Kempingi w Polsce
Znaleźliśmy 169 Kempingi. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Kempingi w Polska: Najpopularniejsze cele podróży
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Kempingi w w Polska
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Polska, które mogą być interesujące
Kempingi w Polska: Więcej popularnych kierunków podróży
Kempingi w Polsce
Oferowane są obiekty noclegowe w całej Polsce, od Morza Bałtyckiego przez Kaszuby i Podlasie po Śląsk. Znajdziemy tu klasyczne drewniane domki za niewielką cenę, jak i wystrzałowe glampingi. Część kempingów jest położona z dala od cywilizacji, gdzie można oderwać się od wielkomiejskiego pędu. Inne miejsca znajdują się w niewielkiej odległości od miast lub miasteczek, gdzie znajdziemy szereg atrakcji.
Wypoczynek z dużą ilością udogodnieńWiększość miejsc oferuje bezpłatny dostęp do Internetu oraz parking. Dostępne są kempingi z sauną, jacuzzi czy basenem. Przeważająca część obiektów ma balkon lub taras. W wielu z nich spędzimy też czas w ogrodzie, rozkoszując się przepięknymi widokami na okolicę. W dużej ilości kempingów dozwolone są zwierzęta. Na miejscu wypierzemy też ubrania czy obejrzymy telewizję.
Podróżujący i aktywności
Podczas wakacji w Polsce warto zobaczyć choćby kilka parków narodowych, które znajdują się w każdym zakątku kraju. Mamy w czym wybierać – jest ich aż dwadzieścia trzy. Można też zdecydować się na zwiedzanie licznych parków krajobrazowych lub rezerwatów przyrody. Te ostatnie często znajdują się nawet w miastach. Każdy wielbiciel natury znajdzie w Polsce coś dla siebie – morze, góry, jeziora, rzeki, a nawet wygasłe wulkany. Wystarczy tylko dysponować kilkoma dniami urlopu.
Polska wymarzonym miejscem dla sportowcówAktywny wypoczynek to coś dla Ciebie? Wybierz się na urlop w Polsce! Kąpiele w jednym z ponad 600 jezior Pojezierza Lubuskiego, żeglowanie na Mazurach, windsurfing na Helu czy spływ kajakowy Czarną Hańczą to możliwości dla tych, którzy kochają wodę. Fani gór odnajdą swoje miejsce na ziemi w Bieszczadach czy Tatrach. Rowerzyści mogą wybrać się na wycieczkę Green Velo, Nadmorskim lub Żelaznym Szlakiem Rowerowym, Velo Dunajec czy Forteczną Trasą Rowerową. Miłośnicy jazdy konnej z pewnością docenią piękno Transbeskidzkiego lub Transjurajskiego Szlaku Konnego. Na terenie kraju odbywa się też wiele zawodów czy maratonów sportowych. Najbardziej zaawansowanych zainteresować może Runmageddon odbywający się we wszystkich dużych miastach czy Bieg Rzeźnika.
60% polskiego bursztynu jest eksportowana do innych krajów.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Polsce
Fanom wysiłku i adrenaliny poleca się spływ kajakowy rzeką Drawą. Jest to jedna z piękniejszych rzek w Polsce. Na eskapadę najlepiej wybrać się od lipca do września. Musimy liczyć się jednak z koniecznością częstego przenoszenia kajaka przez leżące drzewa. Rzeka nie należy też do prostych, dlatego warto wcześniej nabrać doświadczenia podczas łatwiejszych spływów.
2. Poznań i okoliceJedno z najstarszych miast w Polsce kryje w sobie wspaniałą architekturę i wiele niezwykłych miejsc, a także oferuje możliwość skosztowania przepysznych dań regionalnych. Klasyczne zwiedzanie obejmuje Stare Miasto, Ostrów Tumski czy Dzielnicę Cesarską, ale warto też zapuścić się do dzielnicy Jeżyce czy odkryć okoliczne perełki takie jak Zamek w Kórniku lub Pałac w Rogalinie.
3. Zamek w GołuchowieBajkowy Zamek pierwotnie zbudowany był w stylu wczesnorenesansowym, jednak w II połowie XIX wieku przeszedł gruntowną renowację. W przeszłości należał do rodzin Leszczyńskich i Działyńskich, obecnie jest częścią Muzeum Narodowego w Poznaniu. Wewnątrz zobaczyć możemy gobeliny, meble, renesansowe malarstwo europejskie oraz zbiór waz antycznych.
4. Zwiedzanie ToruniaNie bez powodu Stare Miasto w Toruniu wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W mieście znajdziemy nie tylko imponującą gotycką architekturę, ale także spędzimy czas na jednym z licznych festiwali, takim jak odbywający się co roku Bella Skyway. Fani muzeów będą usatysfakcjonowani wizytą w jednym z muzeów poświęconych piernikom lub w Centrum Sztuki Współczesnej.
5. Nadmorski szlak rowerowyPrzejechanie całego szlaku to nie lada wyczyn, liczy on bowiem ponad 8500 kilometrów. Przebiega przez kraje basenu Morza Bałtyckiego. Na rozgrzewkę warto więc wybrać się na przejażdżkę polskim szlakiem, który ma jedynie 588 kilometrów. Trasa biegnie od Świnoujścia do Gronowa w województwie warmińsko-mazurskim.
6. Kopalnia Soli w BochniZaskoczyć może, że wydobycie soli w tej okolicy rozpoczęło się 3,5 tysiąca lat p.n.e. Wówczas pozyskiwano ten składnik za pomocą studni solankowych. Z upływem lat i rozwojem techniki zaczęto jednak budować pierwsze szyby. Obecnie kopalnia jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Małopolski. Jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odbywają się tu także liczne imprezy, takie jak Turniej Judo czy Bieg Sztafetowy. Warto zdecydować się na pobyt nocny i poczuć, jak panujący mikroklimat wpływa na naszą odporność.
7. Relaks w Krynicy-ZdrójW przeszłości przyjeżdżały tu najznamienitsze postacie w historii Polski – Józef Piłsudski, Henryk Sienkiewicz, Jan Matejko czy Julian Tuwim. Obecnie można nie tylko poczuć ducha dawnych czasów, oglądając budynki takie jak dawny pawilon koncertowy w Parku Słotwińskim, Łazienki Borowinowe czy Willa Góral, ale także poprawić stan zdrowia. W uzdrowisku leczy się m.in. choroby krążenia, układu trawiennego i moczowego. W mieście znajduje się też Muzeum Nikifora poświęcone malarzowi prymitywiście, rozsławionemu w Polsce przez film „Mój Nikifor”. Niedawno w Krynicy otwarto także nowy punkt widokowy i ścieżkę w koronach drzew, wzbogacając wachlarz lokalnych atrakcji turystycznych.