Glampingi w Polsce
Znaleźliśmy 453 Glamping. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Glamping w Polska: Najpopularniejsze cele podróży
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Glamping w w Polska
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Polska, które mogą być interesujące
Glamping w Polska: Więcej popularnych kierunków podróży
Glampingi w Polsce
Biwakowanie nad morzem to dobry pomysł, jeśli należysz do fanów aktywnego spędzania czasu. Dużo interesujących obiektów znajdziesz w okolicy Władysławowa, Koszalina czy Ustki. Preferujesz wypoczynek w bardziej zielonych miejscach? Wybierz glamping w rejonie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Dobrą alternatywą jest też Wdzydzki Park Krajobrazowy, gdzie nie brakuje ciekawych miejsce do biwakowania. Dla osób, które nie chcą zbyt mocno oddalać się od miasta, oferujemy glampingi w pobliżu Warszawy, Lublina oraz Krakowa. Dla każdego znajdzie się idealne miejsce, które będzie odpowiadać jego wymaganiom.
Biwakowanie nad jezioremŚwietnym miejscem do biwakowanie są glampingi położone na Mazurach. Sprawdzą się na wyjazd dla rodzin z dziećmi, par czy kameralnej grupy znajomych. Zdecydowana większość oferuje nocleg w dwóch sypialniach, przeznaczonych dla czterech osób. Biwakowanie na Mazurach ma wiele zalet i udogodnień. Możliwość aktywnego odpoczynku i piękne widoki to tylko niektóre z nich. Glampingi zapewniają nie tylko bezpłatny parking, ale również niezbędne wyposażenie. Wiele z nich w swojej ofercie posiada ogrody, idealne do wieczornego relaksu przy grillu i lampce wina. Nie musisz też martwić się o Internet, bezpłatne Wi-Fi to już standard na glampingach w całej Polsce.
Podróżujący i aktywności
Polska to kraj, w którym każdy miłośnik podróżowania w stylu aktywnym, znajdzie coś dla siebie. Położenie między morzem a górami, daje mnóstwo możliwości zwiedzania. Wielbiciele gór mogą podjąć wyzwanie zdobycia Korony Gór Polskich i odkryć przy okazji kilka mniej popularnych szczytów w południowym pasmie górskim. Jeśli należysz do wielbicieli pieszych wędrówek, świetną opcją jest jednodniowa wyprawa wokół Zalewu Żurskiego, położonego na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Trasa liczy 17 kilometrów i obfituje w punkty widokowe i zachwyca pięknem Borów Tucholskich. Z kolei osoby, którym serce bije szybciej na widok morza, mogą skorzystać z tak nieoczywistych, ale świetnych alternatyw jak spływ kajakiem przez kaszubską Słupię. Długość szlaku do spływu wynosi ponad 134 kilometry i pełen jest hydrotonicznych zabytkowych budowli po drodze.
Polska dla fanów jazdy na rowerzeZwiedzanie rowerem to jeden z przyjemniejszych sposobów na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest on jednocześnie zdrowy i niskobudżetowy, a z wysokości rowerowego siodełka, wszystko widać znacznie lepiej. Teren Polski pełen jest ciekawych tras rowerowych. Będąc nad morzem, można z Pucka wybrać się rowerem na Półwysep Helski. Trasa o długości 45 kilometrów pełna jest po drodze takich atrakcji jak labirynt w polu kukurydzy czy Muzem Motyli we Władysławowie. Niezwykle widowiskową jest trasa wokół Jeziora Czorsztyńskiego, która liczy 40 kilometrów. Po drodze zwiedzić można Zamek Dunajec w Niedzicy czy też ruiny zamku w Czorsztynie. Rowerem można również bez problemu przemieszczać się między miastami. Zaledwie kilka godzin na siodełku dzieli od siebie Bydgoszcz i Toruń. Będąc tam, warto zobaczyć Wyspę Młyńską, XIX-wieczny zespół pałacowy w Skłudzenie czy też Dom Mikołaja Kopernika z ciekawym Żywym Muzeum Piernika.
W Polsce powstała najdłuższa trasa rowerowe – Green Velo, która prowadzi od Warmii aż do okolic Kielc.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Polsce.
Teren Podlasia bywa często zapominany, a jest to świetne miejsce do wypoczynku na łonie natury i pieszych wycieczek. Spacery po Puszczy Knyszyńskiej, posiadającej status uzdrowiska, polecane są dla osób z chorobami układu oddechowego. Fani jazdy na rowerze mogą wybrać rajd po obwodnicy Narwiańskiego Parku Narodowego o długości 90 kilometrów.
2. Aktywnie na wsi.Jeśli szukasz nowych doznań, jeśli chodzi o zwiedzanie i aktywności, dobrą alternatywą może być jazda na koniu. Na Kaszubach, w Folwarku Jackowo, można spróbować swoich sił w terenowej jeździe konnej po niesamowitej plaży Sasina. Na miejscu organizowane są również warsztaty medytacyjne.
3. Zamki, które warto zobaczyć.W Polsce nie brakuje ciekawych zamków, które zachwycają swoim pięknym i tajemniczością. Zamek Czocha, jest jednym z najbardziej tajemniczych i intrygujących, a jego zabudowania były tłem do powstania wielu filmów. Atrakcją jest nocne zwiedzanie tego miejsca, które możliwe jest latem.
4. Spływ kajakiemMiłośnicy aktywnego spędzania czasu na wodzie, mają do wyboru kilka licznych tras, które pokonać można kajakiem. Niezwykle malowniczy, chociaż krótki, jest spływ rzeką Wierzycą na Kaszubach. Bardziej wymagający jest spływ rzeką Linnową, któremu towarzyszy bardzo duży spadek w tzw. Górach Starorypińskich.
5. Żeglowanie po mazurskich jeziorach.Kraina Wielkich Jezior Mazurskich słynie z pięknych miejsc do żeglowania. Nie brakuje tu również wypożyczalni sprzętu. Przypływając do Augustowa, warto spędzić chwilę na zwiedzanie bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą zbudowano na początku XX wieku. Nie brakuje tu też interesujących zabytków, jak Rynek Zygmunta Augusta, który otaczają pięknie odnowiony kamienice.
6. Jeśli nie kajak, to może tratwa?Ta forma aktywnego wypoczynku przypadnie do gustu szczególnie dzieciom. Odkrywanie uroków Biebrzańskiego Parku Narodowego z poziomu tratwy podczas dwudniowego spływu to nie lada atrakcja. Chyba każdy marzył kiedyś o domu na wodzie?
7. Nie zapomnij o górach!Góry to zawsze dobry wybór w kontekście aktywnego wypoczynku. Przez teren Parku Narodowego Gór Stołowych wiedzie szereg tras pieszych o różnym stopniu trudności. Najpopularniejsze to te na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały.