Wille na Kaszubach
Znaleźliśmy 104 Wille. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Kaszuby, które mogą być interesujące
Wille na Kaszubach
Większość willi to obiekty przeznaczone dla większych, kilku- lub kilkunastoosobowych grup, jednak znajdziemy tu także miejsca, w których mogą zatrzymać się pary. Niektóre obiekty położone są bezpośrednio nad jeziorem. Dużo noclegów znajdziemy w okolicach przepięknego Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Relaks z dala od miasta na KaszubachPrzeważająca część willi posiada dużą ilość udogodnień, takich jak tarasy z leżakami, baseny, jacuzzi, a nawet sauny i kominki. Z większości obiektów roztaczają się piękne widoki. Dostępna jest duża ilość noclegów z możliwością skorzystania z ogrodu. Znajdziemy też wille, gdzie można przyjechać ze zwierzętami. W części miejsc bezpłatnie połączymy się z WiFi i zaparkujemy samochód. W niektórych willach przygotowano także atrakcje na deszczowe dni – telewizory, gry wideo, planszowe czy puzzle.
Podróżujący i aktywności
Nie bez powodu region Kaszub nazywa się małą Szwajcarią. Choć najwyższe wzniesienie – Wieżyca – liczy sobie jedynie 328 m n.p.m., ukształtowanie terenu jest tutaj wyjątkowo malownicze. Na Kaszubach znajdziemy liczne wzgórza, lasy i jeziora. W granicach regionu znajdują się liczne parki, w tym Park Narodowy Bory Tucholskie, Słowiński Park Narodowy, Kaszubski Park Krajobrazowy czy Wdzydzki Park Krajobrazowy. W tym ostatnim znajduje się malownicze jezioro Wdzydze. Popularne wśród turystów jest także Jezioro Charzykowskie. Jeśli chcemy zaznać spokoju, lepiej wybrać się nad Jezioro Wielkie, Okuniewko lub Borowo.
Kaszuby dla amatorów aktywnego wypoczynkuWielbiciele ruchu na Kaszubach nie zaznają nudy. Warto wsiąść na rower i pojechać na wycieczkę jedną z licznych tras, takich jak Kaszubska Marszruta czy szlak biegnący od Kościerzyny do miejscowości Wdzydze. Fani sportów wodnych mogą zażyć kąpieli w jednym z licznych jezior takich jak Jezioro Żarnowieckie lub popływać łódkami lub jachtem po jeziorze Wdzydze. Kajakowicze ucieszą się na wieść o możliwości zorganizowania spływu na Brdzie, Wdzie, Słupi, Piławie oraz Gwdzie. Dobrym pomysłem jest także spróbowanie swoich sił na desce stand up paddle.
Język kaszubski ma status języka regionalnego. Nazwy miejscowości na Kaszubach są zapisane w języku polskim i kaszubskim. Istnieje też możliwość zdania matury w tym języku i używania kaszubskiego przed organami administracji. Warto posłuchać muzyków, którzy śpiewają znane utwory w języku kaszubskim
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu na Kaszubach
Jeden z dwóch parków nadmorskich w Polsce chroni wydmowy pas mierzei z niespotykanymi w innych miejscach ruchomymi wydmami. Dzięki dużej różnorodności biologicznej Park został włączony do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Można zwiedzać go pieszo, korzystając z jednego z 16 szlaków, na rowerze lub kajakiem. Jednorazowe wejście do Parku kosztuje 7 zł, ale można też nabyć bilet uprawniający do zwiedzania Parku przez 3 dni.
2. Skansen we Wdzydzach KiszewskichW liczącym sobie ponad 100 lat Muzeum Etnograficznym można zobaczyć budynki takie jak chałupy, karczmy, kościoły, wiatraki czy dwory pochodzące z regionów Kaszub i Kociewia. Skansen położony jest nad jeziorem Gołuń. Wycieczka do Muzeum pozwoli nam cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak dawniej żyli ludzie. Odbywają się tu też imprezy takie jak Jarmark Wdzydzki albo Święto Kartofla.
3. Przejażdżka Drogą KaszubskąDwudziestokilometrowa Droga Kaszubska, biegnąca od Garcza do Wieżycy, to cały region w miniaturze. Mimo że odcinek można przejechać w ponad 20 minut, warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu, żeby pokontemplować piękne widoki. Po drodze zobaczymy sześć jezior, zalesione wzgórza i pola. Lepiej przyjechać tu samochodem, ponieważ nasilony ruch na niektórych odcinkach powoduje, że przejażdżka rowerem nie jest bezpieczna.
4. Zamek w BytowieGotycki zamek krzyżacki z przełomu XIV i XV wieku to idealne miejsce dla pasjonatów historii. Wewnątrz znajduje się Muzeum Zachodniokaszubskie, w którym można obejrzeć wystawę stałą o kulturze materialnej Kaszubów bytowskich. Na zamku organizowane są walki rycerskie, koncerty, a także Dni Miasta Bytowa.
5. Wycieczka do GdańskaZwiedzanie centrum Gdańska, wystawy w Europejskim Centrum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej, rejs po Motławie to świetny sposób na spędzenie całego dnia. Warto przyjechać tu w czasie jednego z licznych festiwali, takiego jak Festiwal Szekspirowski. Amatorzy wypoczynku nad morzem znajdą tutaj aż dwadzieścia trzy kilometry plaż.
6. Lot paralotniąSzukający mocniejszych wrażeń fani pięknych widoków mogą zdecydować się na lot paralotnią nad Kaszubami. W okolicy jest kilka firm, które oferują tego typu ekspedycje, dzięki którym można zobaczyć Jezioro Wdzydzkie czy Bory Tucholskie z nieco innej perspektywy. Lot trwa kilkanaście minut. Możemy też alternatywnie wybrać się na lot balonem po okolicy.
7. Degustacja kaszubskich przysmakówKaszubskie truskawki, które są słodsze od tych uprawianych w innych regionach Polski, śledzie po kaszubsku, pierogi z nadzieniem rybnym to tylko jedne z dań, których warto skosztować podczas wakacji. Popularną zupą jest dziadówka – zupa na bazie maślanki z dodatkiem boczku oraz czernina, gotowana na kaczej krwi. Warto spróbować także sycącego placka po kaszubsku, a na deser zjeść ruchanki – owalne placki z cukrem, popijając je zbożową kawą.