Domki w Dębinie
Znaleźliśmy 5 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Dębina, które mogą być interesujące
Domki w Dębinie
Szukasz miejsca do aktywnego wypoczynku? Dębina to doskonały wybór! Możesz odbywać tu wycieczki piesze i rowerowe, podziwiając piękno okolicznej przyrody i rozkoszując się powiewem morskiej bryzy w cieniu starych dębów (od których miejscowość wzięła swoją nazwę), lub skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych na jeziorze Gardno. Wybierz się spacerem na oddaloną o około kilometr plażę i ciesz się spokojem, jakiego nie zaznasz w większych kurortach. Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to wszystkie domki do wynajęcia znajdują się w podobnej odległości od morza, w sercu tej urokliwej miejscowości. Chociaż położone są w tej samej okolicy, otoczenie kojącej zieleni tworzy atmosferę spokoju i intymności.
Swojskość i wysoki standardDomki w Dębinie i okolicach oferują naprawdę wysoki standard, a do tego cieszą oko. Znajdziemy tu mniejsze i większe domki oraz całe kompleksy i pojedyncze budynki – wszystkie bardzo schludne i zachęcające do tego, by w nich zanocować. Nierzadko otaczają je piękne ogródki i drzewa, wśród których można grillować i cieszyć się czasem spędzonym z ukochaną osobą lub przyjaciółmi. Domki w Dębinie mają w większości bardzo dobre opinie, więc nie musisz martwić się o jakość usługi. Dzięki nim możesz poczuć się jak u siebie i odetchnąć świeżym, morskim powietrzem. Nie ma na co czekać!
Podróżujący i aktywności
W pobliżu Dębiny przebiega trasa rowerowa nazywana Szlakiem Zawiniętych Torów, a przez samą Dębinę wiedzie trasa czerwona, która jest nieco trudniejsza. Prowadzi ona przez malownicze i atrakcyjne krajobrazowo miejsca i inne miejscowości wypoczynkowe, w których można zatrzymać się na smażoną rybę lub pobudzającą kawę. Zahacza także o mniej uczęszczane drogi i nadmorski las, dzięki czemu będziesz mieć możliwość wsłuchania się w szum morskich fal i odkrycia wielu miejsc, które niekoniecznie są dostępne dla zmotoryzowanych turystów. Ci, którzy spragnieni są większej dawki rowerowych wrażeń, mogą wydłużyć trasę o 60 km, okrążając jezioro Gardno. To płytki zbiornik z dobrze rozwiniętą turystyką wodną – wycieczka w tamte strony będzie więc również doskonałym rozwiązaniem dla amatorów sportów wodnych. Można uprawiać tu bowiem windsurfing, żeglarstwo czy kitesurfing.
Dębina dla zakochanych w naturzeNa miłośników przyrody czeka w okolicy Dębiny wiele punktów widokowych, obszarów chronionych i przede wszystkim Słowiński Park Narodowy. Znajdują się w nim wydmy takie jak Wydma Łącka czy Wydma Czołpińska, które do złudzenia przypominają gorące piaski pustyni. Na wspomnianym już jeziorze Gardno znajduje się Wyspa Kamienna, gdzie swoje miejsca lęgowe mają kormoran czarny i mewa srebrzysta. W niedalekim sąsiedztwie, na obszarze ochrony ścisłej Gardnieńskie Łegi, żerują bataliony, biegusy, brodźce, kaczki, mewy czy rybitwy. Jeśli obejrzeć panoramę tej okolicy, możesz wybrać się do Czołpina, nad którym góruje wysoka na 25 metrów latarnia morska z 2. poł. XIX w. Wybudowano ją na jednej z najwyższych wydm Słowińskiego Parku Narodowego, dzięki czemu z jej szczytu roztacza się wspaniały widok na nadmorskie wydmy. Jeżeli zaś pragniesz obejrzeć z wysokości okoliczne wzgórza morenowe i rzekę Łupawę, wybierz się do miejscowości Rowowół i wespnij się na mierzącą 115 metrów wieżę widokową. Pora przekonać się, jak wiele do zaoferowania ma ten region!
Czy wiesz, że według legendy gdzieś we wzgórzu Rowowół ukryty jest skarb piratów? Podobno drogi do niej pilnuje sam diabeł! Rowowół słynie z miejscowych legend o mieszkających tu niegdyś rozbójnikach morskich.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Dębinie
Jedną z możliwości spędzenia wolnego czasu jest wycieczka do Słupska, który słynie z wielu ciekawych zabytków. Możesz zwiedzić tam ceglany ratusz z przełomu XIX i XX w. i wejść na 60-metrową wieżę zegarową, skąd roztacza się widok na rozległą panoramę miasta. Kolejnym ciekawym miejscem jest renesansowy zamek, w którym mieści się Muzeum Pomorza Środkowego z takimi eksponatami jak zbiór portretów Witkacego czy jedyny zachowany na Pomorzu kamień z krzyża pokutnego zabójcy. Inną atrakcją jest Baszta Czarownic – miejsce kaźni kobiet niegdyś oskarżonych o czary.
2. Diabelski kamieńW miejscowości Gardna Wielka znajduje się głaz narzutowy nazywany Diabelskim Kamieniem. Ta wielka bryła spoczywa na południowym brzegu jeziora Gardno, niedaleko smażalni ryb. Oczywiście istnieje wiele legend wyjaśniających pochodzenie tego kamienia. Jedna z nich opowiada o zakładzie diabła z miejscowym rybakiem lub pastorem. Jeśli chcesz poczuć dreszczyk emocji, koniecznie wybierz się w to miejsce!
3. Spływy ŁupawąPrzeprawa wspomnianą już rzeką Łupawą dostarczy niemałych wrażeń nawet najbardziej wprawionym kajakarzom. To trudniejsza i bardziej dzika trasa, ponieważ rzeka często przypomina rwący górski potok. Trud wynagrodzą Ci piękne widoki, malownicze wzgórza i dzika puszcza. Pamiętaj jednak, że ta aktywność wymaga doświadczenia. Trzymaj się mocno i ruszaj na spotkanie z przygodą!
4. Kraina w kratęBynajmniej nie chodzi tu o Szkocję, a o Swołowo – miejscowość, w której zachowało się charakterystyczne szachulcowe budownictwo. Ściany znajdujących się tam budynków zbudowane są z bielonej gliny wspartej dębowymi deskami. W Swołowie działa bardzo ciekawe Muzeum Kultury Ludowej Pomorza przybliżające zwyczaje i historię mieszkających tu niegdyś bogatych chłopów.
5. Śledzie na tysiąc sposobówWe wsi Starkowo możesz zwiedzić Zagrodę Śledziową, w której znajdują się eksponaty takie jak stare kosze do połowu śledzia, spławiki czy sieci. Jednym z głównych punktów wizyty jest oczywiście degustacja śledzi w różnych smakach, przyrządzonych na podstawie regionalnych przepisów.
6. Ahoj, przygodo!Jeśli chcesz wypłynąć na pełne morze, odwiedź port rybacki w Rowach. Tutejsi rybacy i żeglarze oferują rejs kutrem lub statkiem wycieczkowym w pirackim stylu. Można również spróbować samodzielnie złowić dorsza!
7. Niech zabiją dzwony, czyli Zatopione Dzwony w PoddąbiuW pobliżu leśnej drogi do Dębiny z ziemi wyrastają dwa wielkie głazy pochodzące z czasów, w których na tych terenach przebywali Goci (I w. n.e.). Legendy mówią, że głazy te stanowiły miejsce składania ofiar z ludzi. W tych podaniach może być ziarnko prawdy, ponieważ podczas badań archeologicznych przeprowadzonych w 1979 roku odkryto w tym miejscu ślady ogniska przy głazach. Wizytę przy monumentalnych kamieniach możesz połączyć z relaksującym spacerem po nadmorskim lesie.