Kempingi na Kaszubach

Kempingi na Kaszubach

Znaleźliśmy 37 Kempingi. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!

Znajdź Kempingi na Kaszuby

Główne atrakcje w na Kaszuby

  • Kempingi
  • Festiwal Folkloru
  • Wdzydze Kiszewskie
  • Gdańsk
  • Zamek w Malborku
  • Korona Starego Gdańska

Kempingi na Kaszuby: Najpopularniejsze cele podróży

    Kempingi na Kaszubach

    Odpoczynek w nadmorskim klimacie

    Kaszuby to region kulturowy należący do Pomorza Gdańskiego. Na tym obszarze znajdziesz wiele noclegów na kempingach, dlatego też możesz wybrać takie lokum, które najbardziej będzie Ci odpowiadać. Jeżeli chcesz podczas swoich kaszubskich wakacji leniwie spędzić czas nad morzem lub spróbować swoich sił w sportach wodnych, warto pomyśleć o zakwaterowaniu niedaleko wybrzeża – w pasie od Ustki i Władysławowa do Gdyni i Gdańska. Jeśli zależy Ci na spokoju i ciszy, wynajmij nocleg na kempingu w pobliżu Kaszubskiego Parku Narodowego, jeśli natomiast planujesz zwiedzić wszystkie kaszubskie miasteczka, wybierz jeden z kempingów mieszczących się w Kościerzynie czy Starogardzie Gdańskim.

    Z wizytą nad Bałtykiem

    Noclegi na kempingach to dobry pomysł na wakacje na Kaszubach, w szczególności dla tych osób, które cenią sobie ciszę, spokój i odpoczynek na łonie natury. Kempingi znajdują się zarówno w większych miastach, takich jak Gdańsk czy Gdynia, jak i mniejszych miejscowościach położonych w głąb lądu. Zakwaterowania znajdą tam zarówno pary czy seniorzy, jak i rodziny z dziećmi i grupy znajomych. Obiekty położone są w malowniczych okolicach, nierzadko mieszczą się tuż obok plaży lub niedaleko jeziora. Goście mogą w nich korzystać z Wi-Fi, TV, kuchni, pralki czy sprzętu do grillowania. Warto dodać, że w ponad połowie z nich mile widziane są czworonogi. Udanego pobytu!

    Podróżujący i aktywności

    Kaszuby dla rodzin z dziećmi

    Większość turystów przyjeżdża na Kaszuby z zamiarem wypoczęcia na plaży i zwiedzenia Trójmiasta. Nie ma co się dziwić – w Gdańsku, Gdyni i Sopocie atrakcji nie brakuje, ale warto wiedzieć, że do Kaszub należy również wiele innych ciekawych turystycznie miejscowości, położonych w głąb lądu. Odwiedźcie miasto trzech muzeów, Kościerzynę, i zajrzyjcie do Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Kolejnictwa i jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu. W mieście nazywanym „sercem Kaszub”, Kartuzach, poznajcie historię regionu w Muzeum Kaszubskim i zobaczcie kolegiatę z XIV wieku z dachem w kształcie trumny. Warto również zajrzeć do Bytowa, gdzie znajduje się Muzeum Zachodniokaszubskie poświęcone etnografii, historii miasta i jego zabytkom. Nie zapomnijcie też zatrzymać się w miejscowości Kluki, w której mieści się Muzeum Wsi Słowińskiej – niesamowity skansen, w którym odkryjecie historię Słowińców i dowiecie się, jak dawniej wyglądało życie na pomorskiej wsi.

    Kaszuby dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury

    Nie trzeba jechać poza granice Polski, aby móc odpocząć od miejskiego zgiełku i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Nie będziesz się tu nudzić! Mamy dla Ciebie kilka propozycji na spędzenie czasu w tym niezwykle malowniczym regionie. Wybierz się do Szwajcarii Kaszubskiej, czyli północnej i centralnej części Kaszub, i spędź dzień na jednym ze szlaków krajobrazowych. Na tym obszarze znajduje się też Droga Kaszubska, 20-kilometrowa trasa z najpiękniejszymi widokami na Pomorzu. Rozpoczyna się w miejscowości Garcz, wiedzie przez Chmielno i Ostrzyce i kończy się w Wieżycy. Warto również pokusić się o zdobycie szczytów Wzgórz Szymbarskich lub zachwycić się widokami w Kaszubskim Parku Narodowym. Znajduje się tam zarówno wiele szlaków pieszych, jak i rowerowych. Jeśli jesteś miłośnikiem sportów wodnych, możemy polecić Ci wycieczkę na tzw. Kółko Raduńskie, czyli szlak wodny prowadzący przez 10 jezior i mający długość 40 kilometrów.

    Do znanych Kaszubów należą między innymi Józef Wybicki, Lech Wałęsa, Czesław Niemen czy Agnieszka Osiecka.

    Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Kaszubach

    1. Spróbuj lokalnych potraw

    Ludowa kuchnia Kaszub dawniej bazowała na łatwo dostępnych produktach, takich jak ziemniaki, warzywa i ryby. Dziś kaszubskie potrawy obfitują w wiele gatunków ryb, a wśród tradycyjnych dań znajdują się śledź po kaszubsku, zupa brzadowa z suszonych owoców lub zupa z żółtej brukwi. Poznaj nowe smaki!

    2. Zobacz, jak dawniej wyglądała polska wieś

    Wybierz się do skansenu – Muzeum-Kaszubskiego Parku Etnograficznego imienia Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich, powstałego w 1906 roku. Na 22 hektarach mieści się ponad 50 obiektów z Kaszub z okresu od XVII do XX wieku. Są to między innymi domy, dwory, szkoła, karczmy, wiatraki, kościoły i budynki gospodarcze. Czasami odbywają się tam warsztaty muzealne i organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, na przykład Dzień Dziecka czy Zielone Świątki.

    3. Poznaj zespoły folklorystyczne z całego świata

    Weź udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”, organizowanym corocznie w wielu miejscowościach na Kaszubach. Występuje na nim wiele zespołów folklorystycznych z całego świata, na przykład z Peru, Indii, Ameryki czy Albanii. Odbywają się tam liczne koncerty, warsztaty i pokazy sztuki, a na kiermaszu można zakupić lokalne przysmaki i rękodzieło.

    4. Wejdź na wszystkie punkty widokowe w Gdańsku

    Odwiedź osiem punktów widokowych i zdobądź wyjątkową odznakę „Zdobywca Korony Starego Gdańska”. Wśród miejsc widokowych znajduje się Wieża Ratusza Głównego Miasta, Wieża Więzienna Muzeum Bursztynu, Wieża Kościoła św. Katarzyny, Wieża Bazyliki Mariackiej, Wieża Twierdzy Wisłoujście, Wieża Przyrodników Muzeum Archeologicznego, Góra Gradowa – Centrum Hevelianum i Latarnia Morska w Nowym Porcie.

    5. Odwiedź twierdzę wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

    Zajrzyj do Malborka – to tam znajduje się zakon krzyżacki, jeden z najlepiej zachowanych gotyckich obiektów tego typu na świecie. Wznoszono go w kilku etapach, między XIII a XV wiekiem, a w 1997 roku został wpisany na listę zabytków UNESCO. Podzielony jest na trzy części: Zamek Wysoki, Średni i Pałac Wielkich Mistrzów, a oprócz tego można na jego terenie mieszczą się tarasy z ogrodem, młynem i cmentarzem.

    6. Pobaw się gliną

    W Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów weź udział w warsztatach garncarskich i przywieź ze sobą do domu własnoręcznie zrobioną pamiątkę. Muzeum działa w Chmielnie od 1907 roku i jest prowadzone już od 10 pokoleń przez jedną rodzinę. Możesz tam zobaczyć ekspozycję ceramiki i zakupić gotowe już naczynia w sklepie stacjonarnym mieszczącym się na terenie muzeum.

    7. Odpocznij na plaży

    Sprawa jest oczywista – koniecznie wypocznij na jednej z kaszubskich plaż w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie.

    FAQs: Kempingi na Kaszuby

    Jakie typy udogodnień można zazwyczaj znaleźć na kempingu na Kaszuby?

    Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można powiedzieć, że kempingi na Kaszuby oferują wszystko czego podróżujący pragną! Tutaj, kempingi posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: grill (82%), ogród (62%) i balkon/taras (62%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

    Jakie są opinie na temat kempingów na Kaszuby?

    Według danych ze strony Holidu, mniej niż 20% kempingów na Kaszuby otrzymało ocenę 4.5 gwiazdki. Można z tego wywnioskować, że nie jest to najlepszy cel podróży, jeśli szukamy bardzo dobrze ocenianych kempingów na Polsce.

    Czy kempingi na Kaszuby są przyjazne dla dzieci?

    Dane ze strony Holidu pokazują, że 59% kempingów na Kaszuby jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, dlatego łatwo będzie Ci znaleźć kemping dla siebie i całej rodziny.

    Czy kempingi na Kaszuby są odpowiednie dla urlopowiczów, którzy chcą podróżować ze swoimi zwierzętami domowymi?

    Oczywiście! W Kaszuby, 86% kempingów oferuje podróżnym możliwość zabrania ze sobą zwierząt domowych, 62% posiada też ogród!

    Czy kempingi na Kaszuby zazwyczaj oferują dostęp do internetu?

    Według danych Holidu, około 38% kempingów na Kaszuby ma dostęp do internetu, aby pozostać w kontakcie podczas urlopu!

    Ile trzeba zapłacić za pobyt na kempingu na Kaszuby?

    Według danych z ubiegłego roku, jest mniej niż 40% kempingów na Kaszuby, które kosztują mniej niż 100 zł za noc.

    Czy kempingi na Kaszuby zazwyczaj posiadają kominek lub basen?

    Nie zawsze. Według danych zebranych w ubiegłym roku, tylko 9% kempingów na Kaszuby ma kominek.

    Czy kempingi na Kaszuby są odpowiednie na pobyt z dużą grupą znajomych czy raczej na weekendowy odpoczynek we dwoje?

    Według danych Holidu, 89% kempingów jest odpowiednia dla czterech gości. W tej lokalizacji, około 38% kempingów posiada przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Jest to idealne miejsce dla małych grup znajomych lub rodziny!

    Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w kempingach w Kaszuby?

    Tak, Kaszuby to idealne miejsce, aby spędzić czas wśród natury! 62% kempingów posiada tutaj balkon lub taras, a 54% oferuje piękny widok. Ponadto, 62% ma ogród, więc bez problemu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 82% kempingów posiada grill.

    Destynacje na Kaszuby dla Kempingi