Chatki & siedliska na Kaszubach
Znaleźliśmy 118 Chatki & siedliska. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Kaszuby, które mogą być interesujące
Chatki & siedliska na Kaszubach
Kaszuby to region zajmujący część Pomorza Gdańskiego. Jest on na tyle rozległy, że wybór obiektu noclegowego jest nie lada wyzwaniem. W Holidu polecamy szczególnie chatki i siedliska położone w centralnej części Pojezierza Kaszubskiego, określanej Szwajcarią Kaszubską. Region ten słynie z wyjątkowego uroku. Obiekty położone w Szymbarku czy Ostrzycach sąsiadują bezpośrednio z Kaszubski Parkiem Krajobrazowym. Piękna okolica zadowoli wielbicieli spacerów i wycieczek rowerowych. Oferujemy także chatki położone w otoczeniu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Na naszej stronie znajdziesz także obiekty znajdujące się bliżej większych miast jak Gdynia czy Władysławowo. Sprawdź nasze ulubione propozycje! Ciekawą opcją są również urocze domki w miejscowości Karwia. Bliskość plaży Karwieńskie Błota to ich duży atut.
Chatka na Kaszubach dla całej rodzinyChatki i siedliska na Kaszubach to najlepszy pomysł na rodzinne wakacje na Pomorzu. Przestronne obiekty zapewniają zakwaterowania dla 6-8, a nawet 12 osób! Wybór kameralnego domu to idealne rozwiązanie, by spędzić urlop w ciszy i otoczeniu przyrody. Obiekty posiadają w pełni wyposażoną kuchnię oraz część wypoczynkową. Zdecydowana większość z nich udostępnia również prywatny ogród. Położone w otoczeniu lasu, pozwalają nacieszyć oczy odcieniami zieleni. Na terenie siedlisk znajdują się także place zabaw dla najmłodszych, którzy mogą spożytkować tu swoją energię. W tym czasie dorośli mogą miło spędzić czas przy ognisku bądź grillu. Niezbędny do tego sprzęt jest zapewniany przez obiekty noclegowe. Wybór domku na Kaszubach to także dobra opcja dla wyjeżdżających na wakacje z czworonogiem. Zwierzęta są tutaj mile widziane.
Podróżujący i aktywności
Kaszuby to świetny kierunek na rodzinne wakacje. Nie brakuje tu malowniczych terenów do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ciekawą atrakcją jest Interaktywne ZOO „Zwierzaki nad Potokiem”, znajdujące się w Żukczynie nieopodal Gdańska. Dzieci mogą tu poznać, dotknąć, a nawet nakarmić wiele gatunków oswojonych zwierząt. Obiekt oferuje także miejsca do wspólnego grillowania. Nie można zapomnieć o Kaszubskim Parku Miniatur, który przypadnie do gustu fanom makiet i dioramów. Park podzielony jest na strefy tematyczne, które zaciekawią także dorosłych. Z kolei w miejscowości Bliziny powstał Świat Labiryntów. Drewniany labirynt o łącznej długości 5 km z wieżami i mostami wciągnie w zabawę całe rodziny. Sprawdź, czy tak łatwo znajdziesz z niego wyjście! Na Kaszubach nie brakuje także miejsce do wodnego szaleństwa. W Chojnicach warto odwiedzić Park Wodny z licznymi udogodnieniami jak sauny czy tzw. rwąca rzeka. Podobny aquapark znajduje się w Kościerzynie. Jest to idealne miejsce, gdzie rozrywkę można połączyć z relaksem.
Kaszuby dla miłośników sportuKaszuby to region tak rozległy i ciekawy, że najlepiej jest zwiedzać go aktywnie. Podczas spaceru można zaobserwować najwięcej z niezwykłej przyrody tego terenu. Znajdują się tu liczne szlaki jak, chociażby Szlak Pięciu Jezior. Jest to ścieżka o długości 5 km prowadząca przez teren Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Podążając tą trasą, mijamy wszystkie charakterystyczne elementy krajobrazu Kaszub – jeziora, nadjeziorne łąki i lasy sosnowo-świerkowe. Szlak prowadzi po pętli, a po drodze, nad jeziorem Kramsko Małe, przygotowano miejsce na dłuższy odpoczynek czy nawet piknik. Kaszuby to także przepiękne szlaki rowerowe, które potrafią zaskoczyć pagórkami. Najbardziej popularny jest Szlak Pierścienia Zatoki Puckiej, o długości aż 76 km. Skradnie on serce każdego fana ciekawostek etnograficznych. Miłośnicy sportów wodnych znajdą na Kaszubach liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, a także możliwość spływu kajakowego. Wyruszyć można z Borska kanałem rzeki Wdy. Trasą tą można spokojnie płynąć z prądem rzeki, zatem polecana jest też dla rodzin z dziećmi.
Czy wiesz, że język kaszubski od 2005 roku ma status języka regionalnego?
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Kaszubach
Na Kaszubach znajduje się słynny zakład ceramiczny rodziny Neclów, w którym stworzono Żywe Muzeum Ceramiki. Można tu nie tylko podziwiać eksponaty z charakterystycznym zdobieniem, ale też zobaczyć jak wygląda praca garncarza. Po wizycie może się okazać, że tutejsza porcelana zachowała się jeszcze w rodzinnych domach.
2. Podziwiaj Kaszuby z wieży widokowejNa terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego stoi wysoka na ponad 35 metrów wieża widokowa z trzema platformami. Podziwiać z niej można widok Jezioro Wdzydzkie i okolicę. Na ostatniej platformie zamontowano lunetę, która przybliża obserwowany teren. Na terenie Parku Krajobrazowego dostępna jest także wypożyczalnie sprzętu wodnego i wiaty piknikowe.
3. Ruchome WydmyPunkt obowiązkowy pobytu na Kaszubach to ruchome wydmy na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Obserwowanie stałego ruchu piasku zachwyci szczególnie najmłodszych. Tutejsza Wydma Łącka nazywana jest polską Saharą. Jeśli podróżujemy z dziećmi, można dotrzeć tam rowerem bądź meleksem, co będzie najłatwiejsze i najszybsze.
4. Dzień w sercu KaszubKościerzyna uznawana jest za serce Kaszub. Warto przyjechać tu na cały dzień i odwiedzić wszystkie trzy znajdujące się tutaj muzea – Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu i Muzeum Kolei. Miłym przerywnikiem będzie wieczorne piwo z kościerskiego browaru. Kościerzyna to także ważny punkt na mapie europejskich sanktuariów maryjnych.
5. Na spacer do rezerwatu przyrodyMiłośnikom długich spacerów przypadnie do gustu wyprawa trasą z Władysławowa, przez Rozewie aż do Jastrzębiej Góry. Na terenie Przylądku Rozewskiego warto zobaczyć dwie latarnie morskie – starą z 1822 roku i nową z 1875 roku. Na terenie rezerwatu podziwiać można klifowe wybrzeże oraz niezwykłą faunę i florę tego terenu.
6. Wycieczka rowerowaSzlak dla siebie znajdą tutaj również fani jazdy na rowerze. Warto przejechać się fragmentem szlaku EuroVelo10 – od rezerwatu Beka do Pucka. Sprawdzi się ona także dla rodzin z dziećmi. Trasa prowadzi niezwykle malowniczą aleją lipową, przez Rzucewo z neogotyckim zamkiem i Cypel Rzucewski.
7. Muzeum Kultury Ludowej PomorzaW Swołowie powstało Muzeum Kultury Ludowej Pomorza, które zajmuje się przedstawianiem kultury materialnej pomorskich chłopów. Obejrzeć można tu eksponaty związane z tradycyjnym tkactwem i browarnictwem. Samo Swołowo zyskało przydomek stolicy „Krainy w kratę” ze względu na swój średniowieczny układ przestrzenny.