Agroturystyka w Dębinie
Znaleźliśmy 4 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Dębina, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Dębinie
Za Wami koszmar zdalnej szkoły i marzycie o spokojnych wakacjach, kojącym szumie fal z dala od zgiełkliwych kurortów? Dębina i jej ośrodki agroturystyczne to doskonałe rozwiązanie na leniwe wakacje wśród natury – zarówno na plaży, jak i po powrocie do ośrodka. Część obiektów znajduje się dalej od urwistej linii brzegowej, ale za to są one ukryte w jeszcze bardziej zacisznych częściach urokliwej Dębiny. Wiele noclegów znajdziecie także w pobliskiej Rowie. Warto tam zajrzeć w poszukiwaniu idealnego miejsca dla siebie, zwłaszcza jeśli towarzyszy Wam pies – nieopodal znajduje się plaża dla czworonogów.
Wymarzony domek nad morzemOferta noclegowa w ośrodkach agroturystycznych jest skierowana przede wszystkim do rodzin i mniejszych grup do 6 osób. Znajdziecie tu średniej wielkość drewniane domki, często budowane szeregowo, ale też większe domy czy małe surowe domki, czerpiące z założeń architektury skandynawskiej. Możecie być niemal pewni, że nocleg będzie obejmował także taras lub balkon z cudownym widokiem na okoliczną zieleń, a może nawet kawałek morskiej toni. W ośrodkach znajdziecie sprzęt do grilla, dużo przestrzeni i wiele udogodnień: prywatny parking, TV, dostęp do kuchni. Sporo obiektów otoczonych jest ogrodem, w którym znajdziecie np. piękne huśtawki, w których można zasiedzieć się z książką, plac zabaw lub leżaki.
Podróżujący i aktywności
Tu macie okazję się poczuć jak poza sezonem, spędzając wymarzone rodzinne wakacje, niezmącone staniem w kolejkach i innymi potyczkami z nadmiarowym tłumem. W Dębinie liczy się to, co przyciąga odwiedzających na Pomorze od początku – Bałtyk, plaża, czyste powietrze i kontakt z przyrodą. Nie oznacza to bynajmniej, że brak tu rozrywek. Nieopodal miasteczka rozciąga się przepiękne Jezioro Gardno, w którego południowej części wyznaczono stanowiska do łowienia ryb. Na jeziorze leży rozproszona Wyspa Kamienna, siedlisko mewy srebrzystej. Jezioro leży na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie znajdziecie aż 140 kilometrów tras turystycznych. Z Dębiny można się dostać bezpośrednio na wierzchołki wydm, porastających park, które stale przesuwają się z wiatrem nawet o 10 metrów rocznie! A jeśli zatęsknicie za miejskim gwarem, zawsze możecie wpaść do Ustki (ok. 25 minut jazdy samochodem), gdzie znajduje się wiele muzeów (np. Muzeum Bursztynu) oraz miejsc rozrywki dla dzieci, takich jak park Megalandia.
Dębina dla aktywnychDębina to również fajna propozycja dla osób aktywnych. Tutejsze tereny dostarczają wielu tras biegowych i rowerowych, gdzie powdychacie sporo jodu. Możecie tu liczyć na zróżnicowane pętle, bowiem tutejsze wybrzeże wznosi się na urwistym klifie, a Słowiński Park Narodowy pełen jest wydmowych wzniesień. Rano możecie zrobić trening ogólnorozwojowy na plaży lub pomedytować, korzystając z pustej przestrzeni. Pobliskie jezioro jest ostoją sportów wodnych. Ze względu na niewielką głębokość i porywisty wiatr wiejący znad Bałtyku Jezioro Gardno jest rajem dla windsurferów i kitesurferów. Działa tu wiele wypożyczalni i szkół, gdzie będziecie mogli popracować nad techniką, by następnie z latawcem czy żaglem przenieść się do Bałtyku. W okolicy spotyka się także paralotniarzy, którzy mogą tu liczyć na zachwycające pustynno-nadmorskie widoki.
Choć dziś Dębina jest niewielką miejscowością, jej początki sięgają aż XV w.!
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Dębinie
Skansen wiejski Muzeum Wsi w Klukach upamiętnia Słowińców (to właśnie od nich pochodzi nazwa „Słowiński Park Narodowy”), którzy zachowali odrębną kulturę słowiańską na niemieckich terenach. Ich życie pełne znoju na bagiennych i błotnych terenach Pomorza możemy poznać w skansenie, zwanym też „Krainą w kratę” od charakterystycznych zabudowań z muru pruskiego.
2. Zrób Wielką PętlęJezioro Gardno otaczają nie tylko malownicze tereny, ale też niespełna 30-kilometrowa trasa rowerowa wiodąca wokół jeziora. To doskonała forma eksploracji regionu i poznania jego mniej zbadanych zakątków.
3. Odwiedź latarnię CzołpinoTo jedna z najbardziej urokliwie położonych latarni w Polsce. Nie znajduje się w osadzie, a wyrasta na wydmie pośród dzikiego lasu na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Dlatego z jej szczytu można oglądać nie tylko panoramę Bałtyku, ale też bogactwo okolicznej przyrody – lasy, wędrujące wydmy i dwa okoliczne jeziora – Gardno oraz Łebsko.
4. Wyrusz na pustynięTereny Parku Słowińskiego przecinają ruchome wydmy, które stale się przemieszczają za sprawą nadbałtyckiego wiatru. Przenieście się w pustynny krajobraz, wędrując po ulotnych piaskowych szczytach. Najbliżej Dębiny znajduje się Wydma Czołpińska.
5. Zrelaksuj się na plażyWśród wszystkich aktywności, jakie oferują Dębina i okolice nie zapomnijcie spędzić błogiego czasu na plaży – w malowniczych okolicznościach, bez zbędnego tłumu, za to ze sporą dawką jodu.
6. Złóż hołd świętej górzeZa jeziorem Łabsko wznosi się 115- metrowy szczyt Rowokół, niegdyś święta góra Słowian. Miejsce starożytnego kultu owiane jest legendami. M.in. o zamku, który zapadł się pod ziemię oraz o ukrytych skarbach piratów, którym – tak jak i marynarzom – służyła za punkt orientacyjny. Na szczycie znajduje się taras widokowy – jedno z najlepszych miejsc do obserwacji okolicy.
7. Rozsmakuj się w pomorskiej kuchniRegionalne dania są tu promowane w ramach Pomorskiego Szlaku Kulinarnego. A do spróbowania jest naprawdę wiele: kaszubska zupa brzadowa, chleb żytni z Góry Lemana, gęsina, dziczyzna i dżemy oraz słynne pomorskie miody, nie zapominając o nadbałtyckich rybach, w tym o bardzo istotnym w tutejszej kuchni śledziu.