Agroturystyka na Kaszubach
Znaleźliśmy 141 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Znajdź Agroturystyka na Kaszuby
Najlepsze Agroturystyka w na Kaszuby
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Kaszuby, które mogą być interesujące
Agroturystyka na Kaszuby: Najpopularniejsze cele podróży
Główne atrakcje w na Kaszuby
- Bory Tucholskie
- Jastrzębia Góra
- Gdańsk
- Gdynia
- Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie
- Fokarium na Helu
- Skansen w Wdzydzach Kiszewskich
Agroturystyka na Kaszubach
Kaszuby to region kulturowy, położony w województwie pomorskim, niedaleko Półwyspu Helskiego. Jego zróżnicowany krajobraz: morze, jeziora, pagórki i lasy, sprawia, że rocznie odwiedza go mnóstwo turystów. Baza noclegowa jest ogromna, ale wspaniałym pomysłem na Kaszuby jest zdecydowanie agroturystyka. W Holidu znajdziesz wiele agroturystyk i będziesz mógł wybrać tą idealną dla ciebie. Zdecydowanie najwięcej ofert znajduje się w powiecie Puckim w okolicach Jastrzębiej Góry i na Helu, a także w Trójmieście. Jeśli jednak szukasz pełnego relaksu na łonie przyrody z dala od tłumu turystów, wybierz agroturystyki w powiatach wejherowskim i kartuskim, blisko Borów Tucholskich i Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Doskonałe rodzinne wakacje na KaszubachW agroturystyce na Kaszubach niczego Ci nie zabraknie. Ty i Twoja rodzina spędzicie tam swoje wymarzone wakacje. Pary i grupy przyjaciół również znajdą na Kaszubach ofert dla siebie. Agroturystyki tego regionu mogą pomieścić od 2, 4 do 6 osób. Na ich wyposażeniu znajduje się wszystko, co potrzebne do pełnego relaksu: ogród, balkon lub taras, widoki, a w niektórych nawet basen, jacuzzi i sauna. Czego chcieć więcej? Darmowy Internet jest w standardzie. Pozostałe udogodnienia to kompletna kuchnia, czasami nawet pralka, TV, a dla najmłodszych plac zabawa. Podróżujesz ze zwierzęciem domowym? Nie ma problemu, jest ono mile widziane.
Podróżujący i aktywności
Kaszuby zachwycają przyrodą, a szczególnie gdy podziwiasz ją z zupełnie innej perspektywy, jaką może być kajak. W tym regionie znajdziesz setki firm i szkółek, które oferują zorganizowane spływy, wypożyczają sprzęt, a także szkolą, abyś mógł samodzielnie zacząć uprawiać ten sport. Na Kaszubach będziesz mógł wybierać spośród licznych tras kajakowych bez końca. Wybierasz się na kajaki z dziećmi i szukasz spokojnego spływu? Poznaj najstarszą trasę kajakową po rzece Brda na Pojezierzu Bytowskim. Kolejną spokojną trasą, krętą i szeroką, o spokojnym nurcie, jest spływ po rzece Tuga. Prawdziwą przygodą będzie również spływ po rzece Wierzyca, bujna przyroda powoduje jednak, że po drodze można znaleźć wiele przeszkód do pokonania. Mogą pojawić się gałęzie i podwodne głazy. Drogę urozmaicą Ci niskie kładki i rwący nurt, zdecydowanie jest ona przeznaczona dla profesjonalistów. Trasą o niesamowitych walorach przyrodniczych dla bardziej doświadczonych kajakarzy jest także spływ po rzece Bukowina. Na Kaszubach nie będziesz się nudził.
Kaszuby dla fanów dwóch kółekZwiedzaj Kaszuby rowerem! Jeśli wybierzesz ten środek poruszania się po tej pięknej krainie, na pewno nie pożałujesz. Na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego przebiega jedna z głównych polskich tras rowerowych Gdynia - Człuchów. Od niej odchodzi w tym miejscu 10 bocznych tras, o niezwykłej wartości historycznej i przyrodniczej. Trasa Kartuzy – „Złota Góra” jest dosyć krótka, ma długość około 12 km. Jednak jest bardzo bogata w atrakcje, takie jak: Zamek w Łapalicach, Muzeum Ceramiki Kaszubskiej oraz punkt widokowy na „Złotej Górze”. Inne krótkie i przyjemne trasy po tym niezwykłym parku to: z Szemudzkiej Huty do Bagniewa; pętla Kartuzka; z Borowa do Ostrzyc; z Kolano do Kościerzyny. Pięknym dłuższym rowerowym szlakiem idealnym na letni dzień jest Chmielno – Stężyca. Wyjątkowe miejsca na trasie to dawny młyn wodny w Chmielonku i barokowy kościół w Stężycy. Bardzo ciekawym szlakiem jest również ten z Kamienicy Królewskiej do Łączyno. Odwiedzisz po drodze punkt widokowy „Zamkowa Góra” i grodziska nad jeziorem Odnoga. Rowerowy plan na wakacje najlepiej zrealizować na Kaszubach!
Na Kaszubach zakorzenił się bardzo ciekawy zwyczaj wciągania tabaki, czyli proszku, którego skład to 60% tytoniu i inne liście i zioła, takie jak jałowiec, liście porzeczki i wiśni lub chrzan.
7 rzeczy do zrobienia na Kaszubach
Ruchanki to jeden z typowych przysmaków na Kaszubach. Są to płaskie owalne placuszki z ciasta chlebowego, które podaje się najczęściej z jabłkiem. Przyrządza się je z resztek masy pozostałych po wypieku chleba. Jedynie w czasie karnawału wyrabia się ciasto z mąki pszennej i drożdży. Zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych województwa pomorskiego.
2. Odwiedź Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w WejherowieTo niezwykłe Muzeum pełne kolorów znajduje się w równie wyjątkowym budynku, jakim jest Pałac Przebendowskich. Muzeum w ciągu swych 40 lat działalności zgromadziło ogromną kolekcję zabytków piśmiennictwa i muzyki. Tutaj dowiesz się więcej o kaszubskich pisarzach, poetach i kompozytorach. Ważny punkt podczas Twojej podróży!
3. Skansen w Wdzydzach KiszewskichIdealne miejsce, aby spędzić czas z rodziną. Skansen w Wdzydzach Kiszewskich jest najstarszym w Polsce i ma bardzo dużą powierzchnię. Przeniesiesz się w czasie do dziewiętnastowiecznej wsi kaszubskiej. Dla dzieci organizowane są warsztaty plastyczne!
4. Wycieczka do Fokarium na HeluBędąc na Kaszubach, warto udać się do tego magicznego miejsca. Przeznaczenie obiektu nie jest turystyczne. Jego celem jest ochrona tych zwierząt i przywrócenie populacji fok szarych na Bałtyku. Możesz jednak wybrać się tutaj i podziwiać ich życie. Na miejscu znajduje się również muzeum opisujące ssaki naszego morza.
5. Jeden dzień w KościerzyniePrzepiękne miasteczko, którego historia sięga XIII wieku. Warto tutaj zobaczyć w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Piętę Kościerską z 1430 roku, stary rynek, budynek byłego browaru, a także pomnik Remusa. W mieście znajdują się również 3 ciekawe muzea: Muzeum Akordeonu, Muzeum Kolejnictwa i Muzeum Ziemi Kościerskiej.
6. Spacer po Gołubiańskim Ogrodzie BotanicznymW miejscu dzisiejszego ogrodu botanicznego znajdował się wcześniej prywatny ogród państwa Butowskich. Na przestrzeni lat zgromadzono tysiące gatunków roślin, które podzielono na pięć działów: lecznicze, ozdobne, ekologiczne, arboretum i zadrzewienia. Część ogrodu to piękna łąka z roślinami zagrożonymi w Polsce.
7. Podziwiaj krajobrazy z wieży widokowej „Kaszubskie Oko”Wieża ta ma wysokość 41 metrów. Z jej szczytu rozciąga się widok na Jezioro Żarnowieckie i Morze Bałtyckie. Na górę możesz wspiąć się po schodach, ale nie martw się, jest tutaj również winda. Na co czekasz!