Agroturystyka w Jastarni
Znaleźliśmy 12 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Jastarnia, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Jastarni
Półwysep Helski to jeden z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych geograficznie obszarów w Polsce. Głównym ośrodkiem miejskim jest urokliwa Jastarnia z pięknymi, szerokimi plażami. Przyjeżdżając tu, warto wybrać nocleg, który pozwoli nam na pełniejszy kontakt z naturą. Doskonałym wyborem będą ośrodki agroturystyczne. Są doskonale położone, bardzo blisko plaży w Jastarni lub plaży Jurata.
Ostatni skrawek RzeczypospolitejChoć sam półwysep jest wąziutki i bywa cienką kreską na mapie, plaże w Jastarni i okolicach są bardzo szerokie! Oferta agroturystyczna skierowana jest przede wszystkim do rodzin i mniejszych grup. Znajdziemy tu także noclegi dwuosobowe. I choć mowa o agroturystyce nie oznacza to, że musimy rezygnować z komfortu. Ośrodki agroturystyczne w Jastarni to nowoczesne obiekty. Do dyspozycji gości jest oczywiście spora przestrzeń, najczęściej z ogrodem, a także z tarasem. W większości miejsc znajdziemy sprzęt potrzebny do grillowania. Można tu liczyć na dobre połączenie z internetem przez Wi-Fi i dogodny parking. Jedna trzecia ośrodków chętnie przyjmie podróżujących ze zwierzętami domowymi.
Podróżujący i aktywności
To jedno z najlepszych miejsc, by spróbować wielu rodzajów wodnych aktywności naraz. Dzięki unikalnemu położeniu nad Zatoką Pucką Jastarnia jest ważnym punktem na mapie polskiego żeglarstwa, przed wyjazdem warto więc zajrzeć w głąb szuflady w poszukiwaniu uprawnień. Zatoka Pucka przyciąga też windsurferów. To jedno z najlepszych miejsc w Polsce do uprawiania tego olimpijskiego sportu, a także bliskiego mu kitesurfingu, polegającego na pływaniu z deską, do której doczepiony jest latawiec. Do uprawiania tego sportu potrzebne są jednak odpowiednie warunki. Takie właśnie panują w Jastarni, więc to doskonałe miejsce, by spróbować lub przypomnieć sobie, jak to jest wznosić się ponad morze i miękko lądować w morskiej pianie. W dodatku możemy tu przemierzyć całą Mierzeją Helską na rowerze, korzystając z gotowych, dobrze oznakowanych tras. Biegną wzdłuż morza, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by w ramach postoju schłodzić się w falach Bałtyku. W Jastarni doskonale poczują się także biegaczy i biegaczki. Treningi w unikalnym mikroklimacie Bałtyku i interwały na plaży to przepis na sukces w nadchodzącym sezonie.
Jastarnia dla entuzjastów historii i militariówTak, ten nadmorski kurort może zainteresować także fanów mundurów i sztuki wojennej! Tak strategiczne miejsce, jak półwysep Helski w przeszłości musiało być odpowiednio zabezpieczane przed zakusami wroga. Dziś można podziwiać okoliczne fortyfikacje i obiekty militarne w ramach specjalnie przygotowanego Szlaku Historii Militarnej. Prowadzi on m.in. przez zaporę minową z 1939 r., dwa zachowane punkty obserwacyjne niemieckiego poligonu torpedowego oraz skansen Fortyfikacji II Rzeczypospolitej im. Kontradmirała Włodzimierza Steyera, gdzie znajdują się bunkry. A jeśli podróżujemy z mniej zainteresowanymi tą tematyką członkami rodziny, nie pozostaje nam nic innego, jak skoszarować ich na plaży i nakazać pełnienie wielogodzinnej warty. Z powierzonego im obowiązku powinni wywiązać się znakomicie.
Nazwa Jastarnia pochodzi od słowa „jastra”, które oznaczało coś jasnego bądź jest związana z Wielkanocą. Wielkanoc po kaszubsku to właśnie Jastra.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Jastarni
Fokarium przy stacji morskiej działa prowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego fokarium, poświęcone trzem gatunkom żyjących w Bałtyku fok. Można tu asystować przy karmieniu tych niesamowicie fotogenicznych zwierzaków, a także dowiedzieć się więcej o skrajnie zagrożonym wyginięciem morświnie, który jest ważnym bałtyckim gatunkiem.
2. Poznaj kulturę KaszubJastarnia leży na Kaszubach. To region Polski z bogatą tradycją, kulturą i językiem. Więcej na jej temat dowiemy się właśnie w Jastarni, która dumnie eksponuje swoje dziedzictwo, organizując np. cykliczne wydarzenia kulturalne, a niektóre restauracje mają w swojej ofercie dania kuchni kaszubskiej.
3. JurataWarto przespacerować się do pobliskiej Juraty, która w 2017 r. odłączyła się od Jastarni i jest samodzielną jednostką. Powstały w latach 20. w nowoczesnym, europejskim stylu kurort był miejscem odpoczynku międzywojennej bohemy. Dziś Jurata również utrzymana jest w wytwornym klimacie. W miasteczku znajduje się molo spacerowe, zapraszające wgłąb Zatoki Puckiej.
4. Odwiedź latarnię morskąChoć nie jest udostępniona zwiedzającym, latarnia w Jastarni jest jedną z atrakcji kurortu i dziś, tak jak kiedyś, służy odwiedzającym za punkt orientacyjny. Pomalowana w biało czerwone pasy latarnia powstała w 1950 r. po tym, jak oryginalną konstrukcję z lat 30. wysadzono przed II wojną światową. To najniższa latarnia morska polskiego wybrzeża.
5. Wybierz się do portuJednym z centralnych punktów wybrzeża w Jastarni jest port, położony od strony Zatoki Puckiej. Port w Jastarni brał czynny udział w czynnościach wojennych w 1939 r., będąc ważnym ośrodkiem dla polskiej marynarki. Dziś obsługuje statki rybackie pasażerskie i jachty.
6. Z życia dawnych rybakówZ kulturą rybacką można się bliżej zapoznać w Muzeum Chata Rybacka, które mieści się w zabytkowym budynku z 1881 r., zbudowanym z wyrzuconych przez morze kawałków rozbitych statków. W środku eksponowane są sprzęty rybackie nawet z XV w., a na zewnątrz odbywają się pokazy związane z kulturą Kaszub.
7. Spędź (ty)dzień na plażyPlaże są naturalnie największą atrakcją Jastarni, gdzie komfortowo wypoczniemy i naładujemy baterie.