Domki letniskowe w Bieszczadach
Znaleźliśmy 27 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Bieszczady, które mogą być interesujące
Domki letniskowe w Bieszczadach
Bieszczady to grupa dwóch pasm górskich w łańcuchu Karpat. Na terenie Bieszczad utworzono Bieszczadzki Park Narodowy, to właśnie tuż przy jego granicy znajdziesz najpiękniejsze domki letniskowe w Bieszczadach. Chcesz być bliżej granicy ze Słowacją? Zobacz ofertę domków letniskowych mieszczących się wzdłuż rzeki Wetlina, niedaleko miejscowości Smerek, Strzebowiska i Krzywe. Jeśli natomiast bardziej interesują Cię okolice Granicy z Ukrainą i nabrzeża rzeki San na mapie Holidu znajdziesz oferty niedaleko wiosek taki jak: Zatwarnica, Chmiel i Dwernik. Oderwij się od rzeczywistości na parę tygodni!
Domki letniskowe w Bieszczadach rodem z Dzikiego ZachoduW domku letniskowym w Bieszczadach poczujesz się jak wyrwany z filmu o Dzikim Zachodzie. Marzysz o wakacjach w domku na prerii? Tutaj masz to jak w banku! Domki są przystosowane w większości dla dużych grup przyjaciół lub licznych rodzin, ponieważ mogą pomieścić od 8 do 12 osób. Choć są również i takie, które możecie wynająć w czwórkę lub szóstkę. Jak inne domki na łonie przyrody, domki letniskowe w Bieszczadach tym, czym się wyróżniają, jest oczywiście ogród i piękne widoki. Prawie wszystkie mają Internet i TV, jakbyś zatęsknił za światem. Kuchnia i lodówka są w standardzie, tak samo, jak ogrzewanie! Pakuj walizki i ruszaj w drogę!
Podróżujący i aktywności
Jesteś morsem? A może chcesz zacząć swą przygodę z tą aktywnością? Bieszczady to idealne miejsce, aby to zrobić! Ten rodzaj hartowania ciała może przynieść wiele korzyści dla zdrowia takich jak: odporność na zachorowania, redukcja stresu i przyspieszenie metabolizmu. To Twoja pierwsza kąpiel w zamrożonym zbiorniku wodnym? Nie rób tego sam, najpierw poznaj wszystkie zasady. W Bieszczadach powstał klub morsów, do którego możesz się zgłosić i wraz z innymi osobami udać się na cotygodniowe morsowanie. Idealne zbiorniki znajdują się w okolicach Smolnik i Mucznego. Wśród przepięknej przyrody zażyjesz tutaj mroźnej kąpieli. W rejonach jeziora Soliny i Polańczyka odbywają się co roku w styczniu Światowe Zloty Morsów. Wybierz się na tę imprezę morsów, gdzie można obejrzeć zawody w pływaniu po zamarzniętym jeziorze, zwiedzić Elektrownie Wodną i Zaporę na jeziorze Solina. Tutaj również skorzystasz z sauny, weźmiesz udział w konkursach i zabawach, a w nocy w wielkim balu morsów. Brzmi ciekawie?
Bieszczady dla rowerzystówRower to wspaniały pomysł na zwiedzanie bieszczadzkich krajobrazów. Dzięki temu, że poruszasz się nim szybciej niż na piechotę, możesz w krótszym czasie zobaczyć o wiele więcej obszarów tych wspaniały gór. W Bieszczadach masz do wyboru ogromną ilość tras rowerowych. W wielu okolicznych miasteczkach i wsiach znajdziesz wypożyczalnie sprzętu rowerowego: Cisna, Dwernik, Polańczyk, Solina, Ustrzyki Dolne i inne. Jeżeli lubisz spokój i nie chcesz mijać po drodze zbyt wielu turystów, koniecznie wybierz się na pętlę z Sękowca. Prowadzi ona przez rezerwat Hulskie, Smolnik, Dwerniczek i Chmiel. Można podziwiać po drodze dziką przyrodę! Trasą o podobnej długości 38 km jest pętla z Cisnej. Na niej zobaczysz niezwykły rezerwat „Sine Wiry” oraz ścieżkę przyrodniczo — historyczną „Bieszczady odnalezione”. Możesz też wybrać krótsze trasy, jeśli podróżujesz z dziećmi. Z Zatwarnicy do Krywe nad Sanem przebędziesz jedynie 7 km. Przyjemna, łatwa, ale bardzo urokliwa trasa. W Krywe zachowały się ruiny cerkwi, przycerkiewny cmentarz oraz dzwonnica. Wsiadaj na rower i nie zastanawiaj się dłużej!
Bieszczady zamieszkuje największa w Polsce populacja niedźwiedzia brunatnego, dlatego najlepiej nie wybierać się tam po zmroku na szlak.
7 rzeczy do zrobienia w Bieszczadach
Na wierzchołku góry Smerek o wysokości 1222 m n.p.m znajduje się drewniany krzyż. Można dotrzeć do niego kilkoma szlakami. Uwaga! Zdobycie szczytu nie należy do najłatwiejszych. Z góry będzie można podziwiać wyjątkową panoramę. Odważysz się?
2. Wejdź na Wieże widokową w MucznemJeśli jesteś profesjonalnym fotografem albo po prostu lubisz robić zdjęcia, koniecznie udaj się do wsi Muczne i odwiedź jej wieżę widokową. Krajobraz, który rozciąga się z tej stalowo - drewnianej 34-metrowej konstrukcji, zapiera dech w piersiach. Zobacz Dolinę Górnego Sanu, a także ukraińskie Bieszczady.
3. Odkryj przepiękną Siklawę OstrowskichSiklawa Ostrowskich to nic innego jak 3-metrowy wodospad na rzece Wetlina. Łatwo przegapić ten piękny zakątek, ponieważ jest ukryty w gęstwinie lasu, jednak z pewnością warto tam trafić. Na co czekasz?
4. Piknik Country w BieszczadachWynająłeś sobie domek letniskowy rodem z prerii w Bieszczadach akurat w lipcu? Udaj się koniecznie na dwudniowy Piknik Country w Bieszczadach w amfiteatrze we wsi Lesko. Na festiwalu można posłuchać najlepszych zespołów country z kraju i wziąć udział w wielu innych atrakcjach!
5. Przejedź się Bieszczadzką Kolejką LeśnąZmęczony długimi spacerami? Masz ochotę spróbować czegoś innego? To idealny plan dla Ciebie. Ciuchcia Leśnej Kolejki w Bieszczadach ma ponad 100 lat. Wybierz się do miejscowości Majdan w gminie Cisna i wyrusz w podróż w czasie, podziwiając górską przyrodę.
6. Wizyta w Muzeum Historii BieszczadJeżeli chcesz dogłębniej poznać kulturę Bieszczad, koniecznie udaj się do Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górze, niedaleko Ustrzyk Dolnych. Oprócz historii odkryjesz też unikalne przedmioty i sztukę tego regionu, jego kulturowe dziedzictwo. To obowiązkowy przy
7. Jeden dzień w SanokuSanok nazywany jest wrotami Bieszczad. W tym małym miasteczku można spędzić jeden dzień na zwiedzaniu wspaniałych zabytków i innych atrakcji. Tam na ulicy Podgórze znajdziesz mural, którym opowie Ci całą historię miasta. Zobacz też obowiązkowo Zamek Królewski, Muzeum Budownictwa Ludowego i pomnik Zdzisława Beksińskiego.