. Warto przyjechać w te rejony wczesną wiosną lub późną jesienią – wiosną będziesz prawdopodobnie jedynym turystą na szlaku, a jesienią możesz podziwiać wielokolorowe górskie szczyty. Jeśli jednak wolisz spędzać czas nad wodą, wybierz się nad Jezioro Solińskie i spróbuj swoich sił w sportach wodnych. Możesz też zwiedzić okolice Bieszczadzkiego Parku Narodowego konno lub skorzystać z oferty lotu szybowcem i podziwiać Bieszczady z lotu ptaka.

Bieszczady były gęsto zaludnione do czasu II wojny światowej – w wyniku „akcji Wisła” wysiedlono stamtąd około 100 tysięcy osób.

Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Bieszczadach

1. Przespaceruj się do źródeł rzeki San

Zaplanuj wycieczkę do najbardziej wysuniętego na południe punktu Polski, czyli do źródeł rzeki San. Szlak wiedzie przez malownicze okolice Bieszczadów, a także nieistniejące już wsie, z których niegdyś wysiedlono mieszkańców, takie jak Beniowa czy Sianki. Trasa w dwie strony to około 20 kilometrów, ale możesz mieć pewność, że zmęczenie wynagrodzą Ci urokliwe widoki po drodze.

2. Zdobądź najwyższy szczyt Bieszczadów

Mimo że Bieszczady są stosunkowo niskimi górami, widoki z połonin i najwyższych szczytów zapierają dech w piersiach. Wybierz się na Tarnicę (1346 metrów n.p.m.), która należy do Korony Gór Polski i wznosi się 500 metrów nad Dolinę Wołosatki. Najczęściej wybierany szlak na Tarnicę z miejscowości Wołosate jest dość prosty, odpowiedni dla początkujących wędrowców.

3. Skosztuj regionalnych dań i przysmaków

Podkarpacka kuchnia jest różnorodna, a na jej obecny kształt miały duży wpływ kuchnie innych regionów, na przykład kuchnia austriacka, żydowska czy węgierska. Spróbuj słynne placki proziaki, ziemniaczane pierogi stolniki czy fuczki – ziemniaczane placki z dodatkiem sera i kapusty.

4. Poznaj historię regionu

Wybierz się do miejscowości Czarna Górna, położonej w połowie drogi między Ustrzykami Dolnymi i Górnymi. Znajduje się tam Muzeum Historii Bieszczad – prywatne muzeum, powstałe w 2013 roku. Przechowywanych tam jest wiele eksponatów z terenu powiatu bieszczadzkiego i leskiego, a w czterech salach dowiesz się co nieco o duchowości dawnych mieszkańców tego regionu, działaniach zbrojnych w czasie I i II wojny światowej, latach powojennych, a także o bieszczadzkim przemyśle.

5. Wybierz się do punktu styku trzech granic

Wybierz się do miejsca styku trzech granic – polskiej, słowackiej i ukraińskiej. Mieści się ono na szczycie Krzemieńca, mającego wysokość 1221 metrów n.p.m. Trasa prowadząca na szczyt z Ustrzyk Górnych jest stosunkowo łatwa i zajmuje trzy godziny.

6. Wypocznij na przedmieściach Bieszczadów

Zaplanuj wycieczkę nad Jezioro Solińskie, zbiornik retencyjny położony około 30 kilometrów na południowy wschód od Sanoka. Zobacz zaporę wodną, kup pamiątki, wypożycz sprzęt wodny lub wybierz się w rejs statkiem po jeziorze. Najbardziej znanymi miejscowościami turystycznymi w okolicach jeziora są Solina, Polańczyk, Wołkowyja czy Bukowiec.

7. Zobacz dzieła Beksińskiego

W drodze w Bieszczady koniecznie zatrzymaj się w Muzeum Historycznym w Sanoku. Mieści się tam Galeria Zdzisława Beksińskiego – polskiego inżyniera, architekta, malarza, rzeźbiarza i fotografa. Jest to największa galeria prac tego artysty na świecie i liczy około 600 dzieł. Oprócz ekspozycji w postaci obrazów można tam także zobaczyć odtworzoną pracownię Beksińskiego, a także dowiedzieć się co nieco o jego życiu.

FAQs: Agroturystyka w Bieszczady

Jakie typy udogodnień można zazwyczaj znaleźć w agroturystykach w Bieszczady?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można stwierdzić, że agroturystyki w Bieszczady oferują wszystko czego odwiedzający poszukują! Tutaj, agroturystyki posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: balkon/taras (92%), widok (85%) i ogród (85%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jakie są opinie na temat agroturystyk w Bieszczady?

Agroturystyki w tej destynacji są często dobrze oceniane. Wiele (77%) posiada ocenę 4.5 gwiazdki!

Czy agroturystyki w Bieszczady są odpowiednie na urlop z dziećmi?

Jak podaje Holidu, 69% agroturystyk w Bieszczady jest odpowiednia na urlop z dziećmi, dlatego łatwo będzie Ci znaleźć agroturystykę dla siebie i całej rodziny.

Czy agroturystyki w Bieszczady są odpowiednie dla urlopowiczów, którzy chcą podróżować ze swoimi zwierzętami domowymi?

Oczywiście! W Bieszczady, 15% agroturystyk jest przyjazna dla zwierząt domowych, 85% posiada też ogród!

Czy agroturystyki w Bieszczady zazwyczaj posiadają Wi-Fi?

Oczywiście! Patrząc na dane ze strony Holidu, 54% z agroturystyk w Bieszczady oferuje dostęp do internetu. Oznacza to, że będziesz miał możliwość dostępu do poczty elektronicznej i ulubionych portali społecznościowych w trakcie urlopu!

Ile trzeba zapłacić za pobyt w agroturystyce w Bieszczady?

Według danych z ubiegłego roku, jest niewiele agroturystyk w Bieszczady, które kosztują mniej niż 100 zł za noc.

Czy agroturystyki w Bieszczady zazwyczaj posiadają kominek lub basen?

Tak! Według danych z ubiegłego roku, dużo agroturystyk w Bieszczady posiada kominek. Dlatego jest to idealne miejsce na zimowy wypad!

Czy agroturystyki w Bieszczady są odpowiednie na pobyt z dużą grupą znajomych czy raczej na wakacje w małym gronie?

Według danych Holidu, 85% agroturystyk akceptuje maksymalnie do czterech gości. W tej lokalizacji, około 77% agroturystyk ma przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Bieszczady to idealne miejsce dla rodzin czteroosobowych!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w agroturystykach w Bieszczady?

Tak, Bieszczady to idealne miejsce, aby odetchnąć świeżym powietrzem i spędzić czas na zewnątrz! 92% agroturystyk posiada tutaj balkon lub taras, a 85% oferuje piękny widok. Ponadto, 85% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 69% agroturystyk posiada grill.

Najpopularniejsze udogodnienia dla Agroturystyka w Bieszczady

Miejscowości wakacyjne w pobliżu dla Agroturystyka